Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się
kwiaciarnia wysyłkowa | Ocieplenia Warszawa

Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
KryptoZoo >> Artykuły >> Kryptydy lądowe
Row - gwinejski dinozaur
Dodano: 2006-05-26 00:23:00
Row jest opisywany jako dinozauropodobne zwierzę zamieszkujące centralne obszary Nowej Gwinei. Nazwa pochodzi od odgłosów wydawanych przez to zwierzę. Jedyna wzmianka na jego temat znajduje się w książce Bernarda Heuvelmansa "Na tropie nieznanych zwierząt". Istnieją pojedyncze relacje dotyczące spotkania z tym stworzeniem. Jeden z zachodnich obserwatorów stwierdził, iż wykonał kolorowy film ukazujący Row'a, niestety Heuvelmans nie pokusił się o umieszczenie w swojej książce kadru z tego filmu. Poddał nawet w wątpliwość prawdomówność świadka i określił jego relację jako żart.

Row opisywany jest jako ogromne (ponad 6 metrów wzrostu!) zwierzę podobne do dinozaura, z długą szyją i ogonem. Posiada małą głowę z grzebieniem na szyi i rozłożone na całym ciele "płytki". Ogon zakończony jest rogowatym wyrostkiem, którego tubylcy używają jako broni lub narzędzia. Row zamieszkuje obszary bagniste, a jego skóra ma barwę brązowawo-zieloną, co ułatwia mu kamuflaż. Według opisów, jest to zwierzę roślinożerne i rzadko stanowi zagrożenie dla ludzi.

Opracował: Ivellios

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk