Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 15:59

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 79 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 12 Gru 2007, 14:17 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 06 Kwi 2005, 18:51
Posty: 94
Tak, chodziło mi o kaszaloty :D dzięki nim naukowcy zaczęli interesować się kałamarnicami, przynajmniej tak w TV twierdzą... lol no macki z pazurami? nie wiedziałem, jak to nazwać :D kałamarnice olbrzymie na mackach (przy przyssawkach) mają te pazurki, którymi wbijają się w ciało, właśnie dzięki takim bliznom naukowcy wpadli na to, że jednak jakieś dziwne kałamarnice pływają w niezbadanych głębinach.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 21 Lip 2008, 15:08 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 21 Lip 2008, 14:59
Posty: 1
Kraken to bujda ,niestety... Ale za to została odkryta w TRÓJKĄCIE BERMUDZKIM na głębokości ok. 260 m. kałamarnica rekordzistka mająca aż 52 m., ale co dotych 1000-ciu macek to takrze bujda poniewarz dotychczasowy rekord 21 macek.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 29 Lip 2008, 11:11 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
Wieloryby bywają drapieżnikami, i nie sposób tego podawżyć, co wie każdy obdarzony naturą biologa:) Praktycznie drapieżnikami są nawet nasze jaskółeczki, goniące muszki i je zjadające. Kaszalot tez jest wielorybem choć należy do zębowców, a jednak wieloryb który jest drapieżnikiem..ale pomińmy to. Jeśli dobrze pamiętam, hunbaki..czyli już w 100% wieloryby, nurkują głęboko pod stada małych ryb, wypływając spiralnie wypuszczają powietrze tworząc naturalną sieć, skupiająca ławicę w gęsta całość i gwałtownie wypływają ku powierzchni z szeroko rozwartymi pyskami łapiąc jak najwięcej skupionych ryb. Działanie zaplanowane mając na celu upolować zdobycz i ja zjeść...czyli jednak drapieżnictwo. Wiem wiem, można dyskutować, że jednak nie zabijają przed zjedzeniem...ale wiele gatunków uznanych za drapieżniki także zjada ofiarę na "żywca".


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 29 Lip 2008, 14:01 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
keron masz jakieś kompleksy że podbudowujesz się stwierdzeniami o "naturze biologa"? Nie pojmuje twoich postów, np ten powyżej... co on wnosi do sprawy?

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 29 Lip 2008, 20:25 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
nie kompleksy sa mi obce, casem nawet nad tym ubolewam:)))) Mogę napisać ciut o głowonogach i kaszalotach, z własnych przemyśleń. Poprzednia uwaga dotyczyła tylko tego, ze nie pouczaj kogoś, podkreślając ważność swojej wypowiedzi zwrotami typu (natura biologa), gdy właśnie Twoje stwierdzenia są strasznie mylne. Już nie komentowałem wyrostków dziobopodobnych..itd. Te "wyrostki" są nazywane przez cały świat biologów poprostu dziobem, czasem nawet papuzim o zdumiewających właściwościach, twardość i lekkości zarazem z możliwością amortyzacji przy uderzeniu, chyba już teraz zrozumiałej. Więc proszę nie gniewaj się, każdy jest omylny ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 29 Lip 2008, 21:08 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Do imć kerona - możesz się nawet znać na zawieszeniach hydroaktywnych 3 generacji... ale pamiętaj o dwóch sprawach (i tu rozwinę wypowiedź Mangela):

1. Kogo to k*** obchodzi? O_o

2. Jeśli temat nazywa się "Kraken. Bujda czy legenda?" to oznacza, że są tu rozważania o stworzeniu nazywającym się "Kraken". Nikogo nie obchodzi co możesz napisać o głowonogach, kaszalotach, wyrostkach, dziobach ani innych takich cudach na kiju. Jeśli to ma jakiś związek z Krakenem, to napisz to wyraźnie, używając porównań, tez/hipotez i innych środków językowych. A nie jakieś kompletnie wyrwane z kontekstu zdania, które równie dobrze można by wrzucić do tematu o krowie morskiej stellera albo cadborozaurze... bo do nich także nie wnosiłyby nic istotnego.


Amen.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 30 Lip 2008, 08:38 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
do imć Chupasa - możesz być pozbawiony kultury i logiki..jako senior masz prawo już pewnych rzeczy logicznie nie kojarzyć
rzeczywiście..połowa postów dotyczy kaszalotów w tym temacie..więc chyba wszyscy błądzą, dla twojej informacji kraken jest głowonogiem, więc mowa o głowonogach właśnie dotyczy tego tematu, chyba , ze wnosisz, iż należy do płazów, mowa o dziobie także..gdyż jest elementem budowy ciała Krakena..ale to także Ci umknęło..pewnie wiek.:) A chyba większość powinna potwierdzić, że rozmawiamy tu także, dla uzyskania pewnych informacji..wiec błędy należy prostować, aby potem ich ponownie nie popełniać..jak: "wieloryby nigdy nie były drapieżnikami".
Amen i krzyżyk na dróżkę:)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 30 Lip 2008, 09:22 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Cytuj:
A chyba większość powinna potwierdzić, że rozmawiamy tu także, dla uzyskania pewnych informacji..

Ta, i większość powinna wiedzieć też, że jak odnosisz się do czyjejś wypowiedzi, nie dość, że z poprzedniej strony tematu, to jeszcze z... Grudnia 2007, to trzeba cytować konkretne fragmenty, bo inaczej brzmi to jak totalny bełkot.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 30 Lip 2008, 10:45 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
no tu masz rację Chupas ;)
Wracając do sedna sprawy:) Pomiędzy kaszalotami a krakenami, (choć wole nazywać je po prostu kałamarnicami lub głowonogami, ponieważ uważam, że istnieją i są zwykłym gatunkiem lecz mało zbadanym) jest duża zależność. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie powstania pomiędzy tymi gatunkami swoistej koewolucji.
Więc wiadomo nam, że głowonogi (ośmiornice, kałamarnice, mątwy itd) są podejrzewane o posiadanie inteligencji. Już nie raz odnotowano takie zachowania jak otwieranie samodzielnie słoika ze śledziami przez ośmiornicę. Lub też opuszczenie własnego akwarium, przejście po suchym lądzie do drugiego akwarium umieszczonego po drugiej stronie pokoju, wyjedzenie z niego ryb i powrót do własnego akwarium „jakby co to nie ja!!!”. Mało tego głowonóg robił to tylko podczas nieobecności opiekunów, spryciula:)
Nie sądzę aby walki krakenów z kaszalotami były wynikiem opiekuńczości matki głowonoga. Gdyż nie opiekują się one potomstwem. Przypuszczam, że jest to zwykła nienawiść pomiędzy gatunkami oraz walka o szczytowe miejsce w łańcuchu pokarmowym danego ekosystemu. Coś na podobę relacji pomiędzy lwami i hienami, które zabijają się z pasją ale nie jedzą. Np: opisano przypadek ataku dużego krakena na młodego kaszalota w obecności jego matki, wiec raczej chęć zabicia młodego walenia. Widowiskowe walki opisywane przez marynarzy są bardzo prawdopodobne, ponieważ zmiany ciśnienia nawet duże i gwałtowne dla głowonogów nie są zabójcze. Krakeny prawdopodobnie jak inne głowonogi nie posiadają kości, np: ośmiornica wielkości dwóch dłoni z łatwością przeciśnie się przez szyjkę od butelki po oranżadzie. Trzeba dodać, że prawdopodobnie krakeny i im pokrewne stanowią swoistego rodzaju przysmak  oraz wyzwanie dla kaszalota. Wielorybnicy znajdowali bardzo duża ilość dziobów kałamarnic w brzuchach waleni, ponieważ dzioby są niestrawialne. Dla zobrazowania powiem, że rekordowa ilości to ok 18 tys dziobów w jednym kaszalocie, wiec to chyba nie przypadek. Ataki tych gigantów (krakenów) na łodzie rybackie oraz inne jednostki pływające, są także wielce prawdopodobne. Z uwagi na kształt łódek, łodzi podwodnych,  których kształt jest wzorowany właśnie na kaszalotach, istnieje możliwość pomyłkowego ataku ze strony krakena. W czasie II wojny światowej zanotowano przypadek ataku wielkiego głowonoga (kraken) na niemiecki okręt podwodny będący w trakcie dryfu, wynurzenia. Stwór zniszczył wszelkie zewnętrzne elementy układu sterowniczego, uniemożliwiając dalsze płynięcie i zanurzenie okrętu. Został przepłoszony strzałami z karabinów. Następnie załoga z baraku możliwości sterowania okrętem poddała się pierwszej napotkanej angielskiej jednostce pływającej. Na pytania zdziwionych anglików, dlaczego nie zanurzyli się, nie stawiali żadnego oporu, kapitan niemieckiego okrętu opowiedział właśnie ta historię. W dzienniku okrętowym kolejnego okrętu, widniał zapis. Wieczorem kapitan okrętu stojąc na pokładzie spoglądał na spokojna wodę. Tuż przy burcie zobaczył jasny krąg, odbijający światło księżyca. Po uważnym przyjrzeniu się kapitan stwierdził, że jasny krąg jest w rzeczywistości okiem olbrzymiej kałamarnicy leżącej w wodzie wzdłuż statku. Jej wielkość miała przekraczać długość okrętu. Stwór spokojnie przygląda się okrętowi, po pewnym czasie zniknął. Czy chciał upewnić się, że okręt nie jest kaszalotem? Nie sądzę aby kapitan okrętu wymyślał bzdury narażając się tym samym na kpiny.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 20 Lis 2008, 11:36 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
Według mnie włoski są możliwe.Tarantula ma futerko,ptasznik ma futerko,a rosiczka ma włoski CZUCIOWE.Kraken PRAWDOPODOBNIE żyje,ale czy go zaliczać do kryptyd? ???


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 20 Lis 2008, 15:32 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
jeśli żyje to tak, bo mówimy tu o kałamarnichach ORGOMNYCH rozmiarów.
tak mają włoski, bo są one im POTRZEBNE! a krakenowi nie miałyby do czego służyć.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 22 Lis 2008, 19:02 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
Chodziło mi oto,że może tymi włoskami wyczuwa ofiarę.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 22 Lis 2008, 20:54 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
misio napisał(a):
Chodziło mi oto,że może tymi włoskami wyczuwa ofiarę.

ale nie ma po co włoskami wyczuwać ofiary....
inne kalmary takowych nieposiadają, a z głody nie strajkują....


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 01 Sty 2009, 00:35 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2008, 13:29
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
Kraken został odkryty i naukowo potwierdzono jego istnienie pisze tak np. Tadeusz Oszubski w swojej książce pt. ,,Tajemnicze Istoty''


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 01 Sty 2009, 14:08 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
Tak?????To podaj jego nazwę łacińską 8)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 01 Sty 2009, 16:25 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2008, 13:29
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
Nie znam na pamięć a książki już nie posiadam ale pamiętam że zrobiono nawet słynne bardzo przejrzyste zdjęcie ,które wykonali Amerykanie w 2001r.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Bujda czy legenda?
PostWysłany: 01 Sty 2009, 16:28 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
I umknęło to świadomości całego forum kryptozoo? Bez jaj, coś nasz wkręcasz chyba.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 02 Sty 2009, 00:43 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Zmieniłem tytuł tematu. "Kraken. Bujda czy legenda?" - tak samo jakby powiedzieć "Soczek jabłkowy. Picie czy napój?" :P

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 03 Sty 2009, 12:02 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2008, 13:29
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
Nie mówie serio napewno tak pisał poważnie proponuje poczytać:)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 03 Sty 2009, 13:08 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Paź 2008, 12:12
Posty: 143
Barecki napisał(a):
Nie znam na pamięć a książki już nie posiadam ale pamiętam że zrobiono nawet słynne bardzo przejrzyste zdjęcie ,które wykonali Amerykanie w 2001r.

Mój kolega kiedyś mówił że ma nogę obcego w domu,a potem powiedział,że ją wyrzucił :|


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 09 Sty 2009, 13:46 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Gru 2008, 13:29
Posty: 66
Miejscowość: Gdynia
Zobacz sobie nawet rozdział w tej książce-odkrycie Krakena oczywiscie mówie tylko co on pisał żeby nie było ,żę to moja teoria!


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 09 Sty 2009, 14:01 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Barecki, ostatni raz - to jest B-A-J-K-A.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 17 Sty 2009, 21:39 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 28 Cze 2006, 12:45
Posty: 47
Miejscowość: Lublin
O krakenach opowiadali przede wszystkim marynarze. Ta nacja znana jest z pociągania w dużych ilościach wszystkiego, co zawiera alkohol. A po kilu głębszych nawet mała ośmiornica czy kalmar nabiera gigantycznych rozmiarów, szczególnie gdy jest publika, która za ciekawe historie stawia opowiadającemu kolejne wypiteczności.
Wszystko jedno, czy to kałamarnica olbrzymia, czy zwykła ośmiornica, czy coś innego, powstało na specjalny użytek marynarskiej braci - by jak najwięcej się napic za pieniądze szczurów lądowych 


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 18 Sty 2009, 00:45 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Gollum, to już jest myślenie czystko życzeniowe. Idąc tym tropem - wszystko to jest jeden sen pijanego robola.... Nie wolno uogólniać, ani z góry narzucać sobie jakis poglądów/uprzedzeń!

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 23 Sty 2009, 19:29 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 28 Cze 2006, 12:45
Posty: 47
Miejscowość: Lublin
Mangel, a znasz Ty historię żeglugi i życie codzienne dawnego marynarza? Bo ja znam, i to całkiem dobrze jak na szczura lądowego. Uważam się także za całkiem dobrego jak na przeciętnego człowieka biologa morza. Znam też marynarzy współczesnych, którzy uwielbiają wpuszczać w maliny żądnych sensacji słuchaczy. Mnie, jako marynarza niedoszłego (obciętego na badaniach do szkoły), traktują co prawda nie jak swojego, ale nie jak zwykłego szczura lądowego. Także dlatego, że wiedzą, iż mnie na plewy nie nabiorą. Ale słyszałem, jak nabierali innych. Ubaw niesamowity...
Nie neguję faktu istnienia krakena, czy pod nazwą kałamarnicy olbrzymiej, kałamarnicy kolosalnej czy innego, nieznanego stwora, ale nie o średnicy kilometra. Do tematu podchodzę, znając morskie opowieści, z lekka sceptycznie.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 23 Sty 2009, 19:52 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Gollum, znam codzienność majtka pokładowego hiszpańskich galeonów, wystarczy? Jako przyszły archeolog jestem zobowiązany uczyć się o takich rzeczach. Nigdzie tu nie napisałem, że wierze w kilometrowe głowonogi. Nie przesadzaj, zwracam Ci tylko uwagę, że nie wszystko możesz rumem tłumaczyć. To duża różnica.

Prosze, na przyszłość nie wkładaj mi w usta nie moich słów.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 27 Gru 2011, 13:54 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 27 Gru 2011, 12:46
Posty: 1
Witam! - Jestem tu nowy i może nie będe mówił encyklopedycznie, więc jakby co, to bez urazy. ;)
Moim zdaniem, mówiąc o Krakenie trzeba brać pod uwagę wszystko, przede wszystkim to, że Kraken może:
-istnieć, ale nie być kałamarnicą olbrzymią, - to gdzie się podziewa i czemu nie atakuje statków?
-być kałamarnicą olbrzymią, - to czemu kiedyś atakowała statki, a teraz nie?
-Kraken był, ale wymarł. - to gdzie są jego szczątki?
Marynarze mogli sobie też ubzdurać Krakena dla rozgłosu. Ale czy teraz Kraken atakuje statki?? Skoro miałaby być to kałamarnica olbrzymia, która nie wyginęłą, to dlaczego wtedy atakowała, a teraz się o tym nie słyszy.
Być może nieliczne Krakeny istnieją gdzieś w głębinach, bo ludzie nie mają doskonałego dostępu do oceanu, żeby znać zwierzęta wodne, jakie żyją, a jakie nie.
Ale, przyjmijmy, że Krakeny wymarły, gdzie są szczątki o opisie dawnych marynarzy? Bo wiele szczątek kałamarnic choćby woda wyrzuca na brzeg.
Kraken istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą? - skłaniam się ku przekonaniu, że był, ale wymarł, że ludzkość nie znajdzie jego szczątek i że nigdy się nie dowiemy odpowiedzi na to pytanie.
A tak na marginesie, wiem, że to fantastyka, ale co sądzicie o tym krakenie?: http://www.youtube.com/watch?v=s9z_ykYCxP4.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 27 Gru 2011, 17:06 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Mnie zastanawia fakt, że przeglądając internet nigdzie nie mogłem znaleźć żadnych dokładniejszych informacji na temat rzekomo zatopionych statków np. nazwa czy bandera. Jeżeli przez kilka stuleci rzeczywiście je tak chętnie zatapiał to powinno coś chyba przetrwać? Jeżeli chodzi o całego krakena to jestem do tego sceptycznie nastawiony.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 27 Gru 2011, 17:57 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2011, 17:45
Posty: 564
Miejscowość: Gdynia
Cytuj:
-Kraken był, ale wymarł. - to gdzie są jego szczątki?


Hm...
Może mieć to coś wspólnego z Globsterem? :roll:
https://www.kryptozoologia.pl/globstery,265,34,artykul.html


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Kraken. Istnieje naprawdę, czy jest tylko legendą?
PostWysłany: 06 Sie 2012, 16:34 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
http://fakty.interia.pl/galerie/natura/ ... 3600,7,550

Istnieją wielkie głowonogi które mogąm zatopć małą ludke (dł.2 do 3m łudka)


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 79 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group