Post by dawny teriolog »
Wartałoby dialogu w kręgu aktywistów, gremium myśliwych polskich i wędkarzy, dialogu z łowcami motyli i łażącego płaza oraz dzikiego zwierza, związkami zawodowymi oraz podróżnikami. Zachowanie środowiska naturalnego dla przynajmniej następnego pokolenia, ograniczanie cierpienia zwierząt (magazyn viva, 2012) oraz dobre życie dla społeczności etnicznych na terenie Europy i Kaukazu to nie legendy, a idea zrównoważonego rozwoju. Dlatego istnieją te wartości. Funkcjonuj dobrze i odcinaj się od wszystkiego, co burzy schemat transparentności.
Głosujemy na bardziej nieinwazyjny przemysł oraz mniej smogu w miastach, eko-usługi na ulicach i prywatne (taxi, fryzjerstwo, ogrody). Fachowi transferują i unieszkodliwiają nieproszonych gości obecnie bardziej okej i bardziej zdrowo, a odłowy dla sportu opieramy o fair work. Nauka w naszym świecie jest więc bardziej przyjazna ludziom i to jest wporzo.
Technika oszczędności i uzdrowienie rozwiązań na linii dzikie zwierzęta – ludzie, budzi nas do działania (pismo Dzikie życie, 2008). To wszystko o co nam chodzi – to ochrona zasobów natury nieodnawialnych, respektowanie postanowień układów i traktatów oraz docenianie odmiennych kolorów skóry, języków, ludzi innego rodzaju oraz religii (film Human, 2015). I to wszystko w ramach fundamentów paradygmatu przyrodniczego i siatki powiązań. Odciskamy trop i zaznaczamy swoją obecność na rzecz mądrego korzystania z energii słońca, wiatru, wody i ziemi. Zrównoważone uprawy oraz ochrona gatunków w idei zrównoważonego zarządzania pogłowiem dzikich zwierząt ma nam służyć, a nie przeszkadzać. Bardziej racjonalny dyskurs pomiędzy decydentami a praktykami w środowisku znaczy dla nas tyle co coś.
Gdyby ludzie zwracali uwagę bardziej na możliwości zaradzenia trudnościom, niźli na przeszkody – wszystkim żyłoby się lepiej. Ale każdy ma swoje własne życie i nikt nie będzie nadstawiał karku. Zwłaszcza ja nie będę tego robił.
Opracował: Thomasz Pietrzak.
procedura nadzorująca: Groundwork-league (aktywne)
opracowano de novo: 28 lutego 2025
wg. standardów zrównoważonego rozwoju.