Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 08:19

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 13 Lip 2010, 11:56 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
http://wiadomosci.onet.pl/2196667,69,po ... ,item.html


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 13 Lip 2010, 13:23 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
No cóż, mamy sezon ogórkowy więc takich "sensacji" będzie się coraz więcej. Pewnie niedługo ktoś zobaczy Yeti na zboczach Giewontu, a inni (powołując się na relacje wiarygodnych, anonimowych świadków) będą dowodzić istnienia dinozaurów w ... powiedzmy Australii. Są to tzw. potwory letnie :-)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 13 Lip 2010, 17:24 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Była taka książka- Poczet Potworów Letnich ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 13 Lip 2010, 17:58 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 20 Gru 2005, 15:16
Posty: 220
Miejscowość: Wrocław
Polecam tą lekturę, tak do poczytania pod namiot :-)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 14 Lip 2010, 04:13 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 18 Cze 2010, 23:16
Posty: 44
Na tym zdjęciu które pokazał FN widzę jednak ptaka a nie potwora, ciekawe jednak są opwieści ludzi, kto to wie ile w tym prawdy


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 16 Lip 2010, 18:18 
Quizodawca
Quizodawca
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2008, 18:24
Posty: 180
Miejscowość: Ruda Śląska
Heh, nie dość, że wygląda jak ptak to do tego nie wiadomo co to jest w ogóle za zdjęcie. Nawet nie jest podpisane, w artykule nie ma żadnej wzmianki o zdjęciu. Pewnie w ogóle nie jest zrobione przy tym jeziorze. I dlatego właśnie nie ma co wierzyć FN...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 17 Lip 2010, 10:19 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Z tego co ja się orientuję, to to co pokazał Nautilus to jest jedyna udostępniona w ogóle fotografia. Krąży to po całym internecie, po wszystkich stronach "paranormalnych"...

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 09 Sie 2010, 14:37 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 09 Sie 2010, 14:10
Posty: 17
Jakoś mi nie chce się wierzyć w nessie ani inne morskie potwory co najmniej niektóre. Wzmianka o nessie albo o innych plezjozaurach nie wydaje mi się prawdziwa. JEDNAK żeby nessie istniał, to co co o nim czytałem, to nie pożerał ludzi:)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 10 Sie 2010, 06:20 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Może ten potwór nie pożera ludzi, tylko ich zabija. Tak samo Hipopotamy zabijają ludzi w afryce ale wcale ich nie pożerają.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 13 Sie 2010, 14:32 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Sądzę, że gdyby nie pożerało ciał, a tylko zabijało ludzi (obrona terytorium itp.), to znaleziono by przynajmniej jedno z tych co najmniej 19 ciał rzekomych ofiar rzekomego potwora.

Co do samego potwora... jak dla mnie, bardzo interesujące. W większości relacji o tego typu potworach nie ma nic o ofiarach - a tutaj jest ich cała masa, co wyraźnie odróżnia tego stworka od wielu jemu podobnych. Rzecz godna uwagi i głębszego zbadania, jednak przez mądrzejsze ode mnie głowy.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 05 Lut 2011, 17:22 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2011, 22:14
Posty: 8
Miejscowość: Twierdza Wrocław/RSG
Była już taka historia, tylko, że nie na Syberii, ale na Alasce. Badaczka miejscowych obyczajów rybackich nagłośniła sprawę i ściągnęła na miejsce tego gościa od "Potworów z rzek". Całkiem logicznie wytłumaczył, że odpowiedzialny może być... jesiotr biały. Jak by to niewiarygodnie brzmiało, jesiotry mogą osiągać, w sprzyjających warunkach nawet 6,5 metra i ponad 800kg wagi.
Jezioro Czany jest naprawdę sporym, (a przy tym niezwykle pięknym http://maps.google.pl/maps?um=1&hl=pl&biw=1152&bih=680&q=jezioro+Czany&ie=UTF-8&sa=N&tab=il) zbiornikiem wodnym. Z Bajkałem ani mu się mierzyć, ale rozmiarowo i tak jest całkiem imponujące (powierzchnia zmienna ~1400-2000km2, dla porównania Śniardwy ma 114km2).
Oczywiście opis potwora coś nie bardzo pasuje, ale tutaj z pomocą przychodzi wspomniany program. Otóż z obserwacji jesiotrów wynika, że mają one zwyczaj, co jakiś czas wyskakiwać ponad powierzchnię wody całym ciałem. Chyba nietrudno wyobrazić sobie co się stanie z jakąkolwiek łajbą na którą zwali się nagle, powiedzmy 450kg żywej masy, której wcale nie podoba się stałe przebywanie nad powierzchnią wody. Brzmi znajomo? Opis tej babci pasuje jak ulał. To 450 kg to co prawda nie "osiągi" jesiotra syberyjskiego (który waży dużo mniej), ale gdzie żyje jeden jesiotr, tam jest realna szansa przeżycia innego gatunku. Nie można też wykluczyć mieszańca (bester, alonka), lub jakiejś mutacji.
Jeszcze co do opisu i relacji - wiem, wiem, było cośtam o jakimś rybaku co go niby stwór dopadł sprintem 100 metrów od brzegu. Jak by to rzec... moi mili, towarzyszom rybakom czasem zdarza się "zejść z kursu", kiedy próbują się przemieszczać w stanie pt "muszę się trzymać ziemi, żeby nie upaść".

_________________
"Bestia najgorsza zna trochę litości. Ja nie jestem bestią, więc jej nie znam."
W. Shakespeare


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Potwór z Jeziora Czany pożerający ludzi
PostWysłany: 05 Lut 2011, 18:29 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2011, 11:02
Posty: 15
Miejscowość: Włocławek/Toruń
Chciałbym zwrócić uwagę na słowa "Przepadło". To nie musi znaczyć "Zagineło" tylko "Zgineło". Czany to ogromne jezioro więc mogli potonąć jednak na syberii jest zimno, więc raczej się nie pływa w Gaciach.Za to łódką można, a przez 3 lata ile ludzi mogło potonąć na tym wielkim Zbiorniku wodnym? A właśnie! Jest ogromne. Im większe jeziorko, tym większa szansa na "Potwora". A! W Wieku 80 lat wzrok i psycha się psują. Możliwe że babka była na Haju, lub pod wływem upojenia alkoholowego.
Mym zdaniem Potwór istnieje. Zamarznięty Dinozaur pod wpływem globalnego ocieplenia się odmroził i pozjadał troche ludu. Amen

_________________
Nie pasuje ci mój styl? Nie pasuje ci moje zdanie? Nie pasuje ci mój Byt? No to zignoruj mój styl,moje zdanie, i mój byt. Nie martw się. Ja zrobię to samo ;)

Proszę, Czytaj dokładnie każde moje zdanie, zrozumiesz więcej.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group