KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Tajemnicze, podwodne dźwięki. Bloop i Slow Down.
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=43&t=1660
Strona 1 z 1

Autor:  Gacopierz [ 15 Cze 2008, 18:26 ]
Temat postu:  Tajemnicze, podwodne dźwięki. Bloop i Slow Down.

Przetłumaczone z angielskiej wikipedi:
Link do strony:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bloop
Dodatkowe informacje i teorie po angielsku:
http://archives.cnn.com/2002/TECH/science/06/13/bloop/"Bloop" to imię, które nadano ultra niskiej częstotliwości wykrytej przez U.S. National Oceanic & Atmospheric Administration, kilka razy podczas lata 1997 roku. Źródło dźwięku nadal pozostaje nieznane.

Dźwięk został zarejestrowany gdzieś w pobliżu szerokości geograficznej 50 S i 100 W, czyli niedaleko południowo-zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej. Był on wykrywany wielokrotnie przez urządzenia domyślnie zaprojektowane do wykrywania radzieckich okrętów podwodnych. Jak twierdzi NOAA, "dźwięk pojawiał się gwałtownie trwając ponad minutę i miał wystarczającą siłę, aby zostać zarejestrowanym przez różne sensory na obszarze 5,000 kilometrów". Profil dźwięku nie pasuje do żadnego stworzenia znanego nauce. Według naukowców, którzy badali ten fenomen, zwierzę, które miałoby wyprodukować dźwięk o takiej sile, musiałoby być dużo większe niż Płetwal Błękitny.

Jako, że dźwięk zarejestrowano w okolicach, gdzie miało się znajdować legendarne miasto, z mitologii Lovecrafta - Ry'leh, wielu fanów pisarza połączyło ów dźwięk z Cthulhu. Bloop wykorzystano także w promocji filmu Cloverfield.

Na stronie Bloopa w wikipedii, można przesłuchać ów dźwięk w przyśpieszeniu 16x. Brzmi to jak zwykły bąbelek, ale zauważmy, że ów bąbelek został zarejestrowany na obszarze 5 tysięcy kilometrów... To jakby ustawić w krzyżu ponad pięć kopii naszego kraju... Niektórzy twierdzą, że to wielka kałamarnica (choć zwierzęta z tego gatunku nie posiadają jakiejkolwiek "torebki" na gazy), a inni, że po prostu trzęsienie ziemi bądź wulkan. Bardzo, bardzo prawdopodobne. Jednak myśl, że pod wodą mieszka coś tak olbrzymiego, że potrafi wytworzyć tak potężny dźwięk jest po prostu niezwykle fascynujące ;]
Troszkę mniej informacji jest o "Slow Down":
http://en.wikipedia.org/wiki/Slow_Down_%28unidentified_sound%29

"Slow Down" został zarejestrowany w 19 maja 1997 roku na Pacyfiku równikowym, również przez NOAA. Dźwięk nazwano w ten sposób, ponieważ jego częstotliwość powoli spadała przez 7 minut.

Jeśli zajrzeć na stronę "Slow Down" na wikipedii, również mamy możliwość przesłuchania owego dźwięku w 16 krotnym przyśpieszeniu. W porównaniu do "Bloopa brzmi on o wiele bardziej "zwierzęco". Niczym jakiś rodzaj podwodnego ssaka.Przetłumaczone przeze mnie. Wszelkie błędy wytknąć bez litości.

Autor:  Kruk [ 16 Cze 2008, 09:55 ]
Temat postu:  Odp: Tajemnicze, podwodne dźwięki. Bloop i Slow Down.

Jako,że jestem trochę paranormalny stawiam na Cthulhu.To by było ciekawe...Dźwięk zarejstrowany nieopodal miasta cyklopów,czy to nie dziwne?

Autor:  Gacopierz [ 16 Cze 2008, 17:36 ]
Temat postu:  Odp: Tajemnicze, podwodne dźwięki. Bloop i Slow Down.

Zaiste, to musi być mieszający zmysły, straszliwy, pradawny, ociekający zielonym szlamem, walący podwodne góry i zakrzywiający czasoprzestrzeń, pierd Cthulhu. Bo to naprawdę brzmi jak pierd w przyśpieszeniu ;]

Autor:  Ivellios [ 18 Cze 2008, 00:38 ]
Temat postu:  Odp: Tajemnicze, podwodne dźwięki. Bloop i Slow Down.

Takich nagrań dźwiękowych jest więcej:
http://www.paranormalium.pl/728,6,artykul.html
Przyznam, że na pomysł stworzenia tego opracowania wpadłem po przeczytaniu tego tematu :P
Pozbierałem więc trochę informacji. Okazuje się, że podobne dźwięki są tam rejestrowane i obecnie...

Autor:  Gacopierz [ 18 Cze 2008, 17:24 ]
Temat postu:  Odp: Tajemnicze, podwodne dźwięki. Bloop i Slow Down.

Jestem Twoją inspiracją Iv  :lol: :lol:

No, naprawdę sporo, a z pewnością to nie wszystko. Niestety większość została zdeklasyfikowana jako odgłosy zwierzęce, zatem za bardzo sobie nie "pokryptozoolugujemy". Ech, a już miałem nadzieję, że pojawi się więcej teorii o jakiś nieznanych podwodnych olbrzymach. Zawsze mnie fascynowało coś takiego ;]

Dzięki, że się za to zabrałeś Iv.

Autor:  Hamtaro [ 19 Cze 2008, 10:02 ]
Temat postu:  Odp: Tajemnicze, podwodne dźwięki. Bloop i Slow Down.

No wiesz nie wiadomo co się kryje w głębiach morskich  :P

Może nas coś jeszcze zaskoczy. ;)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/