Kryptozoologia
 
Obecny czas: 25 Kwi 2024, 00:38

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 07 Cze 2007, 23:56 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 15:01
Posty: 2303
Nivers napisał(a):
Obrazek

W Kambodży pomiędzy gęstymi dżunglami są pozostałości po starożytnej, wielkiej cywilizacji. Zamieszkanej przez ludzi znanych jako Khmer. Miliony turystów odwiedza świątynie w Angkor, by dostać przelotne spojrzenie majestatu tego pięknego miasta.

Wielu gości może jedynie zatęsknić za piękną i jasną inskrypcją starożytnych budynków, które mówią ich własną historię, jako w przypadku znalezionego Stegosaurusa.

"Te inskrypcje mówią o codziennym życiu, wielkich wojskowych podbojach, ale najwięcej intrygują dziwne mitologiczne stworzenia. Wszystkie zwierzęta przedstawione w Angkor nie mogły być częścią mitu, ich podobieństwo do prehistorycznych dinozaurów jest rewelacyjne!" - skąd oni mogli to wiedzieć?

Obrazek
To są słowa amerykańskiego odkrywcy William'a "Bill" Hangar'a (zdjęcie powyżej)

Obrazek
W oczy rzucają się klasyczne tarcze na grzbiecie... (Zdjęcie: William Hangar, 2007).

Obrazek
...i ta ilustracja Stegosaurusa, który podobno żył jakieś 65 milion lat temu. Ilustracja: Neil Rehile

Obrazek
Miejsce inskrypcji

Obrazek
Angkor znajduję się w  Kambodży na południu Tajlandii i Laosu. Bardzo ekscytujące miejsce, warte odwiedzenia.

Khmer zaczęli rozwijać się jako unikalna kultura w Kambodży około 2000 lat temu. Wczesny kontakt z indyjskimi kupcami miał olbrzymi wpływ na społeczeństwo, przynosząc rolniczą, matematyczną i literacką wiedzę do przybrzeżnych regionów Kambodży.

W późniejszych latach, buddyzm Mahayana został wprowadzony do Khmer, mającego za sobą buddyzm Theravada w trzynastym wieku. Nawet swobodne dokładne przeglądanie kamiennych rzeźb w Angkor pokazuje jakie znaczenie miały hinduskie i buddyjskie wiary do tych starożytnych ludzi.

Obrazek

Tłumaczenie: Nivers, npn.ehost.pl
Źródło, oraz więcej informacji po angielsku na: http://www.cryptozoology.st/okandadjur_ ... bodia.html

_________________
https://www.ivellios.com/


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 07:26 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2007, 19:47
Posty: 92
Miejscowość: Poznań/Warszawa
Zaczynam wierzyć w kreacjonistyczne teorie Kenta Hovind'a...

_________________
Mamy Cie [you] !!!


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 08:54 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2007, 08:15
Posty: 24
Trzeba teraz  tylko  ;)odnaleść szczątki Stegozaura  na tym terenie i wykonać datowanie izotopem c-14  co pozwoli okreslic kiedy nastąpiła śmierć  gada . Jeśli to by było 2000  lat temu  to ...

_________________
carter


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 10:27 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
carter napisał(a):
Trzeba teraz  tylko  ;)odnaleść szczątki Stegozaura  na tym terenie i wykonać datowanie izotopem c-14  co pozwoli okreslic kiedy nastąpiła śmierć  gada . Jeśli to by było 2000  lat temu  to ...

Po pierwsze: datowanie tą metodą jest niedokładne. Po drugie, ważniejsze: nie podzielałbym Waszego wielkiego optymizmu w tej kwestii. Parę obrazków, zero obserwacji i wielkie halo. Może po prostu Khmerowie znaleźli prehistoryczny szkielet stegozaura i na jego podstawie oddtworzyli wygląd tego zwierzęcia? A może faktycznie w lasach Kamodży żyją/żyły do względnie niedawna nieodkryte stworzenia z wyrostkami kostnymi na plecach, ale nie mają one nic wspólnego z dinozaurami?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 13:26 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
A może, ten stegozaur, to w rzeczywistości inne zwierze.
Dodano tylko "bonus" na plecy i mamy stegozaura.

Jeśli byłaby to prawda, to mamy przypadek identyko, z tym z Afryki(M-M chociażby...)
Ale takie jest moje zdanie...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 14:03 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Kiedrzu napisał(a):
A może, ten stegozaur, to w rzeczywistości inne zwierze.

Przedstawiłem taką teorię wiadmość wyżej.
Kiedrzu napisał(a):
Dodano tylko "bonus" na plecy i mamy stegozaura.

No właśnie, tylko trzeba by się zastanowić dlaczego dodano jakiemuś stworzeniu na wizerunku wyrostki na plecach i jakim cudem są one takpodobne do tych stegozaurzych.
Acha, w kwestii wizerunku, to kiedyś o tym rozmawialiśmy już na forum, przy okazji omawiania najciekawszych zdjęć kryptozoologicznych 2006 roku.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 14:54 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
tylko trzeba by się zastanowić dlaczego dodano jakiemuś stworzeniu na wizerunku wyrostki na plecach i jakim cudem są one takpodobne do tych stegozaurzych


I przy okazjii, jakiemu stworzeniowi, dodano owe wyrostki.
Coś mi ten stegozaur, nosorożca przypomina, a te często były zdobione, dodatkowymi rogami...na plecach chociażby...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 15:03 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2007, 19:47
Posty: 92
Miejscowość: Poznań/Warszawa
Cytuj:
Coś mi ten stegozaur, nosorożca przypomina, a te często były zdobione, dodatkowymi rogami...na plecach chociażby...

Zgodzę się z tym co napisał Kiedrzu

Wizerunek nosorożca z Poznańskiego ratusza
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/Poznan_Ratusz_Wielka_Sien_242-03.jpg

Ma cały rząd kolców na grzbiecie, a historycy są pewni że to nosorożec.

_________________
Mamy Cie [you] !!!


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 15:25 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2007, 19:15
Posty: 124
Miejscowość: Anglia
czyli jet zupelnie mozliwe ze mamy doczynienia z jakims innym gatunkiem zwierzecia,tylko z jakim?

_________________
Ratujmy Polskie zabytki  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3584


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 17:23 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Mamy tu doczynienia ze znanym gatunkiem zwierzaka.

Cała ta budowla, na której widnieje ten rysunek, pochodzi z Azjii, z Kambożdzy.
Tak więc można się domyśleć, że twórcy tego "dzieła", nie przedstawiali pradawnego gada, a ssaka - nosorożca którego widzieli i był dla nich dosyć niezwykły(słoń indyjski odpada, a pozostałe gatunki, tysz odpadają)
Uważam, iż owym stegozaurem, jest w rzeczywistości nosorożec indyjski, inaczej zwany pancernym.
Wizerunki nosorożców, bywały różnorakie i każdy był różny.
Rzeczjasna, połowa z tych wizerunków, nie była wcale podobnych do obecnie, znanych nam nosorożców.
Taki przykład dał, Vilq, post wyżej.

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 08 Cze 2007, 17:25, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 20:41 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Jak dzieci ie wiedzą że stegozaury wymarły 90 mln lat temu przed zagładą dinozaurów to No coment's  ;) Jak gatunek Ba rodzaj może nie istnieć przez 35 mln lat?  ???

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 08 Cze 2007, 20:52 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Pawel, nie za bardzo zrozumiałem o co chodzi... Mógłbyś to nam napisać jaśniej?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 09 Cze 2007, 07:52 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Chodzi mi oto że stegozaury wymarły przed uderzeniem meteorytu w Jukatan 65 mln lat temu a żaden rodzaj nie mógłby pojawić się znikąd 90 mln lat po swoim wymarciu  :(

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 09 Cze 2007, 08:36 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
To w końcu wymarły 65 mln lat temu czy 90 mln ? Nikifoor prosił o napisanie jaśniej, a jeszcze bardziej pogmatwałeś :P

Cytuj:
Jak gatunek Ba rodzaj może nie istnieć przez 35 mln lat?

Nie wiem, może zapytaj krokodyle albo niektóre gatunki rekinów (np. tego, który niedawno jakoś pod koniec zeszłego roku został sfilmowany u wybrzeży Japonii) ?

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 09 Cze 2007, 11:09 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Pawel napisał(a):
Chodzi mi oto że stegozaury wymarły przed uderzeniem meteorytu w Jukatan 65 mln lat temu a żaden rodzaj nie mógłby pojawić się znikąd 90 mln lat po swoim wymarciu  :(

A skąd wiesz, że na pewno wymarły? Czy odrzucasz istnienie wszelkich dinozaurów w dzisiejszych czasach? Ja raczej tak, ale jeżeli ktoś uważa że jedne zwierzęta nie musiały wcale wyginąć, to idąc dalej tym tokiem myślenia, inne zwierzęta też mogły nie wyginąć.
Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi?

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


Ostatnio edytowany przez nikifoor, 09 Cze 2007, 11:11, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 04 Lip 2007, 20:38 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Chodziło mi oto że przez 90mln lat nie było ŻADNEGO śladu stegozaurów i nagle się POJAWIŁY Z NIKĄD. Sorka za czcionkę ale chybo mnie nie zrozumieliście. Pozatym nie mówie że na 100% Nie ma dinozaurów lecz WĄTPIE żeby się pojawiły po 65mln lat po tym jak miały wymrzeć?
Cytuj:
To w końcu wymarły 65 mln lat temu czy 90 mln ? Nikifoor prosił o napisanie jaśniej, a jeszcze bardziej pogmatwałeś Tongue

Jak gatunek Ba rodzaj może nie istnieć przez 35 mln lat?

Nie wiem, może zapytaj krokodyle albo niektóre gatunki rekinów (np. tego, który niedawno jakoś pod koniec zeszłego roku został sfilmowany u wybrzeży Japonii) ?

Stegozaury wymarły 95 mnl lat temu nie ze wszystkiki dinozaurami. Wuhernozaur był ostatnim z rodziny stegosauria. Stegozaury wymarły na skutek konkurencji z tereoforami (ankylozaury) które jadły to samo co one lecz były lepiej rozwinięte i bardziej opancerzone od staroświeckich stegozaurów. Nie neguje że wszystkie dinozaury wymarły 65mnl lat temu tylko pisze że stegozaury wygineły 95mnl i od tego czasu trudno było by im się schronić i nie zmienić.

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 04 Lip 2007, 21:22 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
[quote]Stegozaury wymarły 95 mnl lat temu nie ze wszystkiki dinozaurami. Wuhernozaur był ostatnim z rodziny stegosauria. Stegozaury wymarły na skutek konkurencji z tereoforami (ankylozaury) które jadły to samo co one lecz były lepiej rozwinięte i bardziej opancerzone od staroświeckich stegozaurów.[quote]

Tak apropos, to do czasów ankylozaurów, a także w tym czasie, żyło kilka gatunków stegozaurów....choćby Drawidozaur z Indii, tyle, że nie były to gady, wielkości stegozaura...były "ciut" mniejsze...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 05 Lip 2007, 18:06 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
A co to ma do żeczy? Żeby ankylozaury wyparły stegozaury to musialy być obydwie rodziny co nie?

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Stegozaury w naszych czasach (!)
PostWysłany: 05 Lip 2007, 18:33 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Mi chodziło o to, że stegozaury nie wyginęły jak to mówisz "95 mln lat temu"....
A i przy okazji, radzę zajrzeć czasem do słownika...bo od takich błędów to oczy bolą....
A ankylozaury, zresztą były "ulepszoną" wersją stegozaurów....a to że obie rodziny pożywiały się tym samym, nie musi od razu oznaczać, klęski drugiej rodziny...

_________________
Image


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 19 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group