Kryptozoologia
 
Obecny czas: 28 Mar 2024, 07:58

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 588 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Czym według ciebie jest Chupacabra ???
Jest to istota z kosmosu/pozostałość po wizycie obcych 7%  7%  [ 9 ]
Jest to normalne zwierze(pies lub dziki kot) 18%  18%  [ 24 ]
Jest to wymysł ludzi 8%  8%  [ 10 ]
Jest to wybryk eksperymentów naukowych 34%  34%  [ 44 ]
Trudno powiedzieć 18%  18%  [ 24 ]
Coś innego... 15%  15%  [ 20 ]
Razem głosów : 131
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 07 Sie 2012, 12:23 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Czym jest Chupa? Pytanie niby proste ale jakby tak rzeczywiście było to nie zaistniał by ten temat na forum który ciągnie się już 18 stron i jego końca nie widać.:P A czemu się tak odżywia? Z tych samych powodów co nietoperze wampiry czy jeden z gatunków zięb Darwina - łatwe źródło wody, mikroelementów (w tym żelaza - czyżby Chupa cierpiał na niedobór?), białek, itp. Swoje ofiary zabija bo jako większe od wspomnianych zwierze jego zapotrzebowanie jest proporcjonalnie do jego wymiarów.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 07 Sie 2012, 13:08 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
A teraz kolejna dawka.
Jak wygląda? Jak przemieszcza?Jedna czy cały gatunek?Jak długo żyje? CZy ma profil na feisbooku(żart)?

Jeśli odpowiedzieć to o otrzymamy odpowiedz czym jest chupa.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 07 Sie 2012, 15:23 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Opisów jest dużo zarówno na Portalu jak i w całym necie i bardzo od siebie odbiegają od siebie - od stworzenia podskubującego jak kangur, ufoludka, dziwacznej krzyżówki dinozaura, ale u większości opisów wspólne jest to że jest to 1,5 metrowe niezwykle szybko poruszające się stworzenie zlewające się z otoczeniem. Możemy mówić nie tylko o jednym gatunku (bo są relacje o obserwacjach więcej niż jednego osobnika) ale z powodu różnic w opisach nawet o kilku gatunkach pod jedną nazwą. Przemieszczają się latając względnie wykonując potężne kilku metrowe skoki.
Jak długo żyją? Przebież się za kozę, przejedź się do Meksyku a jak się któraś na ciebie połakomi to zapytaj bo ja nie wiem. :laugh:

A jeśli chodzi o profil na Facebooku to proszę: www.facebook.com/pages/CHUPACABRAS/112794322090820


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 07 Sie 2012, 15:33 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
Wtakim rażie co wiemy o niej napewno?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 07 Sie 2012, 20:50 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Na pewno wiemy że na terenie obu Ameryk doszło i nadal dochodzi do nietypowych przypadków zabijania zwierząt domowych (zaczynając od kurczaków a na bydle kończąc) które charakteryzują się brakiem obrażeń typowych dla miejscowych drapieżników czy zdziczałych zwierząt domowych przy jednoczesnym pozbawieniem ciał większości krwi. Jednocześnie dochodziło do szeregu obserwacji tajemniczych stworzeń którym te ataki są przypisywane (bo przypadki złapania Chupy na gorącym uczynku są nieliczne). Początek fali tych zdarzeń miał miejsce Puerto Rico 1995 r chociaż przypadki tajemniczej śmierci zwierząt w podobnych okolicznościach zdarzały się już wcześniej.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 08 Sie 2012, 07:14 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
Ponoć żeruje tak:
przebija skure ofiary(np.kozy) kłami i wylizuje dziury językiem.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 08 Sie 2012, 11:17 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Dobrego słowa użyłeś "ponoć". Bo na dobrą sprawę to tylko jedna z teorii (zakładająca że odżywia się ona jak wampir, problem z nią jest taki że często po ataku ubytek krwi przekracza 70% a to trochę dużo na takie zlizywanie), bo osobiście nie znalazłem relacji w której ktoś widział by Chupe podczas wysysania krwi. Inna popularna teoria, zwłaszcza wśród tych którzy uważają że Chupa jest kosmitą względnie zbiegłym eksperymentem, mówi o budowie jej języka zbliżonej do aparatu gębowego pchły za pomocą którego wysysa krew z ofiar.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 27 Sie 2012, 21:16 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
ja bym prędzej się skłaniał do budowy języka jak u komara, oraz wprowadzania enzymów trawiennych... Nie tylko krew jest usuwana z organizmu lecz też niektóre narządy.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 27 Sie 2012, 22:36 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
To już zależy od przypadku (tych z zaginięciami organów więcej pochodzi z USA), co też według mnie może wskazywać że Chupa nie musi być jednym rodzajem zwierzęcia.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 28 Sie 2012, 21:53 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Nie wydaje mi się aby to świadczyło o wielu rodzajach, lecz o tym że Chupa bierze to co jej akurat potrzeba.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 29 Sie 2012, 08:05 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Bo ja wiem to też jest możliwość, ale dalej ciężko mi uwierzyć że to ufoludek czy nieudany eksperyment genetyczny... Nie zrozum mnie źle sam studiuję biotechnologię i to ma naprawdę potencjał ale jednocześnie jeśli chodzi o zabawę w szalonego naukowca to wiem jakim problemem jest wprowadzenie pojedynczych genów do organizmów wyższych, ale żeby jeszcze wpływało to na ich wygląd w poważny sposób... Klonowanie tak samo, drogie, złożone i na dobrą sprawę niewiele na tym etapie prac wnoszące. Mają problem w odtwarzaniu w ten sposób wymierających gatunków (gdy klonowali bawoła gaura wykorzystując prawie czterysta komórek jajowych udało się doprowadzić do narodzenia jednego cielaka który zmarł parę dni od urodzenia) nie wspominam nawet o wilku workowatym bo szybciej ktoś znajdzie go żywego w Australii czy Tasmanii niż go sklonują (nie ma porządnego, nieuszkodzonego DNA a nawet jeśli by było to nie ma co go nawet urodzić bo brak wystarczająco bliskich krewnych), dlatego nie przekonacie mnie że prawię 20 lat temu ktoś bawiąc się w doktora Frankensteina uzyskał zwierzę które dotąd umyka nawet zbliżonej klasyfikacji...


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 29 Sie 2012, 09:03 
Początkujący
Początkujący
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012, 10:26
Posty: 49
I została dziwna teoria o innych wymiarach.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 29 Sie 2012, 09:10 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Teoria rzeczywiście dziwna, ale kto wie... Dużo ludzi w nią wierzy, w tym sporo naukowców ::).


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 06 Mar 2014, 20:27 
Nowa krew
Nowa krew
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Mar 2014, 19:36
Posty: 7
Miejscowość: Kraków
Jak dla mnie to kosmita przywieziony przez UFO. Wg jednego z doniesień, chupacabry nawet wyszły z jednego latającego spodka.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 06 Mar 2014, 20:56 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013, 10:28
Posty: 91
Relacje ze spotkań z Chupą są bardzo różne...
Słyszałem kiedyś o takiej, w której pewna kobieta rozmawiała z tym stworzeniem :D
Co do kosmitów... Moim zdaniem (jeśli istnieją oczywiście) nie ma większego sensu w przemierzaniu bilionów kilometrów, by zabijać bydło wieśniakom. Ale może przyczyna jest inna? :)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 09 Mar 2014, 17:19 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Ostatnio czytam książkę o Trójkącie Bermudzkim, ale do osób niezorientowanych to przypominam że sięga on właśnie Puerto Rico.
I właśnie: tak sobie dumam i dumam czy by nie mogło być ze sobą powiązane. Tajemnicza śmierć bydła i tajemnicze zaginięcia statków i samolotów.

Niestety jest bardzo duża rozbieżność czasowa między tymi wydarzeniami. O Chupacabrze doniesienia wystartowały w 1995 roku, a Trójkąt Bermudzki ma dłuższą historię. (od 1840 r. do czasów obecnych cały czas giną tam jakieś małe łodzie, samoloty itd. [ostatni bodajże w 2008 r.]).
Czyżby miejsce to jest bazą jakiś tajemniczych sił?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 09 Mar 2014, 17:52 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Trójkąt Bermudzki to jedno z dwóch miejsc na których kompasy wskazują dokładnie geograficzną północ, drugie znajduje się gdzieś w okolicach Japonii, tam również dochodziło do zaginięć statków.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 09 Mar 2014, 18:10 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Ów miejsce w Japonii jest nazywane Morzem Diabła lub Morzem Smoka, tak wiem o nim. Takim miejsc jest z resztą więcej. I igła kompasu nie odchyla się tylko o 90 stopni, ale również często obraca się zgodnie ze wskazówkami zegara.

W Trójkącie również często widać dziwne światła na wodzie, a czasami na niebie ciemne "trójkąty". Już sam Kolumb o tym pisał. Ale to nie temat o trójkącie, napisałem o nim tylko dlatego że jest zlokalizowany przy Puerto Rico.

EDIT: Już chyba wiem, jak to chciałem ukuć. A więc tak - trójkąt bermudzki jest też uważany za miejsce, gdzie znajdują się gruzy Atlantydy. Puerto Rico mieli w zasięgu ręki Ci, którzy być może uciekli. Nikt nie wie jak Atlanci wyglądali. Być może Chupacabra jest jakimś pokoleniem zagubionych, zdziczałych Atlantów? To wyjaśniało jej przejawy inteligencji i prób rozmowy, z wykluczeniem czynnika UFO.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 10 Mar 2014, 20:24 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2011, 21:59
Posty: 137
... to jest bardzo oryginalna teoria ale UFO już wydaje się prostsze ::) .
Nie wiem w jaki sposób dla ciebie Atlanci przeobrazili się do tego stopnia. Aż tak różnili się od ludzi że niewiele im brakowało do takiej chupacabry? (zdziczenie zdziczeniem ale aby o tyle się zmienić. Takie szybkie przemiany następują chyba tylko w hodowlach) . Czy może wciąż wyglądają bardziej jak ludzie, ale świadkowie podkoloryzowali dając nogi kangura, kolce, ogromne czerwone oczy? Jeżeli przyjmiemy, że Atlanci nie byli homo sapiens a wyglądali bardziej jak kosmici, to trochę komplikuje sprawę, bo... dlaczego? (jeśli nie mieszamy w to istot pozaziemskich...)
Pytam bo chcę lepiej zrozumieć twoją wizję ::)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 11 Mar 2014, 22:26 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Fakt, nie wziąłem pod uwagę tego, że ludzie (lub prawie ludzie) nie mogą w tak krótkim czasie, tak się zmienić. A jeżeli byli podobni do szaraków, to wtedy sprawa się wyjaśnia. W sumie nikt nie wie jak Atlanci wyglądali, a tym bardziej jak ich organizm szybko przystosowywał się do zmian. Jeżeli są pod tym względem jak kameleon, to by wyjaśniało dawało jakieś tam podtrzymanie tej tezie.

Mogła też być zwierzątkiem hodowlanym Atlantów, wytworzonym do walki czy czymś w tym rodzaju. Po co szukać pochodzenia Chupy w kosmosie, skoro i my na ziemi mamy bardzo dużo tajemnice. A Atlanci, poprzez bliskość ich domniemanego siedliska z Puerto Rico, są chyba najlepszym strzałem. Przypominam że według licznych źródeł (np. według Charlesa Belitza) dysponowali bardzo rozwiniętą techniką, a mieszanie w kodzie genetycznym raczej nie powinno być trudne dla takich zaawansowanych technicznie kultur.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 13 Mar 2014, 15:25 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
Źródła źródłami ale dowodu nima. Skąd pewność że Atlanci w ogóle istnieli?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 13 Mar 2014, 18:01 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013, 10:28
Posty: 91
To samo możemy powiedzieć o Chupacabrze, SWAT przedstawił bardzo ciekawą teorię.
Może ktoś założy oddzielny temat o Atlantach?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 13 Mar 2014, 18:31 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
@BiGi
http://www.infra.org.pl/historia-/zakaz ... -atlantydy
http://www.atlantisquest.com/Bahama.html
http://nowaatlantyda.com/2013/12/16/droga-bimini/
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... n-Sea.html
http://gizadeathstar.com/2011/10/underw ... -off-cuba/

I tak dalej, dowodów jest co najmniej sporo, którymi są choćby relacje nurków i tak dalej. Przypomną że morskie/oceaniczne dno jest bardziej niezbadane, niż kosmos.

@Gufno
Nie, nikt nie może. To nie forum na tematy o Atlantach. Rozmawiamy o ich domniemanym powiązaniu z Chupacabrą.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 13 Mar 2014, 21:01 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 06 Lip 2013, 18:59
Posty: 262
Miejscowość: Przemyśl/ Kosienice
SWAT napisał(a):
@BiGi
http://www.infra.org.pl/historia-/zakaz ... -atlantydy
http://www.atlantisquest.com/Bahama.html
http://nowaatlantyda.com/2013/12/16/droga-bimini/
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... n-Sea.html
http://gizadeathstar.com/2011/10/underw ... -off-cuba/

I tak dalej, dowodów jest co najmniej sporo, którymi są choćby relacje nurków i tak dalej. Przypomną że morskie/oceaniczne dno jest bardziej niezbadane, niż kosmos.

Dowody są ale dlaczego to mają być pozostałości po Atlantach? Nie przypomina to ani trochę Atlantydy opisywanej przez Platona. Te budowle nie wskazują na rozwiniętą cywilizację. Może to pozostałości po innej cywilizacji.
Czy w dzisiejszych czasach możliwe jest wyhodowanie czegoś na kształt chupy?


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 16 Mar 2014, 11:17 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
W obecnych czasach raczej nie, ale patrząc na dzisiejszy rozwój biologii, z pewnością będzie możliwa taka zabawa z DNA w przeciągu kilku następnych lat. Już teraz są mieszane różne gatunki, aby np. produkować bardziej mleczne krowy albo nowe odmiany kwiatów. Tylko Chupa nikomu nie jest potrzebna do szczęścia.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 16 Mar 2014, 15:46 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013, 10:28
Posty: 91
SWAT napisał(a):
Tylko Chupa nikomu nie jest potrzebna do szczęścia.


Prawdopodobnie jest :)
Znowu zaprezentuje tu info z komercyjnego materiału, który oglądałem na Discovery.
Mianowicie, jedną z hipotez wysuniętych przez twórców programu były dobrze znane eksperymenty naukowe.
A dokładniej - wojsko spuściło z kilku martwych żołnierzy krew, wrzuciło do lasu i rozpuściło plotkę o wysysającym krew stworzeniu (dla uściślenia dodam, że zostało to dokonane w połowie XX wieku, podczas... wojny(?) Przepraszam, ale naprawdę nie jestem pewny, a nie mam chęci szukać. Przedstawiam tylko informacje z obejrzanego jakiś czas temu materiału). Według niektórych owe zwierze(?) mogło zostać stworzone naprawdę, oraz uciec z laboratorium.
Ehhh... Brzmi dość absurdalnie, ale nie mówię, że wierze w to... :?
Postaram się znaleźć ten filmik i podrzucić link. 8)


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 16 Mar 2014, 22:33 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2006, 09:31
Posty: 947
Miejscowość: Przemyśl
Gufno napisał(a):
Słyszałem kiedyś o takiej, w której pewna kobieta rozmawiała z tym stworzeniem :D

Również ta w Polsce rozmawiała z ludźmi.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 30 Lip 2014, 00:30 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Niby wilkołak, zachowujący się jak wampir, ale my, kryptozoologowie amotorzy dobrze wiemy z czym tam mają do czynienia.

http://innemedium.pl/wideo/wilkolaki-za ... pie-sibale


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 30 Lip 2014, 02:22 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013, 10:28
Posty: 91
Jakoś nie mam zaufania o tej strony :?
Ale jeśli jest materiał...
Dziwi mnie czemu wyskoczyli od razu z wilkołakami, przecież teraz wszystko co niewyjaśnione jest Chupą :laugh:


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Teoria co do chupacabry
PostWysłany: 03 Sie 2014, 09:35 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 22 Cze 2014, 18:57
Posty: 273
I tu mogłeś trafić w sedno, Gufno. Skoro teraz wszelkie doniesienia o dziwnej śmierci zwierząt z łap drapieżnijów przypisuje się Chupie, więc tak naprawdę nie ma skąd wyciągać obiektywnych zeznań czy opisów dotyczących tego typu zdarzeń, bo każdy wzoruje się odruchowo na znanym już dość dobrze schemacie (wysysanie krwi) lub opisie (kosmita, dziwne, 1,5 metrowe zwierzę, szpony, czasem kolce).


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 588 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group