Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 18:58

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Alka olbrzymia.
PostWysłany: 24 Sty 2007, 19:50 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Według mnie książki Trepki mówią dużo o kryptozoologii. Polecam je przeczytać. Najlepsza to "Gawędy o zwierzętach". Mngawa Nandi driptodony (dzisiejsze) Megafauna Wielkie Rekiny itd.
Polecam! :wink:

_________________
<i><b>"ale większość to prawdopodobnie gatunki typu "co ty tu k***a robisz" - czyli takie, które normalnie zamieszkują/zamieszkiwały inny rejon świata"</b></i> <i>[size=120]Ivellios[/size]</i>


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Alka olbrzymia.
PostWysłany: 16 Lis 2016, 02:12 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 01 Lut 2015, 13:54
Posty: 90
Myślę, że zamiast prezentować własną wiarę i niewiarę w przetrwanie alki olbrzymiej, warto zastanowić się nad argumentami za i przeciw.
JanPe napisał(a):
Wiecie jak trudno jest wychować młodą alkę, tyle niebezpieczeństw z zewnątrz i w ogóle a poza tym jest tylko jedno jajo no czasem dwa. Oglądałem na TVP1 dawno temu o tych włąśnie zwierzętach. Stąd wnioskuje, że nie przetrwały żadne osobniki ponieważ gdyby ludzie je zobaczyli, to zaje*ali by je na pewno...

Współczesne alki składają też 1-2 jaja.
Pytanie, czy nieliczne przetrwałe alki olbrzymie nie mogły dla bezpieczeństwa "kryć się" w koloniach innych ptaków morskich, jako najsilniejsze wymuszając najbezpieczniejsze z dostępnych sobie miejsc. Ich krewniaczki, alki krzywonose, z tego co wiem, tworzą czasem nieliczne domieszki w koloniach innych gatunków. Jednak równocześnie ptak ten miał skłonność do tworzenia własnych kolonii, czyli przy zwiększeniu liczebności, koniecznym do przeżycia gatunku, byłby raczej trudny do przeoczenia. Z drugiej jednak strony, choć alka olbrzymia raczej zamieszkiwała wybrzeża tajgowo-tundrowe, możliwe jest, że jakieś resztki alk zostały wycofały się przed człowiekiem dalej na północ, gdzie człowiek im praktycznie nie zagrażał i tam sobie żyją. Byłoby to możliwe tylko w rejonie Grenlandii, który jest najbardziej bezludnym większym obszarem w rejonie zasięgu alki i jest najtrudniejszy do zbadania; tutaj zasięg alki: http://www.wikiwand.com/en/Great_auk. Tylko że to były ptaki wędrowne, odpływające zimą na południe, więc tak czy inaczej powinny zostać przez ludzi zauważone. Ta biała plama na głowie musiała się z daleka rzucać w oczy.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 32 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group