KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=168
Strona 1 z 2

Autor:  Nanami [ 30 Mar 2006, 07:27 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Istnieje wiele legend o ludziach- wilkach. W dawnych czasach takie opowieści miały formę jak współczesne miejskie legendy. Powszechnym wierzeniem było to, że wilkołaki są ludźmi posiadającymi niezwykłą, świadomie kontrolowaną moc zmieniania się w dzikie bestie. Wiele opowieści opisywało przemianę człowieka w wilka, który odwracał swą ludzką skórę by przybrać futro wilka. Takie przekonanie powodowało praktykę rozcinania skóry podejrzanym o wilkołactwo. Ranny wilkołak najczęściej zawsze przemieniał się w człowieka.
Przypadki oskarżenia o wilkołactwo wynikały również z odnajdywania ludzi, którzy zdziczeli wychowując sie w lesie wśród zwierząt. Człowiek wychowany wśród dzikich zwierząt zachowywał się podobnie jak one, gdyż jego proces socjalizacji polegał na obserwowaniu zwierząt. W literaturze i filmie wilkołaki najczęściej przybierają formę bestii w nocy a zwłaszcza podczas pełni księżyca.

Autor:  Domimen [ 30 Mar 2006, 13:23 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

O sprawach takich jak wilkołaki porozmawiasz tutaj --> www.forum.zjawiska.hosted.pl . To jest forum kryptozoologiczne, a nie zjamujące się zjawiskami paranormalnymi.

Autor:  nikifoor [ 06 Maj 2006, 11:56 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

to znowu ja! hej hej! ja uważam że wikołaki to po prostu jakies człekokształtne stworzenie które pod wieloma względami przypominaja psa bo tak sie dostosowały do waruków zycia

Autor:  dopler [ 01 Cze 2006, 07:48 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Jestem podobnego zdania co Domimem. Duchy, wampiry, wilkołaki itp. to sprawa dla badaczy twz. zjawisk paranormalnych. Zostawmy ten temat dla programu "Nie do wiary" czy coś w tym stylu. :D

Autor:  Gacopierz [ 11 Cze 2006, 07:30 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Ale czyż teoria humadoinalnej rasy wilków nie jest kusząca? Może to właśnie na podstawie istnienia takiego stwora powstały te wszystkie legendy?

artykuł z kryptozoloogia.prv.pl :

Wilkołak z Wisconsin

Pewnej nocy 1936 roku, niedaleko autostrady 18 w pobliżu Jefferson w Wisconsin, Mark Shackelman natknął się na dziwną bestię kopiącą w starym indiańskim kopcu. Zwierzę pokryte było czarnymi włosami i miało więcej niż 2 metry wzrostu. Biła od niego woń
Image
zepsutego mięsa. Najdziwniejszą rzeczą było to, że stworzenie miało wyraźnie zarysowany kciuk i palec wskazujący, a także trzy pozostałe palce. Pysk zwierzęcia przypominał coś pośredniego pomiędzy małpą a psem, co w połączeniu ze spiczastymi uszami dawało niezwykły wygląd - klasycznego wilkołaka.
Następnej nocy Shackelman powrócił w pobliże starożytnego grobowca i zobaczył stworzenie ponownie. Tym razem zwierzę zdawało się wydawać jakieś niewyraźne dźwięki, przypominające jednak w dość dużym stopniu mowę ludzką.
Syn Shackelmana, dziennikarz ,,Kenosha Labor", Joe opisywał później dziwne spotkanie ojca: ,,Mój ojciec najpierw pomyślał, że musi to być coś związanego z szatanem, więc zaczął się modlić, później twierdził, że to coś okazywało pewien strach przed modlitwą." Kiedy stary Shackelman i stworzenie powoli oddalali się od siebie, zwierzę ,,wydało trzysylabowy warczący odgłos, brzmiący jak 'gadara', z naciskiem na drugą sylabę." Potem stwór znikł.
Kryptozoolog, Loren Coleman tak to komentuje: ,,Zadziwiające, że to wyrażenie jest bardzo podobne do dźwięku wydawanego przez stworzenie widziane w północno-wschodnich stanach USA - gadurę."
Spotkanie ze stworem powtórzyło się w czerwcu 1964 roku, 2 mile od miejsca pierwszej obserwacji. Tym razem zwierzę z okien samochodu zobaczył technik telewizyjny Dennis Fewless. Stworzenie było wysokie (2,1-2,5 m) i włochate. Świadek zaobserwował jak przeskoczyło ogrodzenie z drutu kolczastego wysokości 5 stóp. Innym razem, 30 listopada 1968 roku w Deltox Marsh niedaleko Fremont, dwunastu myśliwych widziało niska, włochatą, ciemnobrązową bestię, która zostawiała trójpalczaste ślady w śniegu. Palce zwierzęcia połączone były błoną. Stwór przebiegł tuż przed nimi. Myśliwi bali się strzelać, ponieważ istota podobna była do człowieka.
Doniesienia o ,,wilkołakach" i ,,kangurach" są dość częste w południowym Wisconsin i różnią się od standardowych opowieści o spotkaniach z bigfootem czy sasquatchem. Ostatnio ich zebraniem zajęła się Linda Godfrey, autorka programu telewizyjnego o dziwnym zwierzęciu.

Autor:  nikifoor [ 11 Cze 2006, 09:02 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

oooo czytałem to. Bardzo ciekawe co do tego niepokoju związanego z modlitwą

Autor:  shi_ra [ 11 Cze 2006, 09:06 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Albo był cicho, zaczął modlić się na głos - i stwór przestraszył się właśnie ludzkiego głosu.

Autor:  Gacopierz [ 11 Cze 2006, 16:52 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Racja. Może myśłał, że ten mężczyzna zwołuje posiłki?

Autor:  Dejwid19 [ 21 Cze 2006, 15:47 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Od maja do września 1810 roku blady strach padł na Ennerdale Water w angielskiej Cumbrii. Nieznane zwierzę zabiło tam owcę, rozdarło jej gardło i wyssało krew, nie pożerając go w ogóle. Podobnie było w 1874 roku w irlandzkim hrabstwie Cavan. Od stycznia do kwietnia jakaś bestia zabiła przynajmniej 42 owce. Również rozdzierała gardło, wysysała krew i w większości przypadków zjadała tylko niewielki kawałek mięsa, lub też w ogóle tego nie robiła. Stworzenie zostawiło ślady przypominające kota, jednak z wyraźnie odciśniętymi pazurami.Tego samego roku, 17 kwietnia stworzenie podobne do wilka zabiło owcę w irlandzkim Limerick. Kilka osób, które również zostało zaatakowane przez zwierzę, trafiło później do zakładu psychiatrycznego, wykazując objawy szaleństwa wywołanego strachem.Na drugim krańcu Europy, w Orel Oblast w Rosji w lipcu 1893 roku miały miejsce wydarzenia podobne do tych z francuskiego Gévaudan. Rosyjska bestia sterroryzowała wówczas wioskę o nazwie Trosna. Pomiędzy 6 a 24 lipca zwierzę zaatakowało 10 kobiet i dzieci, zabijając 3. Stworzenie opisywane było jako długie, z tępo zakończonym pyskiem i wydłużonym, opływowym ogonem.w 1993 roku, dokładniej od kwietnia do grudnia, w bułgarskim Płowdiw, miały miejsce tragiczne wydarzenia, kiedy to tajemnicze, kotopodobne, ssące krew stworzenie o świecących oczach, zabiło 16 osób.

Źródło: www.ejsi.com.pl/tajne/

Zwykle dzikie zwierzeta tak sie nie zachowuja. :? Ogolnie boja sie ludzi i staraja sie ich unikac.W polsce tez kiedys czytalem byl jakis wypadek ze gdzies na wsi znaleziono ciala calej rodziny tak jak by zagryzione.Pisalo ze zginela matka i dwojka dzieci.Ojciec w tym czasie byl w pracy.Jak znajde gdzies na internecie te informacje to je tu pokaze. :D

Autor:  nikifoor [ 22 Cze 2006, 09:40 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

wilcza chupakabra?

Autor:  Rads0n [ 22 Cze 2006, 10:28 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

moze po prostu puma...

Autor:  nikifoor [ 22 Cze 2006, 11:26 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

ha? jaka puma? wydaje mi sie ze puma nie przestraszylaby ludzi na tyle by trafili do szpitala dla psychicznie i nerwowo chorych

Autor:  Gacopierz [ 22 Cze 2006, 11:31 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Puma nie zbliżyłaby się do ludzkich siedzib... Nie ma wydłużonego pyska... I chyba nie ma w zwyczaju wypijać ludzkiej krwii. Robią to raczej łasicowate (może to to?)


A tak na marginesie - to raczej do chupacabrr, a nie wilkołaków?

Autor:  Dejwid19 [ 22 Cze 2006, 12:31 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Ale to nie zrobily chupacabry tylko kotopodobne stworzenia.Wiec jak dla mnie pasowalo to do wilkolakow. :wink:

Autor:  Rads0n [ 22 Cze 2006, 15:59 ]
Temat postu:  Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

http://ufo.pl/article.php?catid=8&subca ... =8#article

polecam lekture ;]

Autor:  Tryk [ 10 Lip 2007, 21:00 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

wilkolaki jakotakie mysle ze nie istnieja  ale na necie widzalem kilka zdjec bardzo zarosnietych "futrm" ludzi

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 07:29 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Dla mnie wilkołaki nie istnieją...
Są to (moim zdaniem) zwykłe legendy, mity i bajeczki by straszyć dzieci.
To co ludzie rzekomo widzieli to były pewnie duże wilki.

Autor:  Tryk [ 11 Lip 2007, 07:39 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

FiFi napisał(a):
Dla mnie wilkołaki nie istnieją...
Są to (moim zdaniem) zwykłe legendy, mity i bajeczki by straszyć dzieci.
To co ludzie rzekomo widzieli to były pewnie duże wilki.


Ja też nie wierze pisałem o ludziach którzy byli bardzo "zaopatrzeni w futro"

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 10:26 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Kto powiedział, że na dwóch?
A srebrne kule to nie był przypadkiem wymysł Hollywood?

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 10:30 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Jak wilk na kogoś napadnie (niezależnie czy duży czy mały) to człowiek zaraz zaczyna sobie wilkołaka wyobrażać. A jeszcze przy pełni księżyca...

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 10:37 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

No właśnie... Mógł się kiedyś urodzić jakiś zmutowany człowiek... A wilki na dwóch łapach stają...

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 10:40 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Ale zawsze...
Może wilk stanął na dwóch łapach właśnie podczas ataku na człowieka? Był duży (wilk), a księżyc był wówczs w pełni?

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 10:45 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Możliwe, możliwe...
Na przykład taka Rosja... Wybuch w Czarnobylu, mutacje, ogromna i niezbadana tundra

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 10:50 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

No nie wiem... Czy wilk mógłby chodzić przez dłuższy czas na dwóch łapach?
Chyba że uciekł z cyrku  :D

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 10:57 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Ale ewolucja małp trwała miliony lat...

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 10:59 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

No i nadal jesteśmy w tym samym punkcie...  :)

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 11:02 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

A ty czemu nie możesz  ???
Ja raczej nie bo niedługo wyjeżdżam i wracam za 2-3 tygodnie :(

Autor:  Kiedrzu [ 11 Lip 2007, 11:54 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

A to jakiś czat jest na Interii, czy cu ?

Radzę się opamiętać, bo inaczej, ostrzeżenia będą lecieć w tę i we w tą....

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 12:09 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Sorry...
Trochę się zapomniałem  :-X  :-\  :'(

Autor:  FiFi [ 11 Lip 2007, 12:12 ]
Temat postu:  Odp: Czy legendy o wilkołakach są prawdziwe?

Jakoś się nie dziwie...
Zwłaszcza jeśli to było dawno...
W średniowieczu by Cię na stosie spalono...

Strona 1 z 2 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/