Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Dziwne zwierzęta
(dodano: 28 Jan 2009, 03:40)

KryptozoologiaW tym artykule chciałbym wam pokazać zwierzęta, które z różnych powodów uznaję za dziwne. Nie jest to toplista zwierząt, które są wyjątkowo brzydkie/ładne/wielkie/małe/czy cośtam/, tylko takie, które po prostu uznałem za wyjątkowo dziwne. Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać Top Ileśtam Brzydkich/Strasznych Zwierząt to niech po prostu poszuka stworów z oceanicznych głębin - tam jest takich do woli... No, to skoro podstawy już sobie wyjaśniliśmy, czas na moich ulubieńców. Kolejność dowolna.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Seminarium kryptozoologiczne w Berlinie
(dodano: 18 Jan 2009, 16:35)

W dniach 27-28 marca 2009 w hotelu Buchholz w Berlinie w Niemczech odbędzie się seminarium poświęcone kryptozoologii. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w seminarium mogą wysyłać zgłoszenia na adres emailowy Der-Kryptozoologie-Report@gmx.deUwaga! Ilość miejsc jest ograniczona - w chwili obecnej jest wolnych jeszcze 11 miejsc (w sumie dla gości przewidziano 25 miejsc).
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kryptobotanika. W poszukiwaniu nieznanych gatunków roślin
(dodano: 01 Jan 2009, 21:12)

Kryptozoologia


Kryptobotanika to nazwa dla badań nad gatunkami roślin, które istnieją według rozmaitych legend, podań i relacji świadków, a których istnienie aktualnie odrzuca współczesna botanika. Kryptobotanika zajmuje się także badaniem możliwości istnienia gatunków roślin uważanych przez botanikę za wymarłe.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Niezidentyfikowane latające stworzenie sfotografowane w Argentynie
(dodano: 23 Dec 2008, 02:36)

Kryptozoologia


Argentyńska organizacja CEUFO (Centrum Badań Ufologicznych) otrzymała ostatnio emaila od fotografa Fabiána Romano, który twierdzi, że sfotografował dziwne stworzenie, robiąc zdjęcia portu lotniczego w Macachín. Zdjęcie, które otrzymała CEUFO, wykonane na początku grudnia aparatem marki Konica Minolta, przy użyciu obiektywu 135 mm i prędkości migawki 1/1000.

Członkowie CEUFO zbadali zdjęcie i stwierdzili, że widać na nim niezidentyfikowaną latającą istotę. Zdjęcie poddawane było wielu rygorystycznym próbom, wysłano je również do różnych laboratoriów na całym świecie w celu dalszego zbadania. Nie udało się jednak ustalić, co zostało uwiecznione na fotografii. Kurator argentyńskiego Muzeum Prowincjonalnego, Gustavo Siegentale, powiedział, że widoczne na zdjęciu stworzenie "może być ssakiem, wyposażonym w skrzydła mięsożernym drapieżnikiem".

Kryptozoologia
Kryptozoologia


Zdjęcie zostało wysłane również do Wydziału Kryminalnego Policji w La Pampa. Pracownicy wydziału, używając wysoce zaawansowanych technologii, stwierdzili, że istota widoczna na fotografii posiada oczodoły i dziób oraz że ma około 80 centymetrów długości. Jako punkt odniesienia obrano widoczny w tle samolot.

Jak podaje CEUFO, nie jest to jedyna obserwacja niezidentyfikowanego stworzenia. Na terenie portu lotniczego w Macachín oraz w jego najbliższej okolicy często są widywane podobne stworzenia. Obecnie prowadzone są dalsze badania.

Na podstawie: ceufo.blogspot.com
Opracowanie: Ivellios
Komentarze | Napisz komentarz
 

"Mythic Creatures: Dragons, Unicorns & Mermaids" - wystawa
(dodano: 16 Dec 2008, 20:26)

Kryptozoologia
Wystawa muzealna autorstwa Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, aktualnie w bostońskim Muzeum Nauki. Cyklopy, roki, Bigfoot, smoki? Proszę bardzo.

Wystawa "Mythic Creatures: Dragons, Unicorns & Mermaids" (Mityczne Stworzenia: Smoki, Jednorożce i Syreny) ma na celu wyjaśnienie oryginalnych, zwierzęcych inspiracji mitycznych stworzeń. Można obejrzeć wiele różnych modeli zwierząt, a także ich 'pozostałości'.

Np. aeropyornis, wymarły ptak, prawdopodobnie był "sprawcą" legendy o Rokach - gigantycznych ptakach. Skamieliny protoceratopsa znalezione na pustyni Gobi sugerowały mitycznego Gryfa. Czaszka nosorożca włochatego (Coelodonta antiquitatis) powieszona w pewnym austriackim ratuszu miała być rzekomo głową zabitego smoka.

Zobacz zdjęcia z opisami!
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk