Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
materace dla zwierząt www.dogplus.eu/pl/62-materace

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

"Wielki szczurzy horror" w Lincoln (Wielka Brytania)
(dodano: 29 Aug 2010, 18:46)

Choć opisywane zwierzęta na 90% nie są kryptydami, to jednak wiadomość o nich z pewnych względów warta jest odnotowania. Lokalny serwis The Lincolnite doniósł ostatnio o schwytaniu w Lincoln w Wielkiej Brytanii na farmie należącej do pana Malcolma Padleya dwóch olbrzymich gryzoni. Zwierzęta wzbudziły przerażenie głównie z powodu swoich rozmiarów - długość ich ciał (nie licząc ogona) wynosiła około 76 centymetrów. Obecnie trwają próby ustalenia przynależności gatunkowej gryzoni. Brano pod uwagę szczury lub nutrie, tą drugą opcję odrzuciła jednak Marina Pacheco z Mammal Society, gdyż złapane gryzonie nie posiadają charakterystycznego dla nutrii uzębienia.

Warto odnotować, iż niedługo wcześniej w mieście Bradford również zaobserwowano ogromnego gryzonia - długość jego ciała przekraczała 70 centymetrów.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Coje ya menia
(dodano: 13 Jul 2010, 21:43)

Kryptozoologia


Coje ya menia to nieznane zwierzę kotowate zamieszkujące Afrykę Środkową. Jego nazwa, pochodząca z języka ludu Mbundu-Loanda, oznacza dosłownie "wodnego lwa". Według opisów, Coje ya menia jest nieco mniejszy od hipopotama i posiada długie, wystające kły.

Coje ya menia jest zwierzęciem nocnym, zamieszkującym rzeki, bagna oraz jaskinie znajdujące się w rejonie cieków wodnych. W czasie pory deszczowej przenosi się do mniejszych rzek. Wydaje głośny, dudniący ryk. Poluje zwykle w wodzie, gdzie łatwiej może zabić dużą zdobycz. Zabija hipopotamy, nie pożera ich jednak. Pozostawiane przez Coje ya menia ślady przypominają odciski stóp mniejszego słonia z "doklejonymi" palcami.

Zwierzę widywane było w pobliżu rzek Cuango i Cuanza oraz ich dopływów w Angoli.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Perkozek długodzioby oficjalnie uznany za gatunek wymarły
(dodano: 16 Jun 2010, 18:05)

Międzynarodowa Liga Ochrony Przyrody w kolejnej edycji Czerwonej Księgi uznała perkozka długodziobego (Tachybaptus rufolavatus) za gatunek wymarły. Ptak był znany jedynie z terenu jeziora Alaotra oraz otaczających go jezior na Madagaskarze. Ostatnia znana obserwacja tego ptaka pochodzi z roku 1988.

Spadek liczebności osobników tego gatunku nastąpił w XX wieku, głównie z powodu degradacji środowiska naturalnego oraz wprowadzenia obcych gatunków zwierząt. Za jedną z głównych przyczyn jego zniknięcia uznaje się również krzyżowanie się perkozka długodziobego z perkozkiem.
Komentarze | Napisz komentarz
 

W poszukiwaniu małpy-skunksa
(dodano: 16 Jun 2010, 17:40)

Wydawana na Florydzie gazeta The Valdosta Daily Times zamieściła ostatnio artykuł opisujący obserwacje małpy-skunksa dokonane przez mieszkańców miasta Valdosta i okolic. Oprócz relacji i szczegółowych opisów, artykuł zawiera również rekonstrukcję wyglądu hominida.
Komentarze | Napisz komentarz
 

"River monsters" na Animal Planet
(dodano: 16 Jun 2010, 17:43)

Kanał telewizyjny Animal Planet przygotował małą propozycję programową dla pasjonatów kryptozoologii. Jest nią program "River monsters" (w wersji polskiej "Rzeczne potwory"), w którym Jeremy Wade odkrywa największe, najdziwniejsze i najstraszniejsze ryby na świecie. Na stronie internetowej programu można obejrzeć archiwalne odcinki oraz sprawdzić pory emisji. Niestety, choć Animal Planet ma również wersję polskojęzyczną, trudno na stronie stacji szukać programu dla Polski - można go jednak znaleźć na wp.pl.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk