Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 09:08

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: drapieznik z australi
PostWysłany: 31 Lip 2015, 17:32 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
https://youtu.be/NQYGFVSGjOw


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 01 Sie 2015, 08:30 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2015, 13:57
Posty: 61
Przebiegło 600m w kilka sekund. Żarty sobie ktoś robi? Czyli 100m w sekundę? Ciekaw też jestem jak to jest możliwe że ona widziała co jest 600m dalej.



Gepard 100m przebiega w mniej więcej 5 sekund.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 01 Sie 2015, 09:29 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Bo odległość zaburzyła fatamorgana. :P


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 01 Sie 2015, 12:50 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2015, 13:57
Posty: 61
Pomijając to, że przebiegł 100m w sekundę, i przyjmując że to co mówią na filmie to prawda, wg. was to pantera,puma czy w ogóle inne zwierze np. jakieś uznawane za wymarłe?Choć jedyny drapieżny kot który żył kiedyś w australii to lew workowaty.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 01 Sie 2015, 14:06 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Crunko napisał(a):
Pomijając to, że przebiegł 100m w sekundę, i przyjmując że to co mówią na filmie to prawda, wg. was to pantera,puma czy w ogóle inne zwierze np. jakieś uznawane za wymarłe?Choć jedyny drapieżny kot który żył kiedyś w australii to lew workowaty.


Lew WORKOWATY jak sama nazwa wskazuje nie jest kotem, tylko torbaczem. A opisane zwierzę bardzo mi przypomina pumę. Nie zgoliła tam aby komu z hodowli?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 01 Sie 2015, 14:20 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2015, 13:57
Posty: 61
Tak, ale nie patrząc na szczegóły wygląda jak typowy drapiezny kot więc tak to napisałem , jak oni by go widzieli to też opisaliby go jako drapieżnego kota.


Skoro mówi że podłożyła prosiaka i coś je wzięło, to na prawdę tak trudno ustawić na przeciw takiej zdobyczy kamere, i od razu będzie wiadomo co to jest, żadna filozofia.


Chociaż z drugiej strony odcisk łap był bardzo duży, a oni go opisują jako wielkiego drapieżnego kota a ja wiem czy puma jest jakaś ogromna? Raczej nie :-X


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 01 Sie 2015, 15:02 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Crunko napisał(a):
Tak, ale nie patrząc na szczegóły wygląda jak typowy drapiezny kot więc tak to napisałem , jak oni by go widzieli to też opisaliby go jako drapieżnego kota.


O ile przeoczyliby te wielgaśne górne siekacze, to być może.

Cytuj:
Chociaż z drugiej strony odcisk łap był bardzo duży, a oni go opisują jako wielkiego drapieżnego kota a ja wiem czy puma jest jakaś ogromna? Raczej nie :-X


Największe egzemplarze pum osiągają 90 cm wysokości w kłębie, prawie 3 m długości i sto kilo żywej wagi. Jakby mnie kto pytał - kawał bydlęcia. Fakt, że ów duży kiciuś nie ryczał, tylko wydawał wysokie jazgoczące dźwięki też wskazuje na pumę, one bowiem ryczeć nie umieją, za to wydają krew w żyłach mrożące wrzaski.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 01 Sie 2015, 21:04 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Dodatkowo każdy trop może się wydawać duży. Zawsze mnie zadziwiało, o ile większe wydają się psie odciski łap w błocie lub śniegu. Patrzyłem na odcisk, potem na mojego psa i stwierdzałem, że gdybym nie wiedział, to bym oczekiwał nie wiem jakiego bydlaka. Może z kocimi śladami jest to samo.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 02 Sie 2015, 09:59 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Są dwie możliwości - albo to uciekłe "maskotki" z baz wojskowych albo też relikt - lew workowaty. O lwie workowatym i kotowatych w Australli pisze już w "Na tropach nieznanych zwierząt" BH. Jak znajdę czas to może wstawię tutaj ten tekst.

Ps: Czy mi się wydaje czy niedawno nie wstawiałem tego filmiku do ShoutBoxa, a ktoś tu go mi po prostu nie skopiował? ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 02 Sie 2015, 17:14 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2015, 13:57
Posty: 61
Jak na moje to jest albo puma (bo podkreślali wydawany dźwięk a puma faktycznie wrzeszczy jak szatan) albo czarna pantera,choć na filmie mówiła o jasnym zwierzęciu to nie znaczy że są tylko takie .A natknąłem się też na ten film.

https://www.youtube.com/watch?v=BelReWvzF6o


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 02 Sie 2015, 22:07 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Crunko napisał(a):
Jak na moje to jest albo puma (bo podkreślali wydawany dźwięk a puma faktycznie wrzeszczy jak szatan) albo czarna pantera,choć na filmie mówiła o jasnym zwierzęciu to nie znaczy że są tylko takie .A natknąłem się też na ten film.

https://www.youtube.com/watch?v=BelReWvzF6o


To znaczy nie zdziwiłabym się gdyby zahodowali sobie niechcący i pumy i lamparty w wersji melanistycznej. Co do pum, to wyjaśnienie z maskotkami amerykańskiej armii jest bardzo prawdopodobne. Znacznie ciekawsza jest kwestia lampartów, bo te akurat mogły trafić na kontynent australijski samodzielnie, bez pomocy człowieka. Skoro dotarł na Jawę...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: drapieznik z australi
PostWysłany: 30 Paź 2015, 06:53 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 24 Sie 2015, 06:09
Posty: 2
O lwie workowatym i kotowatych w Australli pisze już w "Na tropach nieznanych zwierząt" BH.
g คลับ


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
księgarnia ezoteryczna Warszawa


cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group