Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 05:04

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 25 Kwi 2007, 07:54 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Pasiast tygrys zamieszkuje górzyste lasy tropikalne i lasy nizinne Amazonii. Zwierzę jest wielkości dużego jaguara i ma pasy jak tygrys. Pewien marynarz podróżujący przez Paragwaj o nazwisku Picquet słyszał o tym gatunku nieznanego kota. Opisuje go jako dużego, rzadkiego kota z pasami wzdłuż ciała i dwoma wydłużonymi kłami. Zwierzę ponoć zamieszkuje górzste lasy mgliste Peru i Kolumbii. W 1994 roku zoolog Peter Hocking otrzymał czaskę owego tygrysa i porównał ja z czaszkami jaguarów. Czaska pasiastego tygrysa nie tylko była większa ale i miała innych układ uzębienia. Zoolog przyzłał że musi należec do nieznego gatunku. Inny gatunek: tygrys cętkowany również zamieszkuje lasy rónwikowe, zoolog również zbadał jego czaszkę i wyszsło na jaw że również jest to nowy gatunek, kły są mocniejsze a czaszka jest zarówno większa od tygrysa pasiastego jak i jaguara. Być może jest to największy południowoamerykański gatunek dużego kota, może nawet większy od zwykłego tygrysa azjatyckiego.

Źródło: ANOMALOUS FELIDS

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


 Profil 
 
 Temat postu: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 25 Kwi 2007, 08:29 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2007, 19:47
Posty: 92
Miejscowość: Poznań/Warszawa
Sądząc po opisie (zwłaszcza mocne wydłużone kły) przypomina mi to jakiegoś prehitorycznego kota który mógł przetrwać do naszych czasów w niedostępnych częściach dżunglii.

_________________
Mamy Cie [you] !!!


 Profil 
 
 Temat postu: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 26 Kwi 2007, 07:03 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 10 Kwi 2007, 07:20
Posty: 62
Miejscowość: ROGOŹNO WLKP
A koże tygrys szablozębny ??

_________________
CZEŚC :) Jestem P@tryk :). Bardzo interesuję się krypozoologią oraz duchami, magią i kosmitami :) Jeśli nie zostanę Weterynarzem to będę Kryptozoologiem :):). Acha i dla niektórych, którzy myślą, że mam dyskgrafie ( wiem co to ) - nie mam jej poprostu jestem dość nowy i jak każdy zadaję dużo pytań :).


 Profil 
 
 Temat postu: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 26 Kwi 2007, 07:22 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
"P@TROL :)" napisał(a):
A koże tygrys szablozębny ??

A może to o czym piszesz to synonim wspomnianego przez Vilq prehistorycznego kota ?

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 26 Kwi 2007, 18:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Nie trzeba było robic nowego tematu bo o nim już jest temat gdzieś tam... I jego sprawa była poruszana.
Ps: Co się stało z postami Vilq?

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 04 Maj 2007, 13:31 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Przeszukałem tematy i nie znalazłem o tygrysie pasiastym, nie jest to bynajmniej szablastozebny gatunek, nie wskazuje na to budowa czaszki przeprowadzona w 1994 roku (bez wydłużonych kłów).

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 04 Maj 2007, 13:37, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 09 Maj 2007, 10:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
Caniche pisze o dwóch kryptydach - tygrysie pasiastym i tygrysie cętkowanym - jeden z nich wydaje się szablozębnym, drugi - nie.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 09 Maj 2007, 15:38 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2007, 08:15
Posty: 24
czemu tygrys  pasiasty i cętkowany a nie jaguar o  takim ubarwieniu myślę że mu bliżej do tego drugiego  chyba że naukowiec kierował się wyglądem czaszki której budową bliżej do tygrysiej  a  żywego okazu nikt nie widział chyba

_________________
carter


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Tygrys pasiasty z Peru
PostWysłany: 31 Maj 2007, 15:28 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
carter napisał(a):
czemu tygrys  pasiasty i cętkowany a nie jaguar o  takim ubarwieniu myślę że mu bliżej do tego drugiego   chyba że naukowiec kierował się wyglądem czaszki której budową bliżej do tygrysiej   a  żywego okazu nikt nie widział chyba


Ciekawe spostrzeżenie, ale to że zwierzę nazywa się tygrysem a jest np. bliżej spokrewnione z jaguarem to nie znaczy że musi się nazywać jaguar pasiasty...choć taka nazwa byłaby z zoologicznego punktu bardziej właściwa. Zauważ jednak że taki precedens zdarza się często w zoologii np. wilk grzywiasty nie jest wilkiem, a bliżej spokrewniony jest z psem leśnym. Być może jednak że z badań nad czaszką wynika że zwierzęta -tygrys pasiasty bądź cętkowany mogą być bliżej spokrewnione z kotami takimi jak lew czy tygrys....mimo że one nie żyją w Ameryce Południowej, ich bliscy krewni teoretycznie mogą tam żyć. Należy zwrócić też uwagę że jaguar należy do tego samego rodzaju co tygrys, więc nazwanie jakiegoś bliższego krewnego jaguara - tygrysem nie byłoby aż taką wielką pomyłką. Pawie też nigdy nie miały prawa bytu w Afryce, a jednak żyje tam jeden gatunek - paw kongijski.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 31 Maj 2007, 15:32, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group