Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
http://fotobudkazebra.pl/jak-to-dziala | Ewa Bednarz - Fotografia Ślubna | nasze ogrody | fotobudka warszawa i okolice

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Nowe gatunki zwierząt znalezione w Ekwadorze
(dodano: 22 Jun 2009, 22:12)

Uczestnicy ekspedycji badawczej w rejon południowo-wschodniego Ekwadoru, zorganizownej przez Conservation International, odkryli kilkanaście nowych gatunków zwierząt. W pobliżu granicy z Peru w górnym dorzeczu rzeki Nangaritza znaleziono cztery nowe gatunki płazów, jeden gatunek jaszczurki oraz siedem nowych gatunków owadów, a także nowy gatunek salamandry oraz piękną, acz wydzielającą truciznę, przezroczystą żabę. Członkowie ekspedycji mają nadzieję, że odkrycie zachęci rząd Ekwadoru do bardziej intensywnej ochrony tzw parków pokoju, czyli rezerwatów utworzonych pod koniec lat dziewięćdziesiątych po wojnie ekwadorsko-peruwiańskiej. Tutaj można obejrzeć zdjęcia wykonane podczas wyprawy.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Yacumama, czy może... kupa piasku?
(dodano: 17 Jun 2009, 00:05)

Serwis Still On The Track opublikował zdjęcia mające rzekomo przedstawiać mitycznego, żyjącego w Amazonce ogromnego węża Yacumama. Wiele wskazuje na to, iż na zdjęciach - na których, tradycyjnie, niewiele widać - widoczny jest nie wąż, ale... naturalna formacja z piasku i mułu naniesionego przez prąd rzeki.

Zdjęcia dostępne są tutaj: http://forteanzoology.blogspot.com/2009 ... eased.html
Komentarze | Napisz komentarz
 

Dwa zdjęcia potwora z Borneo... i wątpliwości dotyczące ich autentyczności
(dodano: 15 Jun 2009, 02:18)

Ostatnio ukazały się dwie pochodzące z nieznanego źródła fotografie wykonane w Borneo, ukazujące niesamowite, około trzydziestometrowej długości wężowate zwierzę pływające w wodach rzeki Baleh. Tubylcy, co zrozumiałe, są przerażeni tym, co widać na zdjęciu, wierzą bowiem, iż domniemany potwór to mityczny Nabau, podobny do smoka wąż, który - podług wierzeń - potrafi w dowolny sposób zmieniać swój kształt. Zachodni obserwatorzy podchodzą jednak do fotografii z dystansem, twierdząc, że istnieją poważne przesłanki przemawiające za tym, iż zdjęcia zostały sfałszowane.

Potwór z Borneo, Borneo Monster, Baleh River, Baleh Monster


Pierwsze ze zdjęć, zrobione z pokładu helikoptera, miał wykonać członek zespołu do spraw nadzoru przeciwpowodziowego. Ani jego nazwisko ani data wykonania zdjęcia nie są znane. Stanowi to argument dla krytyków podważających autentyczność zdjęć. Co więcej, wydaje się, iż pracownik z pokładu helikoptera wykonał tylko dwie fotografie - podczas gdy mógł bezpiecznie wykonać całą serię zdjęć.

Potwór z Borneo, Borneo Monster, Baleh River, Baleh Monster


Na drugim zdjęciu domniemane zwierzę płynie pośrodku rzeki, zaś jego pozycja czyni go wprost idealnie widocznym do zrobienia mu zdjęcia. Ocenia się, iż zwierzę może mieć ok 30 metrów długości - jest to dużo, jednak względna wysokość drzew widocznych na zdjęciu zdaje się temu przeczyć. Można wyrobić sobie własne zdanie, spoglądając na zdjęcie i szukając fal w miejscu, gdzie woda jest mieszana przez ciało potwora, możesz również ocenić jego względną wielkość.

Należy zauważyć, iż stosunek długości ciała zwierzęcia do wysokości i szerokości drzew na obydwu zdjęciach wydaje się być znacząco różny. Na pierwszej fotografii wąż wygląda jak gdyby był grubszy niż kilka drzew związanych razem. Na drugim zdjęciu zwierzę wygląda jak rozciągnięty wąż. Jego ciało wydaje się być krótsze niż na pierwszym zdjęciu. Jego pozycja na zdjęciu wydaje się być wprost idealna dla zdjęcia wykonanego z odległości sąsiedniej, "odległej" wsi.

Po publikacji fotografii pojawiło się wiele pytań. Dlaczego wykonano tylko dwa zdjęcia? Dlaczego fotografujący nie zrobił zbliżenia? Czy są jeszcze jakieś inne relacje dotyczące obserwacji tego potwora?

Należy również pamiętać o rozpoczynającym się właśnie sezonie ogórkowym - wszelkim doniesieniom o zdjęciach nieznanych gatunków zwierząt należy się więc przyglądać z dużym dystansem i nie brać niczego za dobrą monetę.

Na podstawie: news.softpedia.com
Opracowanie: Ivellios
Komentarze | Napisz komentarz
 

Examiner.com: Wywiad z Chrisem Noelem
(dodano: 13 Jun 2009, 01:08)

W serwisie Examiner.com ukazał się w ostatnim czasie wywiad z badaczem i poszukiwaczem Bigfoota, Chrisem Noelem. W wywiadzie tym Noel próbuje uciąć bzdurne teorie, głoszone głównie przez badaczy tzw zjawisk paranormalnych, jakoby Bigfoot był humanoidem pochodzenia pozaziemskiego, oraz sprostować pewne dotyczące tego hominida niejasności. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z treścią tego wywiadu pod tym linkiem.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Ogromny wąż odnaleziony w Amazonce. Czyżby Yacumama?
(dodano: 09 Jun 2009, 00:57)

To brzmi jak jedna z przygód Indiany Jonesa. Po 23 latach badań wliczając w to wyszczególnioną naukę starożytnej sztuki, kultury obejmującej 3000 lat i trzy kontynenty, aż po najnowszą w technikę obrazowania satelitarnego, ojciec i syn wybrali się w niezwykłą podróż do głębi serca peruwiańskiej Amazonki, aby potwierdzić ich teorię, że żyje tam wielka Anakonda.

A dokładnie mieszkańcy Lisburn (miasta w Irlandii Północnej, położonego na południowy zachód od Belfastu): Mike Warner (73) i jego syn Greg (44), szukali dowodów, na to, że to jest dom
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk