Kryptozoologia
 
Obecny czas: 29 Mar 2024, 05:45

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przyjacielskie relacje pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt
PostWysłany: 24 Paź 2007, 16:13 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Maj 2007, 08:17
Posty: 62
Jakiś miesiąc temu był gdzieś na kanale Animals lub National Geographic bardzo ciekawy film dokumentalny. Wiedziałem już wcześniej że pomiędzy dzikimi zwierzętami zachodzą czasem bardzo przyjacielskie relacje, ale ten film mnie trochę zaskoczył. Najbardziej dwa momenty: mała żabka przychodząca do norek pająków ptaszników i wyjadająca jakieś małe stworzonka żerujące na jajach ptaszników, jak się wydawało chętnie i ze zrozumieniem goszczona przez ptasznika oraz skorpion współzamieszkujący norkę z jaszczurką podobną do Helodermy, bez konkretnego powodu zdaje się. W tym ostatnim przypadku szokujące było to co ekipie udało się sfilmować: skorpion przychodził do jaszczurki w norce i łasił się do niej jak pies czy kot do człowieka (bardziej jak kot), łaził w tę i spowrotem wokół jej szyji i wyraźnie się o nią z lubością ocierał... Ludzie czasem wstawiają fragmenty takich filmów na YouTube, jakby ktoś natrafił, niech da linka bo jest to warte obejrzenia.


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 24 Paź 2007, 18:09, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Przyjacielskie relacje pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt
PostWysłany: 06 Lis 2007, 12:23 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 16 Maj 2007, 08:17
Posty: 62
O, sam znalazłem coś innego ale równie ciekawego - niedźwiedzie polarne i psy husky:

http://pl.youtube.com/watch?v=JE-Nyt4Bmi8


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Przyjacielskie relacje pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt
PostWysłany: 07 Lis 2007, 14:16 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany

Rejestracja: 04 Wrz 2007, 12:25
Posty: 92
Miejscowość: Brzozów
Doprawdy, niesamowite! Naprawdę się lubią  :) Widać, że jeszcze wiele niesamowitych rzeczy pozostało do odkrycia!


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Przyjacielskie relacje pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt
PostWysłany: 07 Lis 2007, 16:51 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Jednak chyba częściej pies staje się dla niedźwiedzia posiłkiem niż towarzyszem zabaw.

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Przyjacielskie relacje pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt
PostWysłany: 23 Mar 2009, 04:25 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 13 Gru 2008, 04:06
Posty: 22
Wczoraj oglądałem program na TVPInfo pt."Zawodowcy".Główną postacią był dr.A.Kruszewicz obecny dyrektor warszawskiego zoo.Opowiadał  o pewnej kurze,którą podano do zjedzenia pewnemu orłu z azylu dla ptaków.Niezłe zdziwienie było jak się okazało że kura zaprzyjaźniła się z drapieżnikiem do tego stopnia że wchodziła mu pod skrzydło żeby się ogrzać,hehe :)


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Przyjacielskie relacje pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt
PostWysłany: 31 Mar 2009, 11:22 
Zaawansowany
Zaawansowany

Rejestracja: 18 Lip 2008, 08:14
Posty: 252
na discovery był kiedyś programik o tym jak dojrzały gepard przygarnął młodą gazelę. Po czym spacerowała sobie taka para po sawannie. Gazela czuła się wyśmienicie w towarzystwie geparda, którego traktowała jak swoistego opiekuna. Owa para była obserwowana przez grupę biologów. Nie byli pewnie czy czasem gepard nie zagwarantował sobie stałej rezerwy jedzonka bez potrzeby noszenia go:) Zakończenia tej historii nie znam, ale pewnie jeszcze o tym będzie.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Przyjacielskie relacje pomiędzy różnymi gatunkami zwierząt
PostWysłany: 11 Cze 2010, 18:28 
Początkujący
Początkujący

Rejestracja: 17 Kwi 2010, 17:42
Posty: 34
A ja mam dosyc stara historie... to było z jakieś... hmm... 9-11 lat temu. Miałem wtedy owczarka niemieckiego, a sąsiadka miała kota(niestety, obaj nie żyją :() Kot codziennie wchodził do psa budy, tulił się, spali razem w budzie... Co ciekawe, pies nawet raz obronił kota przez jakimś bezpańskim psem, który się z lasu przypałętał.


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group