Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 08:54

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 23 Sty 2015, 13:59 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
Warto zapoznać się z teorią istnienia dinozaurów w czasach Homo sapiens jak i odwrotnie istnienia Homo sapiens w czasach dinozarów jak i przed nimi o czym mówi tak zwana "zakazana archeologia" która tłumaczyła by również istnienie człekopodobnych małpoludów takich jak Yeti i jego pobratyńcy z którymi żyliśmy obok przez wszystkie dzieje ludzkości a od których wcale nie ewoluowaliśmy... Są to jednak tylko hipotezy zakazanej archeologii.
Nie mniej jednak podaję linka do ciekawej strony z artykułem "Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury"
Ciekaw jestem jakie są wasze zdania na ten temat?


Link do strony - http://www.genesispark.com/exhibits/evi ... /dinosaur/
Oraz link do artykułu Starożytne wizerunki plezjozaurów i mozazaurów - http://www.genesispark.com/exhibits/evi ... lesiosaur/

Poniżej kilka wybranych zdjęć ze strony

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 24 Sty 2015, 18:52 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Niektóre można łatwo rozwiązać, np. dziwny ryczący stwór z piramidą na grzbiecie to po prostu wielbłąd. Triceratops wyryty na kamieniu to chyba pamiętne kamienie gdzieś z Ameryki Środkowej/Południowej, które okazały się fałszerstwem.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 24 Sty 2015, 21:42 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Machno napisał(a):
Niektóre można łatwo rozwiązać, np. dziwny ryczący stwór z piramidą na grzbiecie to po prostu wielbłąd.


Chyba raczej nie, bo tkanina patrzy mi na południowoamerykańską. Chimu, Nazca może? Z tym że przedstawienia zwierząt na tych tkaninach są tak mocno stylizowane, że domniemany wielbłądobrontozaur może być na przykład niewinną lamą.

Cytuj:
Triceratops wyryty na kamieniu to chyba pamiętne kamienie gdzieś z Ameryki Środkowej/Południowej, które okazały się fałszerstwem.


Tyaaaa, kamienie z Ica, bormaszyną dentystyczną robione.

Oraz krokodylopardalisa z rzędem ufunduję temu, kto mi wyjaśni w jaki mianowicie sposób współistnienie dinozaurów i homo sapiens miałoby dowodzić, że nie ewoluowaliśmy od małp.

Co do obrazu pędzla rdzennych Australijczyków, przedstawiającego plezjozaura, to nigdzie nie znalazłam dowodu, że jest on starożytny. A istnieje spore grono wspólczesnych aborygeńskich artystów, malujących w stylu ich przodków.

Na wazie greckiej zaś nie widzę nic nawet w przybliżeniu dinozauropodobnego. Jedna bardzo duża ryba, kilka mniejszych, mogących też być delfinami oraz foka. No gdzie ten dinozaur, no?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 25 Sty 2015, 22:12 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
ja podejrzewam ze ludzie natrafiali na szkielety wymarłych dinozaurów uważając je za potwory z mitów legend i zaczęli je malować z stad podobne kształty lecz mocno ubarwione


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 26 Sty 2015, 13:36 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
Wizerunek jak gdyby głowy pterozaura

Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 26 Sty 2015, 19:40 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Trochę, ale to może być równie dobrze głowa psowatego z odstającymi uszami.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 26 Sty 2015, 21:56 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
...albo głowa jednoroga. Takiego całkiem współczesnego ptaka.

Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 26 Sty 2015, 22:19 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Pewnie wyjdę na idiotę, ale czy zauważyliście, że głowa nie należy do postaci, a do płaszcza?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 28 Sty 2015, 06:30 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010, 07:36
Posty: 71
Miejscowość: Oświęcim
Rzymska mozaika znaleziona w Lydney Park Temple in Gloucestershire, Wielka Brytania. Ma przedstawiać stworzenia przypominające plezjozaury.

Image


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 30 Sty 2015, 18:26 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 02 Gru 2014, 15:30
Posty: 1
Może się ze mną nie zgodzicie, ale jest w meksyku dowód na istnienie ludzi razem z dinozaurami. Są odbite ślady i dinozaura i ślady stóp ludzkich. Oglądałam dokument zagraniczny o tym i było to dosyc przekonywujące jak dla mnie. Przecież np.: w głębinach oceanu żyją stworzenia które mają formę taką samą od kilkunastu tysięcy lat... No może delikatnie przesadziłam, ale chcę tylko powiedziec, że to nie byłoby dla mnie dziwne, gdyby ludzie faktycznie mieli kontakt z dinozaurami ;)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 31 Sty 2015, 10:38 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2008, 14:18
Posty: 283
Miejscowość: Olsztyn
Akurat z tymi kilkunastoma tysiącami to nie przesadziłeś w żadnym wypadku. Przez kilkanaście tysięcy lat to sam człowiek fizycznie bardzo mocno się nie zmienił. A stworzenia żyjące w głębinach oceanu to potrafią przetrwać praktycznie niezmienione nie przez kilkanaście tysięcy lat, a dziesiątki, jeśli nie setki milionów lat, dzięki praktycznie niezmiennym warunkom panującym w tym środowisku. Tylko nie mam pojęcia jaki to ma mieć związek z równoczesnym występowaniem ludzi i dinozaurów? Zwłaszcza że "zakazana archeologia" sama nie jest pewna, czy to dinozaury żyły w czasach ludzi, czy ludzie w czasach dinozaurów, bo z obiema wersjami się spotkałem.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 31 Sty 2015, 22:17 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 08 Lip 2009, 11:43
Posty: 82
Miejscowość: Śląsk
Wiedźma napisał(a):
Co do obrazu pędzla rdzennych Australijczyków, przedstawiającego plezjozaura, to nigdzie nie znalazłam dowodu, że jest on starożytny.



To mógł być jakiś żółw, który wyewoluował miększą skorupę i długa szyję, możliwe w Australii

A te morskie dinozaury to po prostu mogły być wstęgory


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 15 Lut 2015, 22:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
W Australii występują chyba nawet takie żółwie. Co do rysunków to nie tylko zwierzęta współczesne tam występują - mnóstwo tam megafauny i stworzeń o których nic nie wiemy. Ciekawe są bóstwa - https://www.google.pl/search?q=Wandjina ... 80&bih=687 o których dużo nasłuchałem się u mojego znakomitego profesora etnografii. Ich kultura jest niezwykle stara i ich bóstwa są w całym kontynencie jednakowe - często mają przedstawienia anten czy nawet spotkałem się z przedstawieniami latających dysków, co może świadczyć o kontaktach z obcymi w takiej formie jaką spotykamy obecnie! https://encrypted-tbn0.gstatic.com/imag ... 3v92W41luN to na przykład jest na 100% autentyczny nie współczesny malunek. Ich kultura zachowała wiele informacji o stworzeniach które nie istnieją już. Podobnie jest z kulturą Madagaskaru. Ostatnio na stronie Bioantrophology widziałem artykuł który został wyśmiany odnośnie badań C14 szczątków triceratopsa, podobnie Jack Horner stwierdził że widział szczątki dinozaurów zachowane tak jakby były bardzo młode - i stwierdził - że to niemożliwe. Ale czy poddano je takim badaniom? Nie. Pytanie brzmi tylko - dlaczego nie, skoro kości wyglądają tak świeżo?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 16 Lut 2015, 22:43 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lut 2015, 10:07
Posty: 1
bardzo ciekawe rysunki, gdybać sobie możemy, jednak jak było na prawdę chyba już się niestety nie dowiemy...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Starożytne Sceny Przedstawiające Dinozaury
PostWysłany: 27 Sie 2015, 08:10 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 24 Sie 2015, 06:09
Posty: 2
jeśli nie setki milionów lat, dzięki praktycznie niezmiennym warunkom panującym w tym środowisku.
คาสิโนจีคลับ


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group