Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 05:37

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Bhutański skalp yeti
PostWysłany: 26 Cze 2008, 14:58 
Redaktor
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sie 2006, 12:00
Posty: 881
Image
Szkic tajemniczego yeti sporządzony przez Polyannę Pickering


Yeti, osławiona małpa zamieszkująca jakoby mroźne Himalaje u podstawy najwyższych gór, gdzieś gdzie rododendrony skręcają swoje liście wciąż przechadza się olbrzym o stożkowatym ciemieniu. Mimo zaciekle zwalczanych pogłosek o wielkiej małpie z Nepalu naukowy świat coraz mocniej puka do zamkniętych granic poznania. Czy yeti kiedyś stanie na czele listy zagrożonych gatunków, czy stanie się najsławniejszym ze zwierzęcych gatunków, a nie tylko marnym mitem?

Rysowniczka przyrody - Polyanna Pickering obejrzała na początku miesiąca czerwca 2008 roku prawie stuletni skalp yeti w odległym klasztorze w Himalajach. Co najmniej jeden ekspert wierzy, że to mogłoby być najważniejszym dowodem na istnienie olbrzymiej człekokształtnej małpy, która nie jest tylko wynikiem zwykłego folkloru. Pani Pickering zbierała materiały do nowej wystawy w odległym regionie himalajskiego Bhutanu kiedy natrafiła się wyśmienitą okazję. Pickering powiedziała: "Dowiedziałam się że tutaj Migoi jest lokalną nazwą yeti. Skalp który zobaczyłam, był większy od wszystkiego co kiedykolwiek widziałam, człowieka czy małpy. Miał kępki czerwonawo - czarnego futra i był uważany za świętą relikwię."  Został znaleziony w pomieszczeniu klasztoru zamkniętego dla gości.

Czytaj więcej

_________________
dzika przyroda. exploracja i odkrycia zoologiczne. wild fauna & flora notes. from quatl pietrzak/quatlwork . 2008-2017.


Ostatnio edytowany przez quatl pietrzak, 27 Cze 2008, 15:39, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Butański skalp yeti - kolejny dowód na istnienie wielkiej himalajskiej małpy
PostWysłany: 26 Cze 2008, 17:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Butan to gaz taki jest....

Bhutan to państwo jest i to o nie chodzi.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Butański skalp yeti - kolejny dowód na istnienie wielkiej himalajskiej małpy
PostWysłany: 26 Cze 2008, 17:36 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 15 Mar 2008, 15:48
Posty: 134
Miejscowość: Kraków
Dzięki za wyjaśnienie Kiedrzu.

Ile w sumie było znalezionych fałszywych skalpów Yeti?


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Bhutański skalp yeti - kolejny dowód na istnienie wielkiej himalajskiej małpy
PostWysłany: 28 Cze 2008, 19:52 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Chyba 3 lub 2? Na pewno ten też z klasztoru w Himalajach.

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Bhutański skalp yeti - kolejny dowód na istnienie wielkiej himalajskiej małpy
PostWysłany: 28 Cze 2008, 20:30 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Chyba Ci się z ręką i włosami pomyliło Pawel...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Bhutański skalp yeti - kolejny dowód na istnienie wielkiej himalajskiej małpy
PostWysłany: 28 Cze 2008, 20:55 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Mi się zdawało że jeszcze był skalp małpy Loy'sa- zaginęła ponoć i jeszcze chyba 1 skalp... Nie bijcie mnie jakbym nie miał racji... O łapie też wiem (to była łapa niedźwiedzia) a włosy? Chyba były kilka próbek włosów yeti więc możesz mi przypomnieć o które ci chodzi?  :|

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Bhutański skalp yeti - kolejny dowód na istnienie wielkiej himalajskiej małpy
PostWysłany: 29 Cze 2008, 09:08 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
Hamtaro napisał(a):
Ile w sumie było znalezionych fałszywych skalpów Yeti?

Pawel napisał(a):
Mi się zdawało że jeszcze był skalp małpy Loy'sa- zaginęła ponoć i jeszcze chyba 1 skalp...

Co tu ma do rzeczy małpa De Loys'a O_o? Której z resztą nigdy nie znaleziono ani skalpu, ani żadnego innego dowodu materialnego...

A ręka Yeti (aka Ręka z Pangboche) nigdy nie okazała się żadną łapą niedźwiedzia >.> Nigdy nawet nie wysnuto takowych wniosków z badań nad szczątkami, które zwędził Byrne... raz miał to być po prostu hominid, raz neandertal, raz fake... ostatnie badania przed kradzieżą mówiły, że należy jednak do jakiegoś hominida. Mniej zmyślaj, więcej się ucz...

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Bhutański skalp yeti - kolejny dowód na istnienie wielkiej himalajskiej małpy
PostWysłany: 04 Lip 2008, 20:18 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Czytałem w książce Andrzeja Trepki "Król Tasmańskich Stepów" że okazało się że była to łapa niedźwiedzia oraz w NG w arcie o kryptozoologi też było o tym że była to łapa niedźwiedzia...

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Bhutański skalp yeti - kolejny dowód na istnienie wielkiej himalajskiej małpy
PostWysłany: 04 Lip 2008, 21:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2006, 12:53
Posty: 1906
Miejscowość: z Krainy Leniwców
No to bzdury tam pisali =.=
Nikt nigdy całej ręki w oryginalnym stanie oficjalnie nie zbadał. Nawet szczątki, które mnichom wykradł Byrne, badała tylko ekipa Unsolved Mysteries NBC i im wyszło, że tkanka jest podobna do ludzkiej. Nigdy nie słyszałem żeby ktokolwiek gdziekolwiek jakkolwiek ogłaszał, że to łapa niedźwiedzia -.- Zacytuj swoje źrodła, jeśli łaska.

_________________
Kryptozoologia


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group