Kryptozoologia
 
Obecny czas: 16 Kwi 2024, 10:54

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 17:21 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Chupas napisał(a):
Tryk napisał(a):
nie mam mowic swojego zdania aha czyli nie mam nic mowic a tak propo golabka przecierz mało prawdopodobne żeby wybili wszystkie...
P.S.
i weź mnie nie opierdalaj kurfa bo nie jestem twój pies!

Nie wiem czy zauważyłeś ale tylko ty piszesz posty "moim zdaniem istnieje/nie istnieje" i koniec... Każdy kto ma coś do powiedzenia popiera to jakimiś faktami a nie same puste domysły bez najmniejszego sensu -_-

tak jak napisałem w poprzedniej wiadomości nie morzliwe chyba jest żeby wszystkie wybili w koncu jak zwierze jast wypłoszone to prznosi sie w rozne miejsca moze obecnie siedzi gdzies i sie teraz smieje z tego co piszemy oczywiscie w przenosni


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 17:23 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tryk napisał(a):
tak jak napisałem w poprzedniej wiadomości nie morzliwe chyba jest żeby wszystkie wybili w koncu jak zwierze jast wypłoszone to prznosi sie w rozne miejsca moze obecnie siedzi gdzies i sie teraz smieje z tego co piszemy oczywiscie w przenosni

Takim czymś to można każde wymarłe zwierzę wytłumaczyć...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 17:25 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Chupas napisał(a):
Tryk napisał(a):
tak jak napisałem w poprzedniej wiadomości nie morzliwe chyba jest żeby wszystkie wybili w koncu jak zwierze jast wypłoszone to prznosi sie w rozne miejsca moze obecnie siedzi gdzies i sie teraz smieje z tego co piszemy oczywiscie w przenosni

Takim czymś to można każde wymarłe zwierzę wytłumaczyć...

jak sama nazwa wskazuje to gołąb wędrowny


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 17:29 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tryk napisał(a):
Chupas napisał(a):
Tryk napisał(a):
tak jak napisałem w poprzedniej wiadomości nie morzliwe chyba jest żeby wszystkie wybili w koncu jak zwierze jast wypłoszone to prznosi sie w rozne miejsca moze obecnie siedzi gdzies i sie teraz smieje z tego co piszemy oczywiscie w przenosni

Takim czymś to można każde wymarłe zwierzę wytłumaczyć...

jak sama nazwa wskazuje to gołąb wędrowny


Wikipedia" napisał(a):
Był to ptak wybitnie stadny. Gołębie wędrowne żyły w grupach liczących setki tysięcy ptaków. Najliczniejsze stada liczyły nawet do 2 miliardów(!) osobników. Takie grupy tworzyły na niebie swego rodzaju chmury, szerokie na 1,5 km i długie na kilkaset kilometrów.

Daj mi proszę relacje, które wyraźnie wskazują na kilkuset tysięczne stada gołębia wędrownego...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 17:32 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
Chupas napisał(a):
Tryk napisał(a):
Chupas napisał(a):
Tryk napisał(a):
tak jak napisałem w poprzedniej wiadomości nie morzliwe chyba jest żeby wszystkie wybili w koncu jak zwierze jast wypłoszone to prznosi sie w rozne miejsca moze obecnie siedzi gdzies i sie teraz smieje z tego co piszemy oczywiscie w przenosni

Takim czymś to można każde wymarłe zwierzę wytłumaczyć...

jak sama nazwa wskazuje to gołąb wędrowny


Wikipedia" napisał(a):
Był to ptak wybitnie stadny. Gołębie wędrowne żyły w grupach liczących setki tysięcy ptaków. Najliczniejsze stada liczyły nawet do 2 miliardów(!) osobników. Takie grupy tworzyły na niebie swego rodzaju chmury, szerokie na 1,5 km i długie na kilkaset kilometrów.

Daj mi proszę relacje, które wyraźnie wskazują na kilkuset tysięczne stada gołębia wędrownego...

Ok mój błąd sry...ale liczebność stada w związku z liczebnośćią gatunku mogła spaść a poza tym może istnieć w niedostępnych rejonach świata...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 17:36 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Tryk napisał(a):
Ok mój błąd sry...ale liczebność stada w związku z liczebnośćią gatunku mogła spaść a poza tym może istnieć w niedostępnych rejonach świata...

W zatrważającej większości przypadków, zwierzęta stadne albo gubią się w mniejszych grupach, albo w ogóle nie są zdolne do samodzielnego życia. A kilkuset tysięczne stada w "niedostępnych partiach świata".... to chyba na orbicie...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 17:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
moze obecnie siedzi gdzies i sie teraz smieje z tego co piszemy


Ja siedzę przed komputerem i też się śmieje i to z ciebie.

Echhhh....
Kombinujesz, kombinujesz z tym gołębiem.

Człowiek wytępił gołębia i taka prawda.
W ostatniej chwili ktoś stwierdził, że coś nie gra i na ratowanie gatunku było za późno.
Być może, ostało się kilka osobników, tuż po oficjalnym ogłoszeniu, że gatunek wymarł, ale to tylko gdybanie.
A nawet jak przeżyły, to nie możliwe jest, że ta mała populacja, jakoś do dnia dzisiejszego "pociągnęła"...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 17:40 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Dwa posty pod rząd...hust z tym...ale nie mogę na to patrzeć.

Gołąb wędrowny tylko i wyłącznie zamieszkiwał Amerykę Północną, dokładnie to USA.
Tylko i wyłącznie....to, że w jego nazwie jest słowo wędrowny, nie oznacza, ze jak rybitwy przemierza dystanse z jednego do drugiego bieguna.

I naprawdę, Tryk, zastanów się nad co piszesz na ten temat...przeczytaj o tym gołębiu trochę, a nie potem takie głupstwa piszesz...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 18:27 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Kiedrzu napisał(a):
Gołąb wędrowny tylko i wyłącznie zamieszkiwał Amerykę Północną, dokładnie to USA.

A nie dolatywał przelatywał przypadkiem przez Kanadę? W końcu granica między Kanadą a USA jest w większości sztuczną krechą, która w żadnym wypadku nie obchodzi zwierząt.
A tak w ogóle to raczej możemy już być pewni, że gołąbek walnął kitę na dobre, tak więc wątek raczej do "Zoologii".

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 01 Sie 2007, 18:39 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2007, 20:55
Posty: 891
nikifoor napisał(a):
Kiedrzu napisał(a):
Gołąb wędrowny tylko i wyłącznie zamieszkiwał Amerykę Północną, dokładnie to USA.

A nie dolatywał przelatywał przypadkiem przez Kanadę? W końcu granica między Kanadą a USA jest w większości sztuczną krechą, która w żadnym wypadku nie obchodzi zwierząt.
A tak w ogóle to raczej możemy już być pewni, że gołąbek walnął kitę na dobre, tak więc wątek raczej do "Zoologii".

OK przyznam się że się zagubiłem w tym temacie...ale uważam że istnieje tylko nie wiem jak powiedziec o tym co mam na mysli, chyba najlepiej będzie jak nie bd brał udziału w tym forum o temacie Gołąb Wędrowny...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 14 Paź 2007, 22:36 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
Czas zrobić tu małą podsumowanie bo i mnie coś trafia jak to czytam.

Gołąb Wędrowny nie potrafił żyć samotnie na wolności. Były eksperymenty z oddzieleniem kilku osobników od stada (kilka lat przed tym jak jeden nastolatek chlasnął ostatniego z dubeltówki i dostał za to nagrodę pieniężną). gołębie te zatracały się kompletnie w przestrzeni i bez ochrony grupy zwyczajnie latały w tę i nazad aż padły ze zmęczenia lub wpadały na jakiś przeszkody.

Nie miał prawa uchować się nigdzie, nie żyje, finito, nul, przeniósł się na łono Abrahama, wykitował, odszedł, zdechł, odfrunął do niebiańskiego zoo, udał się do krainy wiecznych łowów!

Nie mam pojęcia skąd wzięła się taka pozycja na liście kryptyd, ale może chodzi o osobniki hodowane w niewoli, co jest możliwe bo w zoo jakoś mogły żyć te włóczykije.

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 08:13 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 20 Kwi 2009, 08:11
Posty: 4
Ktoś wspominał o tym że jest jakiś w Polsce wypchany gdyby go przebadać genetycznie to można by go sklonować :hihi:


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 20 Kwi 2009, 08:21 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2007, 19:19
Posty: 336
Miejscowość: Wrocław
LAL98, a co wyjdzie jakby przebadać Ciebie? Lekarstwo na spam? -_- Antybiotyki się robi, jakby nie patrzeć, z mikroorganizmów które mają te leki zwalczać...

_________________
Odpoczynku przyjdzie czas...
szable, miecze i sztandary,
z krwi oczyścić przyjdzie nam.
A legenda tej kampanii,
przetrwa wieczny czas...


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Gołąb wędrowny.
PostWysłany: 21 Kwi 2009, 00:37 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 13 Gru 2008, 04:06
Posty: 22
Wulver napisał(a):
wujek_Trapsinger napisał(a):
Ptaki ot tak nie zmieniają tras swoich wędrówek.

Groziło im wyginięcie, więc chyba nie ot tak.
wujek_Trapsinger napisał(a):
Po za tym nie ma żadnych obserwacji Gołębia Wędrownego, więc prawie napewno wyginął na amen.

Są, ludzie donoszą o obserwacjach większości wymarłych zwierząt.


Z tym że np. widzą stado kormoranów a wydaje im się że to "pterodaktyle"hehe


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 74 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group