Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:28

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dziwna istota w jeziorze
PostWysłany: 03 Sie 2015, 16:21 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Nie dawno, około 2 tygodnie temu byłem nad jeziorem w okolicach Augustowa. Przechadzając się po pomoście dostrzegłem dziwne żyjątko w wodzie.
Miało długość około 10 cm, szerokość w najgrubszym miejscu 1 cm, ciało zwężające się ku tyłowi, prawie całe było ciemno czerwone, przechodzące w brąz. Brzuch był jaśniejszy, lekko limonkowy.
Posiadało dość dobrze wyodrębnioną głowę. Oczy przypominały trochę oczy ważki. Wydaje mi się, że ciało zbudowane był jakby z segmentów. Od strony ,,brzuszka" posiadało dwa rzędy małych nóżek lub wypustków. Poruszało się trochę podobnie do węża w wodzie. Nie zauważyłem otworu gębowego. Nie udało mi się go też sfotografować, bo aparat zostawiłem w domu, a stworzenie znikło pod pomostem. Opis może być niedokładny, bo obserwowałem je z dość wysokiego pomostu.
Jeśli ktoś ma pomysł co to mogło być, będe wdzięczny za info.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwna istota w jeziorze
PostWysłany: 03 Sie 2015, 23:09 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 02 Maj 2014, 11:54
Posty: 21
Miejscowość: Skulsk
Może widziałeś larwe Pływaka żółtobrzeżka.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwna istota w jeziorze
PostWysłany: 04 Sie 2015, 06:32 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Wykazuje pewne podobieństwo, ale to co widziałem miało mniejszą ,,głowę" poprzedzoną przewężeniem, było bardziej jaskrawe i possiadało więcej malutkich ,,nóżek". Przypominał trochę gąsienice bez ,,włosków", ale nie sprawiało wrażenia tonącego.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwna istota w jeziorze
PostWysłany: 04 Sie 2015, 07:20 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 08 Lip 2015, 09:58
Posty: 20
Może larwa ważki?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwna istota w jeziorze
PostWysłany: 04 Sie 2015, 07:31 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Nie. Dzień wcześniej widziałem taką larwę.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Dziwna istota w jeziorze
PostWysłany: 06 Sty 2017, 21:52 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2010, 14:16
Posty: 37
Przepraszam za odkopywanie wątku sprzed dwóch lat, ale nieukończony temat bardzo mnie zainteresował.

Z całą pewnością była to larwa owada, jakkolwiek banalnie by to nie brzmiało. Pierwszym kandydatem jest kałużnica czarnozielona, jedyny owad, którego larwa może osiągać podane wymiary (około 10 cm). Jednak na tym podobieństwo się kończy: larwa kałużnicy jest gruba, czarna, ma małą i słabo wyodrębnioną głowę i tylko trzy pary odnóży, posiada natomiast duże i charakterystyczne żuwaczki. Mimo wszystko wielkość sugeruje właśnie nią.

Niektóre z opisywanych cech pasują do larwy żylenicy nadwodnej, która osiąga jednak znacznie mniejsze rozmiary - około 4 centymetrów. Ma jednak kolor bardziej zbliżony do opisywanej larwy oraz dodatkowe odnóża odwłokowe, o których jest mowa w relacji.

Macie może jakieś pomysły, co to mogło być? Skoro to nie pływak żłótobrzeżek, a kałużnica nie do końca odpowiada opisowi, to czym mogła być obserwowana larwa?


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group