Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Rumuński Bigfoot kontratakuje - video
(dodano: 15 Feb 2008, 15:23)

Kryptozoologia


Trzy dni temu mieliśmy okazję zobaczyć zdjęcia (sztuk 3) "Wielkiej Stopy", zrobione w górach Vrancea (Rumunia). Dziś pojawił się film przedstawiający (rzekomo) tego samego zwierza... A z resztą, zobaczcie sami: click!


>Temat na forum<
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe zdjęcia Wielkiej Stopy - z Rumunii
(dodano: 12 Feb 2008, 21:52)

Kryptozoologia


Trzy zdjęcia Bigfoota zrobione w piątek, 8 lutego 2008, w Rumunii (Góry Vrancea, pasmo górskie Karpat na wschód od rumuńskiego chrabstwa Vrancea). Co o tym sądzicie, drodzy czytelnicy?

>Temat na forum i zdjęcia w pełnych wymiarach<
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowy gatunek plującej jadem kobry
(dodano: 09 Feb 2008, 03:17)

Kryptozoologia


Nowy gatunek plującej jadem kobry odkryli w Kenii przyrodnicy z organizacji WildlifeDirect. Spośród innych wyróżnia ją rozmiar - XXL. Kobrę nazwano Naja Ashei - od nazwiska Jamesa Ashe, który na kenijskim wybrzeżu założył farmę węży, na której często znajdywano wyjątkowo wielkich przedstawicieli tej grupy gadów.

Kobry plujące są w stanie atakować swoim jadem z odległości nawet kilkunastu metrów. Odkryty teraz egzemplarz mierzył blisko 3 m od języka do ogona. W paszczy miał tyle jadu, że wystarczyłoby na uśmiercenie 15 przyrodników. Na szczęście żaden z nich nie ucierpiał podczas spotkania. Cieszyli się za to, że ich odkrycie przyczyni się do opracowania surowicy przeciw jadowi ogromnej kobry.


Źródło: Gazeta Wyborcza
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 53410.html
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nowe gatunki Roosmalena
(dodano: 07 Feb 2008, 14:27)

Kryptozoologia
Mazama ochroleuca sp. nov. (mazama biała)


Sławny prymatolog, o którym pisano na wszystkich stronach ostatnimi tygodniami za sprawą wielkich pekari i karłowatego manata oraz wielu małp titi i marmozet odkrywanych latami, wszedł także w kontakt z władzami Brazylijskimi, prowadził badania i wykłady z grupą studentów z USA czy rozstał się z żoną. Nie omijają go więc i brukowce. Jednak to nie o tym chcę pisać. Nie od dziś wiadomo, że holenderski naukowiec jest marzycielem wśród naukowców świata. Ale inni zaszfladkowani w swoich biurach stanowczo odpowiadają. NIE!!! Nie, wszystkim nowym ssakom. Roosmalen jednak działa inaczej. Upodobał sobie życie w cieniu, z iście szatańskim uporem odkrywa nowe gatunki dużych ssaków. Jak jeden człowiek potrafi tego dokonać? Czym jest Fair Brocked Deer lub Black dwarf lowland tapir, ano są to dwa nowe gatunki, dwie nowe formy znad Rio Aripuan
Komentarze | Napisz komentarz
 

Piekielna małpa Loysa
(dodano: 04 Feb 2008, 20:08)

Kryptozoologia

Przedziwna małpa Loysa


Zdawało się wam zapewne wiele razy, że niezwykła mała Loysa jest jedynym stworzeniem, którego zdjęcie nie wygląda na fake. Począwszy od samego autora tego prześmiewczego zdjęcia, poprzez wybitnych naukowców - Montandona, Sandersona, Heuvelmansa, Colemana czy Shukera skończywszy na internecie światowym coś zaprząta głowę badaczy. Wszędzie przypomina się zdjęcie pewnej małpy, i to nie byle jakiej, bo bezogonowej małpy człekokształtnej, której nie powinno tam być. I w rzeczywistości nie ma. Wydaje mi się, że jedna z małp "zielonego piekła" jak je ochrzcił Heuvelmans jest najprawdopodobniej członkiem grupy czepiaków. Czas rozwikłać skandal wokół fałszywego małpoluda.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk