Kryptozoologia
 
Obecny czas: 04 Maj 2024, 08:32

Wszystkie czasy w strefie UTC






Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 219 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 03 Lut 2007, 12:16 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Pierwsza Godzilla z pewnością nie była filmem dla idiotów, chociażby z tego powodu że jako jedyna nie wprowadzała drugiego potwora i niosła ze sobą pewne przesłanie (jakie nie musze chyba mówić). Zresztą do podobnego przesłania powrócili twórcy w Godzilla vs. Hedorah (aka Godzilla vs. Smog Monster).
Poza tym skoro teraz coś w tym filmie można znaleźć to dlaczego nie można było tego zrobić w czasach, kiedy Godzilla powstawała (co ja gadam, przecież ciągle powstaje).
Kolejna sprawa - Godzilla taka jaką znamy wrosła bardzo silnie w popkulturę, a nawet twórcy amerykańskiej wersji po jej finansowej klapie stworzyli film animowany fabularnie już nawiązujący do japońskiej wersji (inna sprawa, że sporo odcinków było żywcem przeniesonych z filmu animowanego, który na poczatku lat 90 był puszaczany w w niedzielne południa na TVP2)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 03 Lut 2007, 12:25 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
"Virgo C." napisał(a):
nawet twórcy amerykańskiej wersji po jej finansowej klapie stworzyli film animowany fabularnie już nawiązujący do japońskiej wersji (inna sprawa, że sporo odcinków było żywcem przeniesonych z filmu animowanego, który na poczatku lat 90 był puszaczany w w niedzielne południa na TVP2)


Jak byłem mały to ja to oglądałem :P , nawet fajne było...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 03 Lut 2007, 12:52 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2006, 18:27
Posty: 895
"Kiedrzu" napisał(a):

Jak byłem mały to ja to oglądałem :P , nawet fajne było...


Ja oglądałem jakąś animowaną Godzillę na Polsacie....kiedy to było...oj dawno. :)
Ale to była amerykańska Godzilla...a nie ma to jak japoński pierwowzór.

I zgadzam się z Kiedrzem i Virgo.C - ta własnie fabuła, Godzilla w każdej części walczący z jakimś innym potworem, prawie przegrywający a potem w końcu wygrywający, to właśnie cały urok tych filmów - bez tego nie byłyby takie same. :)

tylko trochę denerwujące jest, że Godzilla najpierw pzegrywa, a potem włąściwie nie wiadomo dlaczego przeciwnik traci siły i godzilla robi z niego popiół..... :P

_________________
Ta demokracja to piękny stan, bo w niej się każdy czuje jak pan, bo w niej się każdy czuje jak gość, póki go hołotą nie nazwie ktoś!

www.azyl.schronisko.net - Pomagajmy bezdomnym kotom!


Ostatnio edytowany przez Schnappi, 03 Lut 2007, 12:54, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 04 Lut 2007, 22:55 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Poza tym momentami filmy były dostarczycielami niezamierzonego humoru ;)
Tutaj co prawda fragment dotyczacy filmu, którego nie widziałem, ale jest tak piękny, że aż wart przedstawienia tutaj. Scena pochodzi z filmu Godzilla vs. Megalon

Aby siły stały się wyrównane wyzwolony spod kontroli najeźdźców Jet Jaguar pęcznieje (!) wyrastając na dorodnego robota (około 50 metrów wysokości !) Zapytany o przyczyny tej cudownej metamorfozy konstruktor androida po chwili zastanowienia odpowiada: "Widocznie Jaguar się sam przeprogramował wiedząc, że będzie musiał stoczyć walkę z Megalonem". A, no chyba, że tak.

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


Ostatnio edytowany przez Virgo C., 04 Lut 2007, 22:58, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 08 Cze 2007, 10:33 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Ostatnio mój kumpel (nie wiem czy już ktoś o tym pisał w tym temacie) znalazł w GTA San Andreas Big Foota w lesie. Teraz rusza na poszukiwania Yeti w góry. Ale niestety to tylko gra, ale fajnie że twórcy wstawili taki wątek. Jak ktoś chce jest tego pełna na YouTube.com.

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 08 Cze 2007, 11:29 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Coś było o tym na forum.
Sprostowanie: w komiksie "Życie i czasy $kneru$a McKwacza" jednak NIE WYSTĘPUJĄ 40-metrowe anakondy, a 40-metrowe krokodyle (czy też aligatory, już nie pamiętam), które jednak nie są kryptydami, a raczej tylko fikcyjnymi stworzeniami. Znalazłem tam natomiast wzmiankę o Bunyipie, jednak ten był tam przedstawiony jako duch wody, czy coś w tym stylu.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 09 Cze 2007, 08:27 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
SWAT napisał(a):
Ostatnio mój kumpel znalazł w GTA San Andreas Big Foota w lesie.

Raczej trafił tam wg wskazówek jednej z wielu stron internetowych, które o tym i paru innych easter eggach w grze już dawno pisały ;)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 09 Cze 2007, 10:03 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Znalazł sam przez przypadek. Nawet nie wiedział co to easter egg jak mu powiedziałem np. o jajku wielkanocnym w GTA VC. Mógł również kłamać, ale mu wierze.

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 16 Cze 2007, 14:53 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Przed chwilą w ZAPie (taki program kulturalny na TVP 1) usłyszałem o komiksie o nazwie "Alma". Opowiada on o poszukiwaniach ałmasa.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 19 Cze 2007, 08:54 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Yetisports część 1: Pingu Throw - http://www.portal24h.pl/component/optio ... nfo/id,79/
Ze skały skacze pingwin, a na dole stoi ludek z pałką. Odbij pingwina jak najdalej!

Yetisports część 2: Orca Slap - http://www.portal24h.pl/component/optio ... nfo/id,81/
Tym razem rzucasz śnieżkami do tarczy. Ale na drodze rzutu leci pingwin i po chwili kulka wbija go w tarczę!

Yetisports część 3: Seal Bounce - http://www.portal24h.pl/component/optio ... nfo/id,82/
Jeszcze raz sterujesz szarym ludkiem. Kręcąc się wokół własnej osi z pingwinem w rękach wyrzuć go jak najwyżej!

P.S. Kilka gierek do pobrania z Yeti.

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 09:31 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Krótki przegląd filmów dla osób, które chciałyby zobaczyć jakaś kryptydę, a uderzająca głupota tudzież powalająca wartość artystyczna (lub obydwie te cechy jednocześnie) nie będą przeszkadzały ani trochę.

1. Mamut
W pewne słoneczne popołudnie w sennym miasteczku Blackwater ma miejsce niezwykłe wydarzenie - meteor uderza w muzeum historii naturalnej. Ale prawdziwa katastrofa ma dopiero nadejść. Jeden z eksponatów z ery pleistocenu, ogromny, liczący sobie 40.000 lat mamut ożywa i wyrusza na ulice miasta... Agenci Powers i Whitaker oraz współpracujący z nimi paleontolog dr Abernathy mają 17 godzin na unieszkodliwienie siejącego spustoszenie monstrum. Zagrożenie wzrasta, kiedy okazuje się, że swój udział w całej sprawie mają przybysze z kosmosu...
Cena: 19,50 zł

2. Atak szablozębnego
Valalola - wyspa marzeń. Luksusowy kurort i niecodzienny park dzikich zwierząt. Idealne miejsce, by uciec od wielkomiejskiej dżungli. Jednak w raju zaczyna robić się gorąco, niebezpiecznie gorąco. Okazuje się bowiem, że na skutek awarii prądu z klatki uciekł przerażający szablozębny tygrys - efekt eksperymentów genetycznych. Bezlitosny drapieżnik wyrusza na łowy. Rozpoczyna się przerażające polowanie. Dla nowoprzybyłych studentów urlop, który miał być okazją do relaksu, zamienia się w wyścig o przetrwanie. Bezwzględna bestia zabija każdą żywą istotę na swojej drodze. Przygotuj się na niespotykaną do tej pory dawkę emocji. Po Ataku szablozębnego dwa razy zastanowisz się nad wakacyjnymi planami. Uwaga! Ten film pożera - dosłownie.
Cena: 59 zł

3. Pterodaktyl
Mroczna tajemnica skrywana w czeluściach góry Ararat po milionach lat znów daje znać o sobie. Ekspedycja naukowa mająca za zadanie zbadanie wnętrza góry zostaje zaatakowana przez krwiożercze pterodaktyle, które według naukowców wyginęły przed milionami lat. Rozpoczyna się walka o przetrwanie...
Cena: 19 zł

4. Jaskinia
Głęboko, w niedostępnych lasach Rumunii, grupa naukowców odnajduje ruiny XIII-wiecznego opactwa. Podczas szczegółowych badań dokonują zaskakującego odkrycia - opactwo zostało zbudowane ukrywając wejście do gigantycznego systemu podziemnych jaskiń. Miejscowi biolodzy uważają, że w jaskiniach może panować unikalny, nieznany ekosystem. Wynajmują więc grupę amerykańskich speleologów, którzy mają pomóc im odkryć tajemnice głębi. Jack i jego brat Tyler to szukający mocnych wrażeń zawodowcy, dla których nie ma niedostępnych jaskiń. Zbierają elitarną grupę najlepszych na świecie nurków i od razu ruszają na spotkanie przygody. W wyprawie biorą także udział Charlie i Buchanan. W jaskiniach czeka na nich jednak nie tylko nowy, nieznany ekosystem ...lecz przede wszystkim całkowicie nowy, nieznany gatunek!
Cena: 39,50 zł

5. Boa kontra Pyton
Dwóch największych i najbardziej przerażających zabójców w walce na śmierć i życie! Kiedy gigantycznemu pytonowi udaje się uwolnić z prywatnego rezerwatu, FBI wypuszcza równego jego rozmiarom węża boa, który ma go tropić i schwytać. Jest również grupa myśliwych, która prowadzi własną grę schwytania pytona jako swojego trofeum.
Cena: 39,50 zł

6. Przepowiednia
Film oparty na faktach, ukazuje nam oczami sceptyka serię niewytłumaczalnych zdarzeń. John Klein ma piękną żonę, wspaniałą pracę i właśnie znalazł wymarzony dom. Podczas drogi powrotnej mają wypadek samochodowy. Żona Kleina wkrótce potem umiera. Pozostawia jednak notatnik zawierający rysunki dziwnych postaci. Od tej pory w życiu Kleina zaczynają mieć miejsce niewytłumaczalne zjawiska. W przeciągu 2 godzin znajduje się na drugim końcu kraju i nic nie pamięta. Miasteczko, do którego trafił jest pełne ludzi, którzy opowiadają o tych samych postaciach, które rysowała jego żona. Wiele ludzi twierdzi, że widziało ów postać i otrzymało od niej dziwne informacje, mówiące o wypadkach i katastrofach. Klein postanawia zostać na dłużej w miasteczku i napisać artykuł, jednak nie wie, że nie znalazł się tam przypadkiem.
Cena: 19,50 zł

7. Godzilla: Ostatnia wojna
Paryż, Nowy Jork, Sydney, Szanghaj... Ponad 10 potworów pojawia się równocześnie na całym świecie. Narody Zjednoczone wypowiadają im ostateczną wojnę, jednocząc Ziemskie Siły Obrony w celu obronienia ludzkości. Podczas gdy na całym świecie trwają zacięte walki o przetrwanie, na niebie niespodziewanie pojawia się ogromny latający obiekt, który unicestwia potwory w mgnieniu oka, za pomocą potężnej wiązki energii. Wtedy obcy, zwący siebie "Xilienami", proponują Ziemi traktat pokojowy...
Cena: 49 zł

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


Ostatnio edytowany przez Virgo C., 20 Cze 2007, 09:41, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 10:40 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Virgo C. napisał(a):

Jaką to ma pokazywać kryptyde?

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 10:41 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Boa vs Pyton, widziałem fragmenty...oczy mnie bolą do dziś....zapewne ten film jest w top 50 najgorszych kiczów filmowych...

Co do filmu "Mamut", to jest jeszcze jeden film, również z mamutem, tyle że nie taki straszny, jak to z opisu wynika.
Ponoć był niedawno w tv, a w programie telewizyjnym gazety wyborczej, dostał nawet 2 gwiazdki  ::)(jakiś znany aktor tam grał, a film, był dla całej rodziny)...

A co do "Godzilli"....cóż, godzilla to godzilla.
Oglądałem fragmenty tego filmu, norma, a każdego "stfora" godzilla wykańcza rzeczjasna.
Ba, nawet w tej wersji, jako "bad monster" jest godzilla amerykańska("Godzilla" - 1998 reż. Ronald Emmerich, twórca "Dnia niepodległości")...dla przypomnienia, pisze, że to była ta godzilla, która po dachach skakała ;) .



Jeszcze jest wiele innych kiczy, z kryptydami, oj, jest bardzo wiele....rzeczjasna, wszystkie można obejrzeć, ale na własną odpowiedzialność.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 10:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Ta "Przepowiednia", to chyba był film to Mothmanie, ale mogę się mylić....podobny opis tego filmu, był tu gdzieś na forum...

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 11:13 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Kiedrzu napisał(a):
Jeszcze jest wiele innych kiczy, z kryptydami, oj, jest bardzo wiele....rzeczjasna, wszystkie można obejrzeć, ale na własną odpowiedzialność.

A pamiętasz jakie ? Możnaby zrobić Ivowi prezent w postaci bazy danych takich filmów ;)

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 11:45 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2007, 00:27
Posty: 219
Miejscowość: dokad
A nie należałoby do tej listy dodać King Konga i Jurajskiego Parku?:P Skoro Godzilla jest...

_________________
quot;Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 12:53 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
W sumie to można dodać.
Jakieś dobre produkcje, muszą być pośród tysiąca innych niskobudżetowych filmów z kryptydami w rolach głównych.

A oto kilka(gorszych i lepszych) kiczy z kryptydami w rolach głównych ;) :
- Bigfoot - familijny :)
- Przerażający człowiek śniegu(The abominable men) - horror(ten film był kiedyś puszczany w polskiej tv...bodajże na tvp2..ale to było wieki temu)
- The Capture of Bigfoot - horror...no zresztą to logiczne, że będzie masakra, jak ktoś podpierdzieli dziecko WS-om
- Kongo - ten film każdy zna
- Stworzenie z Czarnego Jeziora - horror klasy b
- Harry i Hendersenowie - familijny...chyba leciał niedawno w tv
- Sasquatch
- Sasquatch hunters
- Sasquatch horror
- Snow beast
- Snow creature
- They call him Sasquatch
wyżej wymienione to horrory jakby co ;)

To były filmy z homidami...czas na "wodniaki"
- Meg/Megalodon...bodajże są 3 częsci tego kiczu...co gorsza !, puszczają te filmy często na tvn i na tvp1 - ten film to dno totalne...zresztą wszystkie filmy o rekinach po "Jaws" to klęska...nawet kontynuacje tego kultowego przecież filmu
- The Beast - rybacy versus gigantyczna ośmiornica/kałamarnica
- Incydent w Loch Ness - coś a'la Blair Witch Project, tyle że z zabójczą nessie w roli głównej
- Bestia z Czarnej Laguny(dwie części...to logiczne, że tak łatwo by bestia nie zginęła...zresztą tak się kończy większość tych filmów) - często leci na "Ale kino"
- Piekielny rejs - morskie wije(do dziś nie wiem co to było...), atakuja załoge luksusowego rejsu
- Piekielna głębią - rekiny z bazy naukowej, nie chcą być już dłużej królikami doświadczalnymi...co tu dodać ? Samuel L. Jackson, wśród ofiar rekinów...cześto leci na TVN 7 i na TVN
- It Came From Beneath the Sea - kolejny głowonóg
- Octopus - j.w
- Loch Ness - film przygodowy - niedawno leciał w telewizjii, całkiem znośny
- Secret of the Loch - ponoć pierwszy film o tej bestyji...czyli o Nessie
- Scooby Doo i potwor z Loch Ness - nie mogłeś się powstrzymać  :P
A teraz czas na inne "stfory"
- Legends of the Jersey Devil
- Baby - Secret of the Lost Legend - ponoć o malym M-M
- Black Scorpion
- Legend of the Chupacabra(2 filmy)
- Braterstwo wilków - wiadomo o co chodzi
- Chupacabra terror
- The Land The Time Forgot - jak byłem mały, to setki razy oglądałem ten film..oczywiście fabuła tego filmu była dziwna, ale bardzo mi się podobała, jak byłem mały rzeczjasna...echh...najlepsza scena : wycelowanie rakietami ze statku(chyba U-bota) w styrakozaura  :D
- Ostatni kontynent
- Zagubiony świat(też z dwa lub trzy filmy były +serial)
- Tajemnicza wyspa - jeśli powiększymy kraba, bądź osę, to nie musimy wydawać na modele, bądź kostiumy
- Q - the winged serpent - owym Q, jest quatzacoalt
- Tajemnicza wyspa
- Dolina Gwangi
- Wyznawcy ognia/Pogromcy ognia/ - niech ktoś mnie poprawi - film chyba najlepszy z tego grona...opis :w dzisiejszych czasach, obudzony został z letargu smok....wiele lat później, ludzkość została całkowicie wybita przez smoki, na świecie zostało już niewielu ludzi...w filmie grała Izabella Scorupco .

Żeby objerzeć większość fragmentów lub trailerów tych filmów, wpiszcie tylko tytuł danego filmu w wyszukiwarce na YT, tego tam jest pełno i na 80% znajdziecie to co szukacie.

Kilka tytułów wziąłem z tej strony :
http://www.monstermania.org/cryptoemp/main-emp.htm

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 13:17 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
W The Land The Time Forgot to oni z działka pokładowego strzelali do niego. I też ten film wiele razy oglądałem jak byłem młodszy ;)

A co do Piekielnego rejsu - to nie ten film, w którym w pewnym momencie jakaś kobieta zostaje wciągnięta do muszli klozetowej ? :D

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


Ostatnio edytowany przez Virgo C., 20 Cze 2007, 13:19, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 13:53 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Czy ktoś już wspominał o polskim filmie "Ostrożnie, Yeti!"? Co prawda z tą kryptydą to on tak na prawdę ma chyba niewiele wspólnego, ale zawsze coś. Na Filmwebie ma średnią 5.7, czy coś takiego... Słabiutko :-|.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 14:56 
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2006, 18:55
Posty: 1114
Miejscowość: Konin
Cytuj:
Wyznawcy ognia/Pogromcy ognia/

Reigu of Fire/Władcy ognia - jeśli o ten film co w (chyba) Anglii przy budowie tunelu został obudzony ten smok to jest jego nazwa. Nie tak dawno był na TVP. Jestem jego śczęśliwym posiadaczem na twardym dysku  ;D

_________________
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!

Powyższy post to jeden z najbardziej elokwentnych wpisów na forum. Zastanów się dziesięć razy zanim się do niego odwołasz i ciesz się wiedzą z niego płynącą.


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 15:19 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Cytuj:
W The Land The Time Forgot to oni z działka pokładowego strzelali do niego. I też ten film wiele razy oglądałem jak byłem młodszy Wink

Ja ten film, to ja tylko dla tych dinozaurów oglądałem :P .
Ale nie tylko styrakozaura tam ubili...jakieś serpenta jeszcze ubili oraz dwa allozaury :P .

Cytuj:
A co do Piekielnego rejsu - to nie ten film, w którym w pewnym momencie jakaś kobieta zostaje wciągnięta do muszli klozetowej ?

Ja ten film, dosyć dawno oglądałem....ale tam było pełno trupów, więc byćmoże, w ten sposób zginęła ta osoba.
Ten film też niezłym kitem.

dodane potem :

Oto kilka najgorszych scen w historii kina(wg. pewnego internauty).
Wśród 6 kategorii, najgorszych scen, aż w dwóch prym wiedzie pewien film o którym wspominałem w mojej liście.
Shark attack 3 :Megeladon

http://pl.youtube.com/watch?v=joADFkh48 ... rii%2Dkina
Na samym końcu, są dwie sceny z tego filmu.....a czy to można nazwać filmem ?

_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Kiedrzu, 20 Cze 2007, 15:33, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 15:33 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Na władcach ognia byłem w kinie :)
Swoją drogą to znalazłem coś ciekawego przeglądając horrormanie - pierwowzór Godzilli -> http://horror.boo.pl/bestia_1953.html

Edit:
Właśnie pobieram drugą część tych najgorszych filmów. W każdym bądź razie jakby kiedyś w telewizji miał lecieć ten Megeladon 3 (albo wcześniejsze części) to dajcie znać - jest tak głupi, że aż piękny :D
A ten dialog - maestria, normalnie powinno się w szkole pokazywać jak dziewczyny podrywać ;D

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


Ostatnio edytowany przez Virgo C., 20 Cze 2007, 16:15, edytowano w sumie 1 raz

 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 20:15 
Zaawansowany
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2007, 00:27
Posty: 219
Miejscowość: dokad
Hm, w TVP często puszczają film o Nessie... Tytułu nie pamiętam, ale w akcji chodzi o to, że jedzie sobie facet do Loch Ness, co by upolować Nessie, po drodze się zakochuje w pewnej kobiecie, znajduje Nessie, robi im zdjęcia, a kobieta i jej córka się na niego ciężko obrażają, bo one Nessie lubią i nie chcą, by ktoś je złapał i umieścił w zoo. W efekcie gość pokazuje żądnemu sensacji światu jakieś tam rysunki, wszyscy się wściekają, o Nessie wciąż niemal nikt nie wie, a gość może odzyskać miłość, blablabla.
Ktoś kojarzy?:P

_________________
quot;Czasami ludziom zdarza się potknąć o prawdę, ale większość prostuje się i idzie dalej, jakby nic się nie stało."


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 20 Cze 2007, 20:51 
Średnio zaawansowany
Średnio zaawansowany
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2007, 19:47
Posty: 92
Miejscowość: Poznań/Warszawa
ten film nazywa sie poprostu "Loch Ness"

_________________
Mamy Cie [you] !!!


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 12 Lip 2007, 22:02 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Radujcie się wszyscy, albowiem czas nadszedł. Jutro Polsat emituje jedno ze szczytowych osiągnięć w dziedzinie "Jak zrobić denny film o >>kryptydach<<" oraz "Jak nie powinno się robić efektów specjalnych". Jednym słowem wyemituje film Pyton 2 :D

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 13 Lip 2007, 08:42 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
Taaa...wczoraj cały dzień, zachęcali do oglądania tego filmu...oni chyba albo są głupi, albo nie oglądali tego filmu....nie będę oglądał tego filmu...obejrzę tylko mecz przed tym filmem i wyłączam tv w trybie natychmiastowym....oglądałem pierwszą cześć "Pytona"...i na tym zakończę moją wypowiedź.

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 13 Lip 2007, 09:19 
Specjalista
Specjalista
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2007, 16:23
Posty: 593
Miejscowość: Kraków
Ja spróbuje obejrzeć. Oczywiście z baterią piw pod ręką, na trzeźwo też bym pewnie nie wysiedział :P

_________________
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego. Marek Aureliusz


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 13 Lip 2007, 13:10 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
Ludzie, przestańcie. To nie kuluary, tutaj rozmawiamy o wykorzystaniu kryptyd w kulturze popularnej, a nie jakichś potworków wymyślonych przez niespełnionych twórców filmowych.

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 13 Lip 2007, 13:48 
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2005, 18:18
Posty: 2960
Miejscowość: Łódź
nikifoor napisał(a):
Ludzie, przestańcie. To nie kuluary, tutaj rozmawiamy o wykorzystaniu kryptyd w kulturze popularnej, a nie jakichś potworków wymyślonych przez niespełnionych twórców filmowych.


Powiało grozą.....

Niejaka lista BCSCC głosi :
Reptails:

[...]
24. Giant anaconda
[...]
30. Giant python

Póki co, ta lista tak głosi....może sytuacja się zmieni jak Chupas wyda "zaktualizowaną" liste...
Kontynuujmy temat...

O ile "Pyton", był dla mnie filmem złym, którego się nie dało oglądać....to inny, podobny film - "Anakonda' z 1997 roku, był do obejrzenia.
Majstersztyk na miarę "Szczęk" to nie był, to ale to się dało chociaż oglądać.....oczywiście ze strony reżyserów, był pewien bonus dodany dla anakondy.....otóż, po połknięciu człowieka, anakonda zwracała go i znowu go zjadała  ::)...dlatego też majstersztyk to nie jest.

Z tego co widział na Polsacie, w zapowiedzi filmu "Pyton 2", wąż pluł kwasem.....nawet niezły bonus....

_________________
Image


 Profil 
 
 Temat postu: Odp: Kryptydy w popkulturze.
PostWysłany: 13 Lip 2007, 14:22 
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2006, 10:52
Posty: 1748
Miejscowość: Koserz
No tak, z tym że wątpie żeby twórców do tworzenia takich filmów natchnęła kryptozoologia, raczej próbowali wymyślić strasznego potwora i wpadli na pomysł aby zwiększyć rozmiary jakiegoś groźnego węża... No, ale dobra, niech Wam już będzie 8).

_________________
Image
Image
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna – ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.
                                                                    Albert Einstein


 Profil 
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz [ 219 posty(ów) ] Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group