Nick:   Hasło: Zapamiętaj :: Nie masz konta? Zarejestruj się


Tutaj będzie pożyczka, pozycjonowanie, kredyty, chwilówka, no i w ogóle cały ten reklamowy stuff... no bo w końcu odchudzanie, meble, dieta i dentysta same się nie zareklamują...

Quizy w KryptoZoo
 Witaj w KryptoZoo, serwisie poświęconym w całości kryptozoologii. Jeśli nazwa "kryptozoologia" nic Ci nie mówi, już spieszymy z wyjaśnieniami. Kryptozoologia (z gr. kryptos - ukryty, zoon - zwierzę, logos - nauka) to nauka biologiczna o najszerszych horyzontach poznawczych, zajmująca się zbieraniem informacji na temat nieznanych nauce i niezbadanych gatunków zwierząt. Dzięki tej stronie dowiesz się czym naprawdę są zwierzęta pokroju Chupacabry czy Yeti, do których oficjalna zoologia odwraca się plecami, a także... które z nich faktycznie istnieją. Podstawowe informacje o kryptozoologii w pigułce znajdziesz tutaj.

Meksyk: Skrzydlaty człowiek sieje panikę w Chihuahua
(dodano: 06 Jun 2009, 17:45)

Meksyk ma swojego Mothmana. Na początku marca samochód młodego świadka ścigany był przez wysoką uskrzydloną postać. Zszokowany świadek twierdzi, że postać o czerwonych oczach ścigała jego samochód przez 15 minut. To jednak nie wszystko, bo jak mówią miejscowi świadków obserwacji stworzenia jest znacznie więcej. Czy mamy do czynienia ze zbiorową paniką, czy też może kolejną meksykańską wersją historii o Człowieku-ćmie?

Z Meksyku po raz kolejny docierają informację o zdarzeniach przypominających jako żywo scenariusz filmu fantastycznego połączonego z masową paniką spowodowaną strachem przed niesamowitym stworzeniem. Sceny te przywodzą na myśl wydarzenia, jakie rozegrały się przed ponad 40 laty w Point Pleasant w Zachodniej Wirginii, które terroryzowane było przez tajemniczą skrzydlatą istotę nazwaną Mothmanem
Komentarze | Napisz komentarz
 

Niezidentyfikowane obiekty na odczycie z sonaru na jeziorze Loch Ness
(dodano: 02 Jun 2009, 02:25)

Eksperci badający jezioro Loch Ness z wielką uwagą przyglądają się najnowszym obrazom z sonaru. Na obrazach widocznych jest 5 niezidentyfikowanych obiektów, znajdujących się w odległości ok 60 metrów od sonaru. Tajemnicze obrazy zarejestrowano podczas przeczesywania jeziora Loch Ness w czwartek 28 maja około godziny 11:20 czasu miejscowego, między miejscowościami Dores i Urquhart Castle.

Kryptozoologia


Wśród załogi statku badawczego Jacobite Queen znajdują się kapitan John Askew i badacz Adrian Shine, którzy już od wielu lat badają sprawę tzw potwora z Loch Ness. Obydwaj zgodnie twierdzą, iż odczyt z sonaru zrobił na nich ogromne wrażenie. Wkrótce badacze spróbują wrócić w to miejsce i dokonać ponownego odczytu w nadziei ponownego zaobserwowania zarejestrowanych obiektów.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Kolejny "potwór z Montauk"?
(dodano: 02 Jun 2009, 02:35)

Serwis MSNBC donosi o znalezieniu u wybrzeży Nowego Jorku zwłok niezidentyfikowanego zwierzęcia. 5 maja para narzeczonych znalazła na wyspie Long Island zwłoki zwierzęcia "podobnego do potwora z Montauk". Unoszące się w okolicy zapachy wskazywały na fakt, iż zwłoki znajdowały się w stanie zawansowanego rozkładu.

Kryptozoologia


Lokalna prasa zasugerowała, że zwłoki mogą pochodzić z nieodległego Centrum Chorób Zwierzęcych, mieszczącego się na wyspie Plum Island. Jak to już bywało w podobnych sytuacjach, także i tutaj pojawiły się teorie mówiące, iż martwe zwierzę znalezione na Long Island może być mutantem genetycznym. Abstrahując od tych teorii, jeśli zwierzę było chore, mogło zakazić wodę w rzece, zanim zostało wyrzucone na brzeg, dlatego też służby sanitarne zostały postawione w stan najwyższej gotowości.

Jedyną rzeczą, jaką obecnie udało się ustalić, jest to, iż zwierzę nie jest przedstawicielem żadnego nowego gatunku. W chwili obecnej trwają badania zwłok.
Komentarze | Napisz komentarz
 

Nieznane wilki Afryki
(dodano: 31 May 2009, 21:30)

Kryptozoologia
Likaon z gatunku Licaon pictus


Afryka skrywa w sobie wiele tajemnic. Jedną z nich stanowią widywane na tym kontynencie niezidentyfikowane zwierzęta z rodziny psowatych. Jedne z nich istotnie należą do nieznanych nauce gatunków, inne to prawdopodobnie błędnie zidentyfikowane znane gatunki, warto jednak poświęcić im nieco uwagi.

Czytaj więcej
Komentarze | Napisz komentarz
 

Odnaleziono nagranie Bigfoota z 1977 roku
(dodano: 27 May 2009, 11:00)

No, proszę państwa, coś się ruszyło w kryptoświecie. A konkretnie - odnaleziono nagranie na taśmie 8mm, które przedstawia... no właśnie, co?

Oczywiście pierwsze skojarzenie wszystkich obecnych w temacie - Bigfoot! A co wam będę gadał, sami zobaczcie:


http://www.youtube.com/watch?v=BmRxtVQ6ApI

Nagranie zostało wykonane na 8mm taśmie i znaczone w 1977 roku. Trwa 3 minuty. Zostało zakupione na wyprzedaży domowych rupieci (dość popularne w Ameryce) w stanie Pennsylvania. Obecnie jego właścicielami są http://www.americanfeud.org/.

Co więc przedstawia tajemnicze nagranie? Bigfoota? Farmera?
Swoją drogą, po co ktoś miałby marnować taśmę filmową (przypominam - 1977 rok) na nagrywanie pijanego rolnika?
Komentarze | Napisz komentarz
 

Copyright © 2004 - 2016 by KryptoZoo :: Powered by Marek Sęk