KryptoZoo
https://www.kryptozoologia.pl/forum/

Buru- nieznany gad Himalajów
https://www.kryptozoologia.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=3168
Strona 1 z 1

Autor:  BaernMacBiail [ 09 Lip 2014, 14:31 ]
Temat postu:  Buru- nieznany gad Himalajów

Image
Plynący waran azjatycki wodny.

Sub-Himalaje składają się z płaskowyży i długich dolin o płaskim dnie. Jedna z takich dolin, znana jako Apa Tani znajdująca się w najbardziej odizolowanym i jednym z najrzadziej odwiedzanych miejsc świata jest jakoby domem mitycznych stworzeń, rodem z legend W tych zajmujących blisko 20 mil kwadratowych bagnach otoczonych masywem Himalajów, w najdalszych zakątkach północno-wschodnich Indii, żyje stworzenie opisywane jedynie przez ludy Apa Tani i Dafla. Przekazywane ustnie i wzbogacane przez wiele pokoleń przekazy trafiły do uszu białego człowieka dopiero w XX stuleciu.Nazwa tego legendarnego stworzenia to Buru.
Jeśli Buru okazałby się realnym zwierzęciem, byłby największym przedstawicielem waranów, większym od sławnego warana z Komodo. Z relacji wynika że może mieć od 4 nawet do 12 metrów długości.
Relacje odnośnie jego wyglądu nie są do końca zbieżne. Jedni mówią o podobieństwie do smoków z Komodo, inni donoszą o bezłuskim, lśniącym ciele niebieskiej barwy z jasnym podbrzuszem. Wątkiem wspólnym są rzędy krótkich wyrostków wzdłuż grzbietu, które wraz z biegiem wzdłuż ciała stają sie większe i przechodzą z trzech w dwa, by na końcu ogona przejść w jeden rząd. .Jego głowa jest podłużnego kształtu a zęby za wyjątkiem pokaźnych kłów, są tępo zakończone. Posiada krępe, krótkie nogi długości od 50 cm zakończone pokaźnymi szponami. Szpony te, co ciekawe w relacjach porównywane są do krecich. Posiada on również długi ogon, czasem wspominano o pancernych płytkach na ogonie i grzbiecie.
Jest to gad zamieszkujący zbiorniki wodne, skąd podobno dochodzą jego nawoływania. Widywano jego głowę wynurzającą się z wody, bądź też obserwowano przeszukującego muliste brzegi lub zarośla. Kiwał on wtedy, podobno głową na boki w charakterystyczny sposób.
Wszystkie te relacje zostały zebrane od wodzów kilku okolicznych osad, których dokładnie wypytywał Ralph Izzard. Ogólnie mówiąc niedopowiedzeniem byłoby stwierdzenie że to zwierze jest niezwykłe. Kryptozoologowie spierają się co do tego, czy owe stworzenie żyje do dziś czy może na skutek zagęszczenia ludności w Indiach stało się gatunkiem wymarłym choć niestety niepoznanym.

Źródła:
http://www.newanimal.org/buru.htm
http://cryptidchronicles.tumblr.com/pos ... u-of-india

Autor:  Gufno [ 09 Lip 2014, 14:49 ]
Temat postu:  Re: Buru- nieznany gad Himalajów

Mógłbyś podać źródło?

Autor:  BaernMacBiail [ 09 Lip 2014, 15:14 ]
Temat postu:  Re: Buru- nieznany gad Himalajów

Dodano źródła:)

Autor:  Chudy Pan [ 11 Lip 2014, 07:38 ]
Temat postu:  Re: Buru- nieznany gad Himalajów

Relacja ciekawa. Co do różnych opisów, może chodzić o to, że jest to nie jeden, a kilka gatunków różnych lub podobnych zwierząt. Najgorsze jest to, że jest to tak mało uczęszczany teren, nie ma nowszych relacji o nim.
Poza tym zwierzę mogło już dawno wyginąć, a opowieści to podkolorowane legendy. Ale nie oznacza to, że nie warto szukać.

Autor:  KaczorDonald [ 13 Cze 2016, 07:32 ]
Temat postu:  Re: Buru- nieznany gad Himalajów

Bardzo ciekawe.Czekam na kolejne.

Autor:  Asenkin [ 24 Wrz 2020, 07:22 ]
Temat postu:  Re: Buru- nieznany gad Himalajów

Plemię Apatani zamieszkujące dolinę Ziro w Arunachal Pradesh w Indiach

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/