Czołem przyrodnicy i przyszli badacze aplikacyjni,
Należy pamiętać, iż wyróżniamy dwa rodzaje rozumowania w badaniach przyrodniczych :ludowe i naukowe. W badaniach aplikacyjnych najbardziej efektowne jest rozumienie mix. Musimy okiełznać się co do określania obecności rzadkich populacji w miejscach dotąd zupełnie nieokreślonych i ratować byc może ostatnie populacje. W załączeniu konieczny i ważny materiał edukacyjny. Jeśli będzie taka wola można go opublikować w zasobach. Przede wszystkim należy być psychoanalitykiem we własnym światopoglądzie.
Praca etnozoologiczna dotyczy znacznych społecznie nakładów na badawcze praktyki w odpowiednich miejscach. Zaangażowanie w odpowiednie zarządzanie w określonych obszarach-kwadratach jest prawie konieczne dla przeprowadzenie międzydyscyplinarnych badań określająccyh trwałe użytkowanie dóbr przyrodzonych przez społeczności ludzkie. Zaledwie niewielka część nakładów na badania o otaczających nas krainach i bioróżnorodności jej zamieszkujących pozwoli kompleksowo wykorzystywać tamtejsze zasoby. Ludzi użytkujący muszą jednak wiedzeć tak jak pradziady wiedziały o nadrzędności przyrody.
Należy kooperować ze związkami gospodarującymi populacjami (myśliwi, wędkarze), którzy są obecnie głównymi badaczami ssaków lub ryb (stąd pewnie ta zazdrość tzw. ekologów drugiego rodzaju). Jednakże, jestem zdecydowanie przeciwny hodowli zwierzyny szczególnie tej występującej w dużej liczebności. To jest niestety złe dokarmiać zwierzęta. Mam tutaj na myśli wszystkie zainteresowane strony.
wszystkiego dobrego Tomek Q. Pietrzak, autor; influencer edukacyjny
https://www.pdffiller.com/jsfiller-desk10/?flat_pdf_quality=low&mode=ref&lang=en&ref=https%3A%2F%2Fwww.pdffiller.com%2Fen%2Fforms%2Fdashboard&projectId=1331343715&PAGE_REARRANGE_V2_MVP=true&richTextFormatting=true&isPageRearrangeV2MVP=true&jsf-page-rearrange-v2=true&jsf-dss-v2=false&LATEST_PDFJS=true&jsf-document-scroll-zoom=true&jsf-redesign-full=true&act-notary-pro-integration=false&jsf-pdfjs-fourth=false&jsf-fake-edit-embedded=false&isSkipEditorLoadFrequency=true&routeId=8efe74edbd8d4f36529789b90fbde07b#e0d521461f9e43eea75fd829451c0797