Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 08:36

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 04 Lut 2017, 13:43 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
https://www.youtube.com/watch?v=tcBTryb3Pes 5;33 moze ktos ma o ni artykuł bo nic nie moge na necie znalesc


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 04 Lut 2017, 14:37 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2010, 14:16
Posty: 37
Jest to Meiolania, czasami można napotkać się na spolszczoną nazwę Mejolania. Tutaj masz opis na anglojęzycznej Wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/Meiolania


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 06 Lut 2017, 20:29 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 06 Lut 2017, 19:24
Posty: 4
Mnie zaciekawił sam film z tego linku. Nie wiedziałem że zaczęto kręcić filmy o historii naturalnej tak dawno temu.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 07 Lut 2017, 11:38 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2010, 14:16
Posty: 37
Film nie jest aż tak stary, nie może mieć więcej niż kilka, kilkanaście lat. Po prostu wykorzystanie oldskulowej techniki stop-motion nadaje mu klimat podobny do przedwojennych obrazów typu "King Kong" czy "The Lost World". Wykorzystanie animacji poklatkowej jest ciekawym zabiegiem - z jednej strony oszczędza się budżet i unika pretensjonalnego CGI, a z drugiej film przyjemnie trąci myszką. Swoją drogą, twórcy pozwolili sobie na drobny żarcik, parodiując w ostatniej scenie "Odyseję kosmiczną" Kubricka. Podziękowania dla lcf317 za temat, nie wiedziałem, że wciąż kręci się tego rodzaju dokumenty przy pomocy stop-motion.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 07 Lut 2017, 16:20 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Animacja poklatkowa jest w zasadzie droższa od CGI i wymaga więcej czasu więc nie ma tu mowy o oszczędzaniu


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 07 Lut 2017, 21:17 
Nowa krew
Nowa krew

Rejestracja: 06 Lut 2017, 19:24
Posty: 4
Wolfangel co więcej, ten film ma swój klimat i budzi wspomnienia. Na pewno jest wart polecenia. Szkoda tylko że nie znam j. angielskiego. Pozdrowienia :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 09 Lut 2017, 16:05 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2010, 14:16
Posty: 37
Zdecydowanie :) Kukiełkowa animacja budzi skojarzenie ze starymi filmami oraz obrazami Charlesa Knighta i Zdenka Buriana, co nadaje jej przyjemnie staroświecki klimat. Znalazłem informacje w sieci - jest to dwuczęściowy dokument "Prehistoric Australia" z 1995.

Nie jestem znawcą technik filmowych i mogę się mylić, ale w tym przypadku (czyli lata 90-te) stop-motion jest chyba jednak tańsze od animacji trójwymiarowej. Chyba prościej jest zrobić makietę i ruchome figurki, niż animować wszystko w komputerze, dbając o każdy detal taki jak poruszanie się mięśni pod skórą, owłosienie powiewające na wietrze itp. Chociaż z pewnością jest to czasochłonne. Film pochodzi z tych samych czasów co "Wędrówki z dinozaurami" i "Park Jurajski" i wygląda na znacznie skromniejszy pod względem budżetowym.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 10 Lut 2017, 11:51 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
A zestarzał się mniej. :) Ludzie zapominają że w takim Parku Jurajskim scen z komputerowymi dinozaurami było raptem 3 minuty i to one się zestarzały najgorzej, pozostałe sceny powstały dzięki animatronicznym kukłom i ludziom w kostiumach
https://www.youtube.com/watch?v=jAzQr3Ml0UI


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 11 Lut 2017, 21:52 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2010, 14:16
Posty: 37
Faktycznie, aczkolwiek efekty komputerowe w "Parku" i tak - moim zdaniem - nieźle się trzymają jak na ponad 20 lat, a nawet wyglądają bardziej przekonująco niż przesadnie dopieszczone i niemal karykaturalne efekty z najnowszych produkcji Petera Jacksona. Warto wspomnieć, że najbardziej dramatyczne sceny testowane były za pomocą właśnie techniki stop-motion:
https://www.youtube.com/watch?v=qLceoQGfK-c


 Profil 
 
 Temat postu: Re: co to za gatunek złowia
PostWysłany: 27 Lut 2017, 02:08 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Sie 2014, 15:20
Posty: 61
Milo ze film sie spodobal brakuje mi czasow takich filmow ;) dzieki za tego zolwia poglebiam swoja wiedze


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group