Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
KryptoZoo >> Artykuły >> Kryptydy wodne
Howie (Incanyamba)
Dodano: 2006-05-20 19:15:25
Rzeka UmgeniGóry DrakensbergW rzece Umgeni w południowoafrykańskiej prowincji Kazulu Natal widywane jest gigantyczne stworzenie przypominające płaza. Według opisów, ma ono około 7-8 metrów długości, ma czerwone oczy i wydaje się być podobnym do plejozaura. Posiada skórę podobną do krokodylej. Przypuszcza się, że żyje ono w jamach pod wodą.

"Howie" - taką nazwę nadali stworzeniu świadkowie - był widziany wielokrotnie. Dowodem na jego istnienie, prócz zamazanych fotografii, są trzy duże jaja. Eksperci twierdzą, że są to w istocie jaja krokodyla, nie jest to jednak obszar zbyt przyjazny dla krokodyli.

Podobne stworzenie istnieje także w zuluskich legendach, w których jest czcone i szanowane... ale też wzbudza lęk wśród zulusów. W jaskiniach gór Drakensberg odnaleziono liczące sobie ponad 2000 lat petroglify przedstawiające wężowate stworzenie.

Sceptycy sugerują, że Howie to tak naprawdę ogromnych rozmiarów węgorz. Ryby te mogą osiągać ponad 2 metry długości.

Opracował: Ivellios
Na podstawie www.cryptozoology.com

Zachęcamy również do lektury innych artykułów z tego działu:

· Emela ntouka
· Gigantyczny węgorz
· Rybi wieloryb z jeziora Myllesjón
· Legautia wielka / Avis indica
· Storsjöodjuret
· Altamaha-ha
· Kraken
· Muc-sheilch
· Morag
· Dziewięciornica
 
Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk