KryptoZoo
Dla poszukiwaczy informacji z dziedziny kryptozoologii przygotowaliśmy dział, w którym znajdziecie opisy książek poświęconych tej tematyce.

Jeśli chciałbyś dodać do naszej bazy nową książkę, możesz to zrobić tutaj
KryptoZoo >> Książki
Sortuj według:
autora (ASC / DESC), tytułu (ASC / DESC), daty dodania (ASC / DESC)
Kanid twórca. Gatunki wciąż niejawne
Thomas Quatl

„Kanid twórca” to powieść o świecie wręcz magicznym, o nauce prawdziwej, a jednak oderwanej od zwykłej rzeczywistości. Po drodze, gdy trafimy do takiej krainy już się od niej nie uwolnimy. To kraina nieznanych psów Canidae, to jedna z krain kryptozoologii, krain nieznanych chiropterów, świń, kotów, jeleni, małp człekokształtnych, gadów, ryb i morskich potwornych ssaków, mimo że fant... (czytaj więcej)
Tajemnicze istoty
Tadeusz Oszubski

Książka przedstawia mało znane odkrycia naukowców poszukujących nowych gatunków. Okazuje się, że w oceanie odkryto krakena, w Chinach skamieliny gryfów oraz że wampiryczni drapieżcy i praludzie wciąż żyją na Ziemi!... (czytaj więcej)
Poczet potworów letnich
Leszek Kleczkowski, Sławomir Pikuła

Ciekawe jednak, jak zareagowałby człowiek niewiele nawet mający do czynienia z biologią, gdyby przeczytał o złapaniu węża morskiego czy yeti. Każdy traktowałby taki przypadek jako prawdziwą sensację. Zwierzęta te, opromienione legenda, znają wszyscy! Tak by się przynajmniej wydawało, gdy czytamy kolejną notatkę o pojawieniu się na przykład Nessie - jest to zazwyczaj krótki komunikat, bez żadnego w... (czytaj więcej)
Tajemnicze zjawiska na planecie Ziemia
Karl P. N. Shuker

Fascynujący przegląd przedziwnych zjawisk, które graniczą z cudami i nie dają się w dostępny człowiekowi sposób wyjaśnić.

Dr Karl Shuker, specjalista od kryptozoologii i mitologii zwierząt poszukuje najbardziej wiarygodnych rozwiązań dla tych cudownych, a niewyjaśnionych zjawisk naszej planety.

Błękitne tygrysy widziano w chińskiej prowincji Fujian, nigdy jednak ich nie schwytano.... (czytaj więcej)
Powrót smoków. W poszukiwaniu ostatnich żyjących dinozaurów
Hartwig Hausdorf

Fantastyczne znaleziska - świadectwa przetrwania do naszych czasów ostatnich przedstawicieli ery olbrzymich dinozaurów. Na początku XXI wieku ciągle tkwimy w tym samym błędnym przekonaniu, które opanowało ludzkość jeszcze pod koniec XIX wieku: wszystkie zakątki Ziemi zostały już zbadane i wydarliśmy jej ostanie tajemnice. Jednak mimo wykorzystania najnowocześniejszej techniki satelitarnej daleko... (czytaj więcej)
Blue Tiger
Harry R. Caldwell, wstęp: Roy Chapman

Harry R. Caldwell był misjonarzem-metodystą w południowych Chinach. W książce "Blue Tiger", wydanej po raz pierwszy w 1924 roku, opisuje kilka przygód, jakich doświadczył w Państwie Środka. Jako myśliwy i naturalista-amator, Caldwell opisał w swojej książce także kilka gatunków zwierząt, jakie tam spotkał, takich jak wapiti, knur i błękitny tygrys.... (czytaj więcej)
Mysterious creatures - a guide to cryptozoology
George M. Eberhart

Jedna z książek, które można nazwać kryptozoologicznymi encyklopediami. Tytaniczna praca George'a Eberharta zawiera opisy kilkuset kryptyd i kilkadziesiąt opisów zwierząt występujących w mitologiach. Pod każdym opisem podane są źródła, z których autor czerpał informacje. Są też informacje o kilku kryptydach występujących na terenie Polski (m. in. wzmianka o obserwacjach Tatzelwurma na terenie Śląs... (czytaj więcej)
Na tropie nieznanych zwierząt
Bernard Heuvelmans

Ideą, która przyświeca autorowi tej książki jest zachowanie dla świata ostatnich prawdopodobnie przedstawicieli licznych ongiś grup zwierząt. Tytuły rozdziałów: Wielkie dni zoologii jeszcze nie minęły; Zwierzęta o ludzkich twarzach w Południowo-Wschodniej Azji; Żywe skamieniałości Oceanii; Zagadki zielonego lądu; Olbrzymy dalekiej Północy; Dziwy Afryki; Upiory Madagaskaru... (czytaj więcej)