KryptoZoo
KryptoZoo >> Filmy i dźwięki
Nagrania wideo dostępne w kategorii "hominidy"
> > Bigfoot - film Rogera Pattersona i Boba Gimlina

Najsłynniejsze chyba ujęcie przedstawiające Bigfoota. Film wykonany 10 października 1967 roku przez Rogera Pattersona i Boba Gimlina.

Wśród naukowców zdania co do tego filmu są podzielone - jedni twierdzą, że jest to fałszywka i przedstawia człowieka w przebraniu goryla, inni zaś - że jest to przedstawiciel jakiegoś znanego lub nieznanego nauce gatunku małpy człekokształtnej.
> > "Baby Bigfoot"

Informacja o tym filmie pojawiła się na łamach KryptoZoo w listopadzie 2005 roku.

Film został wykonany przez Douga Pridgena w listopadzie 1997 roku w okolicy jeziora Lembo w stanie Nowy Jork w USA. Na filmie w pewnym momencie między drzewami ukazuje się zwierzę przypominające małpę. Nie udało się stwierdzić, do jakiego gatunku ta małpa należy.

Pojawiły się również teorie mówiące, że zwierzę widoczne na filmie to Bigfoot lub... jego dziecko.
> > Bigfoot

Fragment filmu wykonanego przez Paula Freemana w 1996 roku w Goat Mountain w stanie Oregon w USA.
> > Bigfoot

Dwa filmy mające przedstawiać Bigfoota, wykonane w latach 70-tych przez Ivana Marxa w Boss Burg w stanie Washington w USA.
> > "Małpa-skunks"

Film wykonany 8 lipca 2000 roku. Uwaga! Autentyczność filmu poddawana jest w wątpliwość
> > Dziwne stukanie

To nagranie, dokonane 24 października 2004 roku, ukazało się w serwisie Unexplained-Mysteries.com z dołączoną doń relacją następującej treści: Moja żona i ja kręciliśmy jakiś materiał wideo w odległym miejscu, gdy usłyszeliśmy na górze nad naszymi głowami jakiś ruch. W pierwszej chwili myśleliśmy, że to wiewiórka i dalej schodziliśmy w dół. Stukanie trwało jednak dalej i brzmiało raczej jak uderzanie o drewienko. Trwało to ponad trzy minuty, do momentu aż wjechaliśmy [samochodem] drogą na górę. Wracając, zjeżdżaliśmy ze wzgórza z wyłączonym silnikiem, podjechaliśmy w tamto miejsce i wówczas stukanie ustało
> > Bigfoot z Minnesoty

Film wykonany pod koniec lipca 2011 r. nieopodal rzeki St Croix, w pobliżu miejscowości Stillwater w stanie Minnesota w USA. Materiał zawiera analizę zawartości filmu oraz porównanie z kilkoma innymi filmami mającymi rzekomo przedstawiać Bigfoota.