Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Wielka Stopa w Nowym Meksyku - film
(dodano: 29 Sep 2007, 23:55)

Lindsay Lemmon i Austin McGee, w czasie powrotu z wycieczki drogą I-40 w Nowym Meksyku, mimochodem nagrali przechadzającą się po wzgórzu owłosioną od stóp do głów postać. Austin skontaktował się z dwoma grupami ludzi specjalizujących się w sprawach związanych z Bigfootem - jedną z Atlanty, drugą z Texasu. "Chcieli przyjechać do mojego domu choćby zaraz. (...) Byli gotowi zrobić niemal wszystko, żeby tylko zobaczyć to nagranie" - mówi. P. Lemmon oświadczył, że film zostanie pokazany publicznie dopiero po wszystkich operacjach związanych z nadaniem praw autorskich. Obaj mężczyźni twierdzą, że nie widzieli rzekomego Bigfoota. Lemmon prowadził samochód, a McGee miał kamerę, która była bez przerwy włączona i ustawiona obiektywem na okno. Konkretne miejsce, w którym Sasquatch został nagrany nie jest im znane, ale jak powiedział p. Lemmon, może zostać łatwo określone z powodu drogowskazu i starego domu, który został uwieczniony na filmie.

Lokalny technik stwierdziłł, że "to może być koń. Jednak kiedy na to patrzysz, od razu przychodzi ci do głowy myśl o sławnym video Pattersona.

Kryptozoologia
Klatka z filmu


Źródło: http://www.chattanoogan.com/articles/ar ... mgID=21522
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Chimera-albinos
(dodano: 25 Sep 2007, 15:56)

Podczas projektu poszukiwawczego University of Washington na wyspie Whidbey złapano albinotyczną formę ryby z rodziny chimerowatych. Ryba ta jest jaśniejsza na krawędziach płetw i ogona, co nadaje jej specyficzny, srebrny połysk. Znajduje się aktualnie w Kolekcji Rybnej Universytetu Waszyngtona.

Kryptozoologia


Źródło: [url=http://www.eurekalert.org/multimedia/pub/5282.php?from=101849]EurekAlert.org[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] W poszukiwaniu Orang-Pendeka - pierwsze wieści
(dodano: 21 Sep 2007, 17:53)

Adam Davies powrócił właśnie z lasu deszczowego i przekazuje pierwsze wyniki ekspedycji w poszukiwaniu sumatrzańskiego Orang Pendeka. W związku z współpracą z History Channel wybrał się tam razem z Jeremy
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Żółw Irwina
(dodano: 17 Sep 2007, 17:14)

KryptoZooW 1990 roku Steve Irwin razem z ojcem w czasie wycieczki złapali żółwia, którego gatunku nie udało się im określić. Steve zrobił więc mu zdjęcia i wysłał je do badacza żółwi - Johna Cann'a. Po śmierci Steve'a, Cann doszedł do wniosku, że ten żółw jest nowym gatunkiem.
Aktualna nazwa zwyczajowa to "Żółw Irwina", nazwa łacińska to Elseya irwini. Gad ten występuje w rzece Burdekin, przy brzegu Queensland [19
Komentarze | Napisz komentarz
 

[NEWS] Kolejna ekspedycja w poszukiwaniu Orang - Pendeka
(dodano: 16 Sep 2007, 17:45)

Adam Davies, współpracujący z  Channel History documentary wyruszył 2 września 2007 roku na Sumatrę w celu poszukiwań "człowieka karłowatego". Na miejscu Davies spotkał się z brytyjskim fotografem Jeremy Holdenem, który współpracował z Debbie Martyr. Naukowcy mają nadzieję że dzięki aktualnym mapom zasięgu Orang Pendeka, gdzie znaleziono odciski tego hominida uda się zdobyć kolejne informacje. Do zadań naukowców należy zbadanie teorii Homo floresiensis.

Kryptozoologia


[url=http://cryptomundo.com/cryptozoo-news/davies-pendek-07/]Czytaj więcej na cryptomundo.com[/url]
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk