Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.


Ogromny kot z Dorset "widziany ponad 30 razy"
(dodano: 04 Mar 2010, 02:17)

Wraca sprawa tajemniczego wielkiego kota z hrabstwa Dorset w Wielkiej Brytanii. Chodzi o tajemnicze kotowate zwierzę widywane w latach 2004-2006, kilka razy udało się je również sfotografować. Ostatnio pojawiły się doniesienia sugerujące, że zwierzę powróciło w te rejony - od świąt Bożego Narodzenia widywano je ponad 30 razy. Na samych obserwacjach niestety się nie skończyło, bowiem zwierzę zabiło kilka zwierząt gospodarskich. Sprawą zajęli się policjanci oraz mieszkający w hrabstwie Dorset pan Alan McNamee, który miał wątpliwą przyjemność stanąć oko w oko ze zwierzęciem w 2004 roku. Czytaj więcej na stronie BBC.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Wystawa "Górskie olbrzymy: W poszukiwaniu Sasquatch'a" w Waszyngtonie
(dodano: 30 Jan 2010, 16:51)

Waszyngtońskie Historyczne Muzeum Stanowe otwarło niedawno ekspozycję poświęconą poszukiwaniom słynnego Bigfoot'a. Wystawa zatytułowana "Giants in the mountains: The search for Sasquatch", mimo iż nie ma na celu obalenie lub potwierdzenie istnienia tego hominida, to jednak pokazuje, jak bardzo wiara w istnienie tej kryptydy jest zakorzeniona w kulturze Zachodu. Na wystawie zobaczyć można zarówno dowody na istnienie Bigfoot'a - kłaczki sierści, odlewy stóp, fotografie itd - jak również rekwizyty wzięte żywcem z popkultury, takie jak reklamy z hominidem w tle czy kostium z filmu "Harry i Hendersonowie". Można również zapoznać się z licznymi podaniami i relacjami odnoszącymi się do Bigfoot'a. Więcej w newsie na stronie The News Tribune.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Cliff Crook: ujawnię ostateczny dowód potwierdzający istnienie Bigfoota
(dodano: 29 Jan 2010, 22:59)

Wydawana w amerykańskim stanie Washington gazeta "The News Tribune" opublikowała rozmowę z kontrowersyjnym badaczem Bigfoota, Cliffem Crookiem. W rozmowie Crook opisuje swoje spotkanie z Bigfootem (podając przy tym opis wyglądu oraz zachowania Bigfoota) oraz stwierdza, że wkrótce ujawni "skamieniały odcisk stopy" Bigfoota, który w jego mniemaniu ma być "ostatecznym dowodem" na istnienie tego hominida. Przeczytaj artykuł na stronie The News Tribune.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Co płoszyło renifery w Great North?
(dodano: 16 Jan 2010, 00:45)

Organizacja badawcza The Bigfoot Field Researchers udostępniła film wykonany w 2001 roku, na którym widać wyłaniające się zza pagórka niezidentyfikowane zwierzę płoszące renifery w Great North w USA. Zdaniem badaczy, jest to "humanoidalne zwierzę przypominające Bigfoota". Pod artykułem zamieszczonym na stronie BFRO dostępne są dwa pliki filmowe - jeden to oryginalny film, drugi to zbliżenie.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk