Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
meble nowoczesne do salonu | sklep z legowiskami dla psa i kota http://www.dogplus.eu/

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Nowa stara Shunka
(dodano: 19 Nov 2007, 18:05)

Kryptozoologia


Shunka warakin stała się zagadką dla ludzi nie związanych z tajemniczym jej ustrzeleniem, a i dla tych była ona czymś niepojętym. Do niedawno toczył się spór czy zabite zwierzę sprzed 100 laty było dzikiem (sam kiedyś tak uważałem) czy jakąś hieną. Do niedawna. A właściwie jeszcze kilka dni temu tak by się spierano, gdyby nie to, że znaleziono jakże niezwykły okaz. Ten okaz wyjaśnia historię czarnego wilka o długich przednich kończynach, kępce włosów na karku i krótkim ogonie. Jest to owa zagubiona sprzed 121 laty shunka widniejąca na pewnym przestarzałym już zdjęciu.To jest to wyleniałe zwierzę, które ponad 100 lat temu biegało po dolinie Madison w Montanie. Wyleniałe? Wcale nie. Jest w całkiem dobrym stanie.

"Nigdy nie wątpiłem w tą historię,
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wieści paleontologiczne
(dodano: 19 Nov 2007, 17:19)

Przedludzie

Żuchwa i zęby mające dziesięć milionów lat odkryte w Kenii przez japońskich naukowców reprezentują nowy gatunek. Jest to najprawdopodobniej ostatni wspólny przodek goryli, szympansów i ludzi. Nowy gatunek Nakalipithecus nakayamai jest kandydatem na przodka Ouranopithecus macedoniensis pochodzącego z Grecji. Inna budowa uzębienia cechuje greckiego człekokształtnego. Zwierzę to było zapewne mniej wyspecjalizowane w doborze pokarmu. Badania naukowców wskazują na to, że wspólni antenaci Homonoidea rozwinęli się tylko w Afryce. Drugim nowoopisanym gatunkiem jest etiopski przedgoryl Chororapithecus abyssinicus.

National Academy of Sciences on November 12, 2007.

[url=http://www.cryptomundo.com/cryptozoo-news/nakali-ape//dokument]More[/url]

Kryptozoologia


Nowy gatunek zauropod

Dr Darren Naish, kryptozoolog i paleontolog wraz ze swoim podopiecznym Mike Taylorem opisali nowy gataunek dinozaura - Xenoposeidon proneneukos, należący do nowej rodziny zauropodów.

"To jest radykalnie nowy, wysoce rozbieżny okaz, reprezentujący prawdziwy nowy rodzaj anatomicznych cech i widocznie wskazując obecność dotychczas nieopisanej rodziny zauropodów. "
Darren Naish, 15 listopad, 2005. Tetrapod zoology.

Pierwszym, który zauważył niezwykły kręg był nie Naish, lecz student Taylor. Zauważył on pośród okazów znanych mu całkiem dziwnie wyglądający okaz grzbietowej części kręgosłupa. Jak się później okazało, był to nowy gatunek.


[url=http://scienceblogs.com/tetrapodzoology/2007/11/the_worlds_most_amazing_saurop.php#more/dokument]Tetrapod Zoology=scienceblog[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy gatunek żmii z Arunachal Pradesh
(dodano: 19 Nov 2007, 09:08)

Kryptozoologia


Telegraph, Calcutta, India, November 16, 2007.

Chad Arment - amerykański kryptozoolog jest zdania, że odkryty niedawno w rejonie Arunachal Pradesh gatunek żmii był znany od dawna tubylczym ludom tego obszaru. Według miejscowych zoologów unikalny wąż nie jest jednoznaczny z gatunkami być może należącym do tego samego rodzaju. A mianowicie z wężem odkrytym lasach Birmy w 1940 roku -  Protobothrops kaulbacki oraz Protobothrops jerdoni zamieszkującą obszary Indii i południowo-wschodniej Azji. Odkryte zwierzę zamieszkuje obszary wyżynne na wysokości 1000 metrów n.p.m. Poluje na żaby, ryby i jaszczurki. Przyszłe badania genetyczne powinny jednoznacznie wyjaśnić unikalność gatunku.

Kryptozoologia

Żmija z Arunachal Pradesh


[url=http://www.telegraphindia.com/1071116/asp/northeast/story_8552644.asp]Information from India[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] "Roarrr!" - czyli ABC x 4
(dodano: 10 Nov 2007, 12:45)

Ilustracja


[url=http://lfpress.ca/newsstand/CityandRegion/2007/11/07/4636621-sun.html]The London Free Press[/url]

Jim Sweeney twierdzi, że widział na swojej podlondyńskiej farmie niezidentyfikowane wielkie koty. "Zdecydowałem się udokumentować te spotkania i opublikować on-line" - mówi Jim. Stworzył on nawet własną stronę (http://londont.blogspot.com/) poświęconą brytyjskim wielkim kotom z regionów hrabstw Lambton i Middlesex. W minionym tygodniu policja rejonowa odebrała zgłoszenia o dwóch takich kotach.

[url=http://www.hastingsobserver.co.uk/newshastings/Mystery-Big-Cat-Spotted-in.3448306.jp]Hastings & St. Leonards Observer[/url]

Kolejne wielkie koty widziała Doreen Newlyn przechadzając się ze swoim psem po przedmieściach St. Leonards (Anglia). Kobieta twierdzi, że były to trzy czarne stworzenia z długimi, prostymi ogonami. Trevor Weeks, ekspert ds. dzikich zwierząt, uspokaja "Słyszałem mnóstwo opowieści o spotkaniach z wielkimi kotami przez lata - wszystkie z nich okazały się bzdurami. Nie twierdzę jednak, że na pewno nie ma tu wielkich kotów." Choć takie sytuacje jak rzekomy ABC (Alien Big/British Cat) na wyspie Wight, który po złapaniu okazał się lisem, dają do myślenia...

[url=http://www.therolladailynews.com/articles/2007/11/06/news/news02.txt]Rolla Daily News[/url]

Dziki lew górski był widziany w okolicach amerykańskiego miasta Rolla. "Nie, to nie był ryś. Jestem tego pewien. Rysie nie mają tak długich ogonów, a ten miał."
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Co w trawie piszczy x 2
(dodano: 03 Nov 2007, 21:35)

Kryptozoologia

[url=http://www.dailymail.com/story/News/2007110240/Charleston-businessman-puts-up-reward/]Charleston Daily Mail[/url]

Biznesmen Angus Peyton oferuje 3 000$ za humanitarne schwytanie żywego lwa afrykańskiego, który od pewnego czasu grasuje na terenach Hrabstwa Greenbrier (Zachodnia Virginia, USA). Swoją ofertę motywuje po prostu miłością do zwierząt i nie chce, aby jakiś
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk