Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 14:03

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Japońskie Wilki
PostWysłany: 27 Maj 2012, 10:30 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Wilk Ezo
Image
Gatunek wilka zamieszkujący niegdyś liczne Hokkaido, gatunek uznano za wymarły w 1889 r, winą obarcza się rolników podtruwających wilki.
Gatunek ten był nieco większy od wilka karłowatego i przypominał Wilki Szare

Karłowaty Wilk Japoński
Image
Niewielki gatunek wilka, uznany za wymarły w 1905 roku. Występował na Honsiu, Sikoku i Kiusiu. Za przyczyny wymarcia gatunku uznaje się wściekliznę, kłusownictwo i utratę siedlisk. Obecnie zachowało się osiem futer i pięć wypchanych okazów (trzy w Japonii i po jednym w Holandii i Wielkiej Brytanii)

Mimo iż oba gatunki zostały uznane za wymarłe, pojawiały się i pojawiają informacje o obserwacji tych wilków w Japonii.
Czy możliwe jest by te gatunki jeszcze żyły w kraju kwitnącej wiśni? Ja osobiście uważam że to całkiem prawdopodobne, by na jakiś dzikich terenach Japonii udało się przetrwać tym zwierzętom.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Japońskie Wilki
PostWysłany: 08 Sie 2012, 19:45 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
Znalazłem coś ciekawego.
Oszubski pisze że w czerwcu 1979 przypadkiem w złapano sidła na zające w pobliżu górskiego osiedla Seiwa koło Osaki zwierze rozpoznane jako wytępiony przed stu laty (i tutaj nazwa użyta przez niego) wilk oskami. Zanim jednak japońscy naukowcy przedsięwzięli jakieś badania mające na celu wyjaśnić jak przetrwał do tego czasu zdechł on mimo troskliwej opieki w zoo w Osace i można go teraz oglądać w tamtejszym muzeum.
Ze względu na miejsce i użytą nazwę (okami po japońsku wilk, znaczy wilk japoński)zdaje mi się że chodzi tu karłowatego wilka (autor mógł trochę przesadzić z tymi stu laty, względnie odnosił się do momentu wydania książki - 1996).
Jestem ciekaw czy są szanse jego przetrwania do czasów współczesnych.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Japońskie Wilki
PostWysłany: 09 Sie 2012, 04:45 
Doświadczony
Doświadczony
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2010, 14:43
Posty: 754
Cytuj:
Jestem ciekaw czy są szanse jego przetrwania do czasów współczesnych.

Raczej są i to spore, zwierze jest niewielkie (chyba nawet mniejsze od lisa) więc pewnie nie potrzebuje nie wiadomo jakiej zdobyczy (króliki, gryzonie, ptaki mu chyba wystarczą) jak również na wyspach Japońskich jest dość dużo lasów gdzie mogą żyć, na samym Hokkaido jest 6 parków narodowych więc.


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Japońskie Wilki
PostWysłany: 09 Sie 2012, 11:26 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Sie 2012, 09:25
Posty: 259
Miejscowość: Sandomierz
A tak przy okazji sorki pomerdało mi się to nie Oszubksi tylko Znicz pisze w "Osobliwościach życia ziemskiego". :P


 Profil 
 
 Temat postu: Re: Japońskie Wilki
PostWysłany: 18 Kwi 2014, 12:55 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2011, 17:20
Posty: 260
Jak dla mnie Wilki Japońskie, to jedna z kryptyd, której szanse odnalezienia są nadal dość duże. Były to stworzenia niewielkie, nie mogące mieć obecnie problemu ze zdobywaniem pożywienia, jako niewielkie drapieżniki żywiły się typowymi zwierzętami jak gryzonie, sarny czy dziki. W Japonii nadal znajduje się dość dużo górzystych terenów, pokrytych gęstymi lasami, które stanowią ich naturalne środowisko. Jeżeli chodzi o obserwacje to też nie można narzekać na ich brak, organizacja która zajmuję się poszukiwaniem wilka otrzymuje podobno rocznie około 10 raportów od ludzi, którzy twierdzą, że go widzieli. Dodatkowo posiadamy również dowody, których dotychczas nie udało się obalić, a wielu naukowców je wręcz uznało. Chodzi tu o zdjęcia wykonane w 1996 roku przez jednego z poszukiwaczy.
Oto one:

Image

Image


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group