Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:47

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Chiński ,,dziki człowiek"
PostWysłany: 09 Lip 2014, 12:46 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 08 Lip 2014, 19:36
Posty: 36
Chiński ,,dziki człowiek" to zwierzę o wiele większe i dziksze od Almy. Po raz pierwszy doniesienia o tej istocie pojawiły się 1976 roku, w chińskiej prasie. Dziwne zwierzę widziano w lasach prowincji Hubei. Okazało się, że miejscowej ludności stwór znany był od stuleci, nazywali go ,,dzikim człowiekiem". Tego samego roku małpoluda zaobserwowała ekipa drwali, którzy przejeżdżali właśnie przez ciasny wąwóz. Nagle drogę zastąpiła im bardzo duża istota, podobna do człowieka, pokryta gęstą sierścią. Zwierzę przestraszyło się i znikło w krzakach. Podobnych relacji było bardzo dużo. Tropem ,,dzikiego człowieka" ruszyła wyprawa poszukiwawcza prowadzona przez dr Zhou Gouxing, paleoantropologa z Muzeum Przyrodniczego w Pekinie. W jej skład wchodziło niemal stu naukowców i studentów, którzy przez dwa lata przeczesywali gęsto zalesiony teren o powierzchni 1300 km kwadratowych, gdzie widywano stworzenie. Zebrano również dziesiątki relacji ze spotkań ze zwierzęciem. W jednej z nich Gong Yulan twierdziła, że w styczniu 1976 roku widziała ,,dzikiego człowieka" ocierającego się o drzewo. Badacze udali się w to miejsce i udało im się odnaleĽć kępki sierści pozostawione na korze drzewa, jak również kilka śladów i odchody. Badania włosów potwierdziły, że pochodzą one od przedstawiciela naczelnych. Poszukiwania zostały przerwane, a dr Gouxing jest przekonany, że ,,dziki człowiek" należy do tego samego gatunku, który dał początek człowiekowi.


I JAK MYSLICIE ?

http://katalogi.pl/uploads/old/5/images ... 012709.jpg


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chiński ,,dziki człowiek"
PostWysłany: 10 Lip 2014, 09:26 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Myślę, że jest to kolejny hominid jakich wiele. Może krewny Yetiego? To w końcu obok granicy.


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chiński ,,dziki człowiek"
PostWysłany: 10 Lip 2014, 10:07 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 08 Lip 2014, 19:36
Posty: 36
Czytałem sporo na ten temat tego stworzenia :) i słyszałem plotke ze stworzenie te potrafi ,,ROZPALIC OGIEN'' ale to tylko plotka wiec mało prawdopodobne :/


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chiński ,,dziki człowiek"
PostWysłany: 10 Lip 2014, 23:50 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Sie 2012, 16:39
Posty: 247
Artex75 napisał(a):
Czytałem sporo na ten temat tego stworzenia :) i słyszałem plotke ze stworzenie te potrafi ,,ROZPALIC OGIEN'' ale to tylko plotka wiec mało prawdopodobne :/


Ropalić ogień? Czyżby Homo erectus pekinensis jednak nie wyginął?


Zgłoś ten post
 Profil 
 
 Temat postu: Re: Chiński ,,dziki człowiek"
PostWysłany: 11 Lip 2014, 07:30 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
Jeśli potrafiłby rozpalić ogień, to możnaby go zakwalifikować jako istotę rozumną. Prawie człowieka, a może już człowieka. Jeśli jako człowieka, to powinniśmy postawić sobie pytanie, nie czy jesteśmy sami w kosmosie, ale czy jesteśmy sami (jako cywilizacja) na ziemi?


Zgłoś ten post
 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group