Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Nowy film mający rzekomo przedstawiać Champa
(dodano: 07 Jul 2009, 17:22)

Kolejne meldunki nadeszły z Oakledge Parku w USA. Autor filmu pisze: "W niedzielę 31 maja o godzinie 05:30 [nad ranem] zobaczyłem coś niesamowitego na jeziorze Lake Champlain, udało mi się nagrać to stworzenie, ale nie wiem doprawdy, co to jest".

Na filmie widać coś, co do złudzenia przypomina klasycznego Nessie. Na wydrę lub płynącego psa ma to coś za dużą głowę, dokładnie widać to w momencie nagrania 1:31. Także wielkość fali pozwala przypuszczać, że zwierzę to musi być pokażniejszych rozmiarów.

Obejrzyj film na:
http://www.youtube.com/watch?v=YT49LQMxthg

Kilka dni póżniej autor przedstawił oficjalnie dziennikarzowi swoje obserwacje.

Nazywa się Eric Olsen, ma 37 lat, a na platformie Youtube jest zarejestrowany jako "mookiebone". Eksperci wciąż próbują dociec, jakie zwierzę widać na filmie. Mówi się, że może to być łoś. Film jest uznawany za autentyczny, jednak to co na nim widać nie ma wytłumaczenia.

4 lipca wędkarz Carl Roberts wraz z swoimi kompanami łowił ryby w pobliżu Wilcox Docks, gdy oczom wszystkich ukazało się dziwne zwierzę. Do godziny 20:00 ryby brały wyśmienicie, gdy nagle to się zmieniło. Jezioro było spokojne, bez najmniejszego wiatru. W odległości 100 metrów pokazło się to coś. Wądkarze szacują długość na 15 m, widzieli dokładnie nawet wystający grzbiet. Grupa obserwowała, jak zwierzę płynie w kierunku portu. Nie płynęło ono jak wąż, ani jak delfin. Wędkarze umieli dokładnie opisać czarnozieloną skórę zwierzęcia. Przed półwyspem stwór zniknął pod wodą i już więcej nie wypłynął...

Opracowanie: Arek, Paranormalium
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wkrótce zostaną zbadane tajemnicze zwłoki znalezione na brzegu jeziora Okanagan
(dodano: 07 Jul 2009, 17:25)

Wydawany w Kolumbii Brytyjskiej dziennik "Daily Courier" podał, iż dwóch naukowców zgodziło się zbadać szczątki tajemniczego zwierzęcia, znalezione na przegu jeziora Okanagan. Tkanki zostaną wysłane do laboratorium jednego z badaczy w Ontario (Kanada), drugi z badaczy, pracujący w prowincji Alberta, otrzyma pozostałe szczątki.

Szczątki odnalazł dwa tygodnie temu mieszkaniec miejscowości Kelovna, Dan Poppoff, gdy przepływał swoim kajakiem po jeziorze Okanagan, niedaleko drogi Lakeshore Road. Obecnie Poppoff przechowuje mierzące ponad metr długości szczątki w zamrażarce w swoim domu.

Poppoff wykazuje sceptycyzm wobec stwierdzeń, że tajemnicze zwłoki mogą należeć do okazu Ogopogo, legendarnego zwierzęcia zamieszkującego jezioro Okanagan. Jest jednak żywo zainteresowany zbadaniem tych szczątków i określeniem, do kogo one należą. Skontaktował się nawet z Arlene Gaal, mieszkanką Kelovna, która przez wiele lat opisywała obserwacje Ogopogo.

Gaal opracowuje teraz zalecenia dotyczące wysłania tkanek i szczątków do obu badaczy, unika jednak nadawania tym zwłokom jakiejkolwiek nazwy.

"Gdybym je jakoś nazwała, ludzie natychmiast by to łyknęli i przestaliby się interesować dochodzeniem, do kogo te szczątki mogą należeć. Mogę zapewnić, że obydwaj badacze to bardzo kompetentni ludzie, będący ekspertami w swoich obszarach badań. Obydwaj pracują na uniwersytetach", powiedziała Gaal w wywiadzie udzielonym w czerwcu dla prasy.

Gaal nie wie, kiedy wyniki badań zostaną ujawnione, ma jednak nadzieję, że stanie się to szybko.

Źródło: Cryptomundo

Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe gatunki zwierząt znalezione w Ekwadorze
(dodano: 22 Jun 2009, 22:12)

Uczestnicy ekspedycji badawczej w rejon południowo-wschodniego Ekwadoru, zorganizownej przez Conservation International, odkryli kilkanaście nowych gatunków zwierząt. W pobliżu granicy z Peru w górnym dorzeczu rzeki Nangaritza znaleziono cztery nowe gatunki płazów, jeden gatunek jaszczurki oraz siedem nowych gatunków owadów, a także nowy gatunek salamandry oraz piękną, acz wydzielającą truciznę, przezroczystą żabę. Członkowie ekspedycji mają nadzieję, że odkrycie zachęci rząd Ekwadoru do bardziej intensywnej ochrony tzw parków pokoju, czyli rezerwatów utworzonych pod koniec lat dziewięćdziesiątych po wojnie ekwadorsko-peruwiańskiej. Tutaj można obejrzeć zdjęcia wykonane podczas wyprawy.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Yacumama, czy może... kupa piasku?
(dodano: 17 Jun 2009, 00:05)

Serwis Still On The Track opublikował zdjęcia mające rzekomo przedstawiać mitycznego, żyjącego w Amazonce ogromnego węża Yacumama. Wiele wskazuje na to, iż na zdjęciach - na których, tradycyjnie, niewiele widać - widoczny jest nie wąż, ale... naturalna formacja z piasku i mułu naniesionego przez prąd rzeki.

Zdjęcia dostępne są tutaj: http://forteanzoology.blogspot.com/2009 ... eased.html
Komentarze | Napisz komentarz
 

Dwa zdjęcia potwora z Borneo... i wątpliwości dotyczące ich autentyczności
(dodano: 15 Jun 2009, 02:18)

Ostatnio ukazały się dwie pochodzące z nieznanego źródła fotografie wykonane w Borneo, ukazujące niesamowite, około trzydziestometrowej długości wężowate zwierzę pływające w wodach rzeki Baleh. Tubylcy, co zrozumiałe, są przerażeni tym, co widać na zdjęciu, wierzą bowiem, iż domniemany potwór to mityczny Nabau, podobny do smoka wąż, który - podług wierzeń - potrafi w dowolny sposób zmieniać swój kształt. Zachodni obserwatorzy podchodzą jednak do fotografii z dystansem, twierdząc, że istnieją poważne przesłanki przemawiające za tym, iż zdjęcia zostały sfałszowane.

Potwór z Borneo, Borneo Monster, Baleh River, Baleh Monster


Pierwsze ze zdjęć, zrobione z pokładu helikoptera, miał wykonać członek zespołu do spraw nadzoru przeciwpowodziowego. Ani jego nazwisko ani data wykonania zdjęcia nie są znane. Stanowi to argument dla krytyków podważających autentyczność zdjęć. Co więcej, wydaje się, iż pracownik z pokładu helikoptera wykonał tylko dwie fotografie - podczas gdy mógł bezpiecznie wykonać całą serię zdjęć.

Potwór z Borneo, Borneo Monster, Baleh River, Baleh Monster


Na drugim zdjęciu domniemane zwierzę płynie pośrodku rzeki, zaś jego pozycja czyni go wprost idealnie widocznym do zrobienia mu zdjęcia. Ocenia się, iż zwierzę może mieć ok 30 metrów długości - jest to dużo, jednak względna wysokość drzew widocznych na zdjęciu zdaje się temu przeczyć. Można wyrobić sobie własne zdanie, spoglądając na zdjęcie i szukając fal w miejscu, gdzie woda jest mieszana przez ciało potwora, możesz również ocenić jego względną wielkość.

Należy zauważyć, iż stosunek długości ciała zwierzęcia do wysokości i szerokości drzew na obydwu zdjęciach wydaje się być znacząco różny. Na pierwszej fotografii wąż wygląda jak gdyby był grubszy niż kilka drzew związanych razem. Na drugim zdjęciu zwierzę wygląda jak rozciągnięty wąż. Jego ciało wydaje się być krótsze niż na pierwszym zdjęciu. Jego pozycja na zdjęciu wydaje się być wprost idealna dla zdjęcia wykonanego z odległości sąsiedniej, "odległej" wsi.

Po publikacji fotografii pojawiło się wiele pytań. Dlaczego wykonano tylko dwa zdjęcia? Dlaczego fotografujący nie zrobił zbliżenia? Czy są jeszcze jakieś inne relacje dotyczące obserwacji tego potwora?

Należy również pamiętać o rozpoczynającym się właśnie sezonie ogórkowym - wszelkim doniesieniom o zdjęciach nieznanych gatunków zwierząt należy się więc przyglądać z dużym dystansem i nie brać niczego za dobrą monetę.

Na podstawie: news.softpedia.com
Opracowanie: Ivellios
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk