KryptoZoo
W Hiszpanii odnaleziono kolejnego "kuzyna Chupacabry"
Dodano: 2006-04-16 02:32:23
Chupacabra
Jeden z hiszpańskich "kuzynów Chupacabry"
Specjaliści z hiszpańskiego Muzeum Historii Naturalnej poddali serii badań zwłoki zwierzęcia znalezionego w Cerro Cordillera.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w domu Manuela Otazo, który odnalazł zwłoki dziwnego zwierzęcia wewnątrz psiej budy należącej do jednego z jego zwierząt. Poczuliśmy obrzydliwy zapach i pomyśleliśmy początkowo, że ktoś wyrzucił rybie resztki. Później jednak spostrzegliśmy, że nasz pies boi się i nie chce wejść do swojej budy. Chcąc to sprawdzić, natknęliśmy się na tego potwora, powiedziała przerażona gospodyni, Sonia Valdivia.

Manuel Otazo powiedział, że zwierzę miało małą głowę i rude futro, miało duże kły, pazury i łapy podobne do skrzydeł, inne niż u jakiegokolwiek gryzonia lub znanego zwierzęcia domowego. Wieczorem przed zamieszaniem usłyszeliśmy hałasy na dachach, gdzie kury i króliki zdechły ostatnio w domu sąsiada. Myśleliśmy, że mogła to być Chupacabra lub jeden z jej krewnych, który został zraniony i przyszedł tutaj, po czym zdechł w budzie naszego psa.

Po zakopaniu zwłok, właściciele skontaktowali się z Muzeum Historii Naturalnej w Valparaiso, które przeniosło okaz do swoich pomieszczeń.

Zwierzę zanurzone zostało w specjalnej solance. Fernando Soto, profesor biologii, poinformował, że padlina - w zaawansowanym etapie rozkładu - zostanie wystawiona na działanie zżerających ciało choleopterydów i poćwiartowana w celu uzyskania szkieletu. Kości porównane zostaną następnie ze szkieletami znanych gatunków.

Pomimo testu a priori wykonanego na zwierzęciu, zauważył on, że jeśliby mógł to być pies lub kot, był zaskoczony obecnością dziwnych cech, takich jak brak siekaczy, długość jego kończyn i kolor jego futra.

Muzeum Przyrody Naturalnej podało, że okaz nie jest tak niezwykły, by mógł zostać uznany za dziwny gatunek zwierzęcia występujący na tym terenie. Kilka miesięcy temu otrzymali oni zwłoki świni z trzema ocami. Właściciele, pochodzący z Cerro Barns, od razu ucięli zwierzęciu głowę, myśląc, że była to diabelska istota, a nie odchyleniec genetyczny.

Scott Corrales, Institute of Hispanic Ufology, 21 sierpień 2004
Tłumaczenie: Ivellios