Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:07

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 02 Cze 2006, 21:11 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 31 Maj 2006, 19:38
Posty: 269
Miejscowość: Opole
Co sądzicie o tym, że orang-pendek to Homo floresiensis? Z opisu są bardzo podobne. O tym ostatnim można poczytać tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Homo_floresiensis


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 07 Paź 2006, 14:54 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Postanowiłem ruszyć trochę ten temat. Tak wogóle to powinien on zostać przesunięty do homnidów, bo bez wątpienie jeżeli orang pendek istnieje to jest malpą czlekokształtą lub nawet gatunkiem człowieka.
Do rzeczy. http://www.kryptozoo.hng.pl/modules.php ... ge&pid=202 - opis tego zwierzęcia. Generalnie pasuje do człowiek z Flores. Jeżeli to będzie człowiek to znów pojawi się sprawa kwestii uznania prawnie ich za zwierzęta czy za ludzi. Podobnie jest z almą.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


Ostatnio edytowany przez nikifoor, 22 Paź 2006, 21:11, edytowano w sumie 1 raz

Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 07 Paź 2006, 16:53 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Pozowliłem sobie przesunąć ten temat do hominidów.
O "orangu" spro głosił Bernard Huevelmans...zaraz zerkne co było napisane w jego książce o tym, a "lepsze" rzeczy, przepisze tutaj.

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 14 Lis 2006, 16:34 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Ślady orang pendeka znalezione w pażdzierniku w 2004 roku:
Image

linki o nowym odkryciu:
http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/manc ... 734946.stm
i cos jeszcze:
http://www.fahrenheit.eisp.pl/archiwum/f42/20.html

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 14 Lis 2006, 16:36, edytowano w sumie 1 raz

Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 14 Lis 2006, 17:12 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
O tym odkryciu jest tu przetłumaczony artykuł: http://www.kryptozoo.paranormalium.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=327
Wiem, że w którymś numerze National Geographic był krótki artykuł o poszukiwaniach Orang-Pendka, jak znajde to tutaj dam. :wink:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 14 Lis 2006, 20:00 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cóż...krótko mówiąc ornag jest jedną z kryptyd której istnienie może być już wkrótce oficjalnie uznane.
Ale co trza zrobić ???
Dobrze by było gdyby w tych rejonach rozstawiono kilka kamerek reagujących na ruch(?)...takiego sprzętu używa się na wielu teranach Azjii Poł-wsch i przynoszą one efekty choćby nowy gatunek łasza, kontrola populacjii rzadkich gat. choćny nosorożca sumatrzańskiego i tygrysa .

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 14 Lis 2006, 20:34 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
Ten artykuł w NG jest właśnie o zamontowaniu takich kamer, jutro poszukam go poszukam i przybliże. :wink:

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 16 Sty 2007, 16:00 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Oglądałem w National Geographic program, o Orang-pedku. Zwierze raczej na pewno istnieje wszystkie osoby opisywały ją tak samo tz. Mała małpa chodząca na dwóch łapach. Inna nazwą Oranga jest Mała Stopa. Niestety nie oglądałem do końca pamiętam, że było pokazane, że montowali kamery dalej mi się film urwał:(.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 16 Sty 2007, 16:05 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Kamery zostały zamontowane, lecz zamiast O-P, udało się zarejestrować tygrysa sumatrzańskiego.

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 16 Sty 2007, 16:22 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:42
Posty: 174
Miejscowość: Katowice
Nie tylko ja oglądam to:D. Kiedrzu bardzo ci dziękuje, bo byłem ciekaw, co zarejestrowały kamery, a tak na offtopic, o której to dokładnie leci, bo jestem chory i oglądam dniami telewizor


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 16 Sty 2007, 20:12 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cóż, teraz to raczej nie ma co liczyć na ten program, ale w soboty o 22.00 jest cykl programów "Wierzyć czy nie wierzyć", gdzie o Orang Pendeku było, ale także było o chupie...ten cykl kończy się za 2-3 tygodnie, potem będą lecieć pewnie powtórki....

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 16 Sty 2007, 20:26 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Orang pendek, sytuacja mi sie wydaje podobna co do np. M-M....wydaje mi się że Orang pendek jest bardziej nowym gatunkiem małpy człekokształtnej- być może jeśli faktycznie istnieje(jako odrębny gatunek) może być jakimś bliskim krewnym orangutana lub nowym gatunkiem gibona. A może zwierzę jest bliżej spokrewnione z szympansem a zarazem z człowiekiem, choź ze względu zoogeografii cos tu nie pasuje, może zachodzi tu konwergencja krewnego orangutana, być może orang pendek jest tylko lokalną lub alternatywną nazwą zwykłego orangutana lub gibona.

Image
orangutan

Image
orang pendek

Image
szympans

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 16 Sty 2007, 20:37, edytowano w sumie 1 raz

Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 16 Sty 2007, 20:31 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cóż....jeśli nie mamy tu do czynienia z prawdziwym O-P, to ponoć odpada od razu orangutan, bo nie zamieszkuje on tego regionu.
Zostają gibony....tyle że te to drzewa zamieszkują, a na ziemie rzadko schodzą, ale jeśli schodzą to poruszają się na 2 kończynach.
Tak wiec, albo gibon znany, albo gibon nieznany, albo inny naczelny.
Wydaje mi się, że to 3, chociaż, opowieści tubylców o O-P, są bardzo podobne do relacjii o Mokele-Mbeme....raz O-P ma 1.5 m wysokości...a raz jest wyższy od całego domu....

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 16 Sty 2007, 21:26 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Może jednak właśnie orang pendek... być populacją orangutana która występuje na terenie na którym jej jejszce nie zarejestrowano, a być może to nowy gatunek, trzeci całkiem inny już orangutan o specyficznym wyglądzie. O ile mi wiadomo gibony to jedyne naprawdę dwunożne małpy człekokształtne, byc może to one sa własnie orang pendekiem, a być może orang pendek to Homo florensensis (erectus florensensis) czyli hobbit z flores, a okazy potomków Homo erectus mogły przetrwać na Sumatrze w postaci nowego gatunku.
Na razie poczekajmy, mam nadzieję że wszystko sie wyjaśni.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 16 Sty 2007, 22:24 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Ekspecycja Sumatra 2003:
http://www.cfz.org.uk/expeditions/03sum ... a-pics.htm

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 17 Sty 2007, 13:56 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Pewien badacz, który jest neutralny w swych wypowiedziach na temat O-P, stwierdził, iż badając tą cześć terenu gdzie rzekoma ma mieszkać O-P, nie ma żadnego orangutana...poprostu orangutany nie występują w tamtych terenach... i coś w tym jest.

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 19 Sty 2007, 21:27 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Zgoda Kiedrzu, ale to nie znaczy że jeśli nie widział żadnego orangutana to że one tam nie żyją, równoczesnie nie muszą tam żyć orang-pendeki. Mi się wydaje że jak już coś by było człekokształtnego w tych terenach to chyba bardziej orangutan niż orang pendek- chyba że to to samo zwierzę ?

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 19 Sty 2007, 22:04 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Orang=Pendek jest ponoć, zwierzęciem które zamiszkuje dolne poszycie lasu, orangutany natomiast, "górują" w koronach drzew i nie są częstymi gośćmi na ziemi.
A osoba, która twierdziła, iż w tamtych rejonach nie ma orangutanów, nie była osobą, która tak od siebie to powiedziała.
Sam orangutan nie jest takim pospoliciakiem...ba...jest w 100 najrzadszych ssaków świata i zamieszkuje tylko pare regionów w całej Azjii.
Czy to miejsce też musi być tym "nowym siedliskiem, nieznanym jeszcze naukowcom gdzie żyją te małpy" ?
Nie..... i jeszcze raz nie.

_________________
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Orang-pendek
PostWysłany: 21 Sty 2007, 21:26 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Ale jedno się tu orang pendek może być tak naprawdę nie opisem nieznanego gatunku a tylko nazwiązuje do:
-orangutana
-gibona
-pigmejów zamieszkujących wyspy sundajskie (jakichś krewnych Weddów z Cejlonu. np. Kudów z sumatry, Punanów z Borneo, czy Taolów z Celebes[sulawesi] )
-niedźwiedzia malajskiego

Przepatrując kiążkę Wendta "Śladami Noego" Wydaje mi się że orang pendek jest mis-inentyfikacją(fałszywą identyfikacją) nieznanego gatunku. Prawdopodobnie opis czyli "człowiek karłowaty" jest opisem jedynie karłowatych ludów indonezji które zostały normalnie zezwierzęcone(w oparciu o orangutany, gibony i inne małpy) przez bardziej cywiliowanych mieszkańców, lub przez swoich wrogów będących na podobnym etapie genealogicznym.

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 10 Lut 2012, 17:35 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Postanowiłem odświeżyć trochę temat ,widzę że są tutaj wypowiedzi z dawnych lat ,a co sądzą o Małej Stopie teraźniejsi forumiczowie? ,ja osobiście uważam Orang Pendeka za prawdziwie żyjące na Sumatrze zwierzę ,jest na to dużo dowodów, przynajmniej dla mnie oczywistych,martwi mnie jedna rzecz , rzadkie wyprawy naukowe na Sumatrę w poszukiwaniu nieznanego Hominida , Ostatnie niesamowite odkrycie które miało miejsce w 2003 w Liang Bua , mianowicie znaleziono prawie kompletny szkielet samicy gatunku Homo floresiensis ,W pobliżu odkryto też szczątki ośmiu innych przedstawicieli tego gatunku
Czy na tym koniec? Częstsze wyprawy mogłyby owocować takimi właśnie odkryciami czy niem racji?


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 11 Lut 2012, 14:47 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Również uważam, że Orang-pendek istnieje i tylko kwestią czasu jest jego odkrycie. Co do wypraw, to w ostatnim czasie nie ma ich zbyt wiele, ale jednak ciągle się odbywają, nic o tym nie słyszymy, ponieważ niestety większość z nich wraca do domu z pustymi rękami. Jeżeli już coś znajdują to głównie odciski stóp lub włosy, które nie mogą być ostatecznym dowodem.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 12 Lut 2012, 15:13 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
I Need Money napisał(a):
Jeżeli już coś znajdują to głównie odciski stóp lub włosy, które nie mogą być ostatecznym dowodem.


Nawet i z tym jest ciężko , przy tak gęstym poszyciu różnego rodzaju drzew i roślin , oglądałem kilka filmów jak to chodzą po Sumatrzańskiej dżungli i zwątpiłem że jakiekolwiek ślady (tropy) mogą zostać tam zbadane, lepiej chyba już z sierścią , Pendek może się otrzeć o jakąś szorstką część drzewa czy krzewu i już coś zostaje ,chociaż też jest to niemal na pewno niemożliwe do zobaczenia, znalezienia ale jednak .A zwłoki jeśli hominid padnie w tej gęstwinę tak go już nigdy nie zobaczymy a klimat się nim zajmie w mgnieniu oka , ale bądźmy dobrej myśli :)


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 12 Lut 2012, 15:28 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
W dżungli oczywiście znalezienie śladów, wiąże się z cudem, ale jak gdzieś czytałem, większość odcisków została znaleziona na terenie pól uprawnych położonych na skraju lasów, gdzie orang-pendek ma się często zapuszczać licząc na pożywienie.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 12 Lut 2012, 15:42 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Dokładnie tak , tutaj jest zdjęcie tak dla skojarzenie wzrokowego jak wygląda ta dżungla

obraz:
Image


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 14 Lut 2012, 20:42 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Obrazek załączony przez Wojtasa, idealnie obrazuje jedną z przyczyn niewielkiej ilości ekspedycji poszukiwawczych na Sumatrę, samo poruszanie się po tych lasach jest niewyobrażalnie trudne. W niektórych sytuacjach, bez np. maczety się nie obędzie. Prowadzenie tam jakichkolwiek poszukiwań, przypuśćmy bardzo rzadkiego gatunku, jakim może być orang-pendek, jest bardzo bardzo trudne.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 14 Lut 2012, 20:52 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Z drugiej jednak strony wysłanie kilku osób by umieściły kamery w niektórych częściach lasu też nie jest specjalnie trudne i nie wiadomo jakie ekspedycje do tego potrzebne nie są.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 15 Lut 2012, 15:15 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Kamery umieszczają ale to nie takie proste, przecież to nie mała wyspa a gęsta roślinność w pewnym stopniu utrudnia pracę kamer i w dodatku Pendeki nie poruszają się ścieżkami którymi poruszają się inne zwierzęta więc jest to tak jak chybił trafił w LOTTO.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 15 Lut 2012, 15:17 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, 11:33
Posty: 55
Miejscowość: Gdańsk/Olsztyn
Racja i pewnie kasy za dużo na takie coś nikt dać nie chce.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 15 Lut 2012, 17:31 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011, 11:40
Posty: 762
Miejscowość: Okolice Tarnowa
Dla mnie Tropienie Orang Pendeka byłoby czystą przyjemnością dobry aparat i pozytywne nastawienie to by mi wystarczyło .


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Orang-pendek
PostWysłany: 22 Maj 2014, 15:50 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
http://innemedium.pl/wiadomosc/dziwne-w ... -w-malezji Kolejne być może dowody potwierdzające istnienie hominidów w tamtych stronach.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 39 posty(ów) ] Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group