KryptoZoo
KryptoZoo >> Artykuły >> Kryptydy lądowe
Bestia ze Wzgórza Brassknocker
Dodano: 2007-04-01 21:01:27
Miejsce wydarzeń: Wzgórze Brassknocker, Claverton Down, 5 mil na południe od Bath, Anglia.
Opis stworzenia: niedźwiedzio-podobny, dł. od 3 do 4 stóp (0,9 – 1,2 metra), duże zęby (ok. 20 cm dł.), charakterystyczne białe pierścienie dookoła oczu.

W Lipcu 1979 roku, Ron i Betty Harper’owie odkryli, że kora z ich starego dębu została zdarta. Wiewiórki czasami obgryzają drzewa, jednak zęby, które zostawiły ślady, były 10~20 razy większe od zębów wiewiórek pojawiających się w tych lasach. Dostrzegli także, że rejon, w którym zwykle aż huczało od drobnych ptaków i innych małych zwierzątek całkowicie opustoszał i ucichł. Do 1 Sierpnia ponad 50 drzew zostało obdartych z kory przez nieznane stworzenie. Zostało ono zauważone dopiero miesiąc później.

Mężczyzna jadący w nocy przez Monkton Combe zauważył niedźwiedzio-podobne stworzenie mające około 4 stopy długości i okrągłe, białe pierścienie dookoła oczu.

We wrześniu 1979 roku, gazeta z zachodniej Holandii „Het Binnenhof” opublikowała artykuł o dziwacznym stworzeniu z nagłówkiem „Beest van Bath lelaagt Briuts bos”, czyli „Bestia z Bath niszczy brytyjskie drzewa”. Artykuł mówił o zwierzęciu, które terroryzuje lokalną ludność z Wzgórza Brassknocker i niszczy drzewa swoimi zębami.

Następnego roku znalazł się kolejny świadek, opisujący stworzenie jako zwierzę będące mieszanką gibbona, lemura i pawiana. Tego samego lata oficer policji, Inspektor Michael Price potwierdził, że stworzenie zostało zidentyfikowane jako szympans, ale nie udało się go złapać. Nie wyjaśnił także przyczyn różniących się opisów zwierzęcia (np. dużych zębów i dziwnych, białych pierścieni wokół oczu). Finalizując, „potwór” nigdy nie został pomyślnie zidentyfikowany.

Autor: Chupas™
Źródła: www.lookzilla.com

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Mngwa
· Kuprej - unikalny gatunek
· Biały łoś
· Freiburg Schrecker
· Quang khem - jeleń Chinha
· Mangarsahoc -
· Chúpacabra
· Jungli admi
· Bazyliszek
· Smok z Brna